Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Лінзи в фари. Установка. Заміна лінз у фарах автомобіля

10.02.19, Різне
501
Не кожен автомобіль штатно укомплектований хорошою оптикою, яка дозволяє водієві впевнено почуватися на нічній дорозі. Власники недорогих марок самостійно допрацьовують фари, роблячи їх більш сучасними і яскравими. Для цих цілей відмінно підходять лінзи. Тим більше, що установка лінзи в фари доступна кожному.

Про конструкції автомобільної оптики

Найбільш популярним способом тюнінгу фар вважається монтаж біксенонових лінз. Вони не тільки покращують яскравість світла, але і змінюють зовнішній вигляд авто. На прикладі звичайного "Ланоса" розглянемо цей варіант тюнінгу.
Лінзи в фари. Установка. Заміна лінз у фарах автомобіля
Даний автомобіль для демонстрації вибраний не дарма. Справа в тому, що установка лінз можлива не в кожну оптику, а тільки лише в ті ліхтарі, де на склі немає розсіювача. Наприклад, штатна фара від ВАЗ-2107 має із зворотного боку спеціальні ребра, покликані розсіювати світло, щоб він не зліпив зустрічних водіїв. На більшості моделей ВАЗ всі ліхтарі такі. Можна спробувати ставити лінзи ксенон в фари на "Жигулях" і "Самарах", проте власникові доведеться купити інші фари. Зі штатною оптикою досягнути якого-небудь ефекту не вийде.

У "Ланоса", на відміну від ВАЗа, фари зроблені, як і у всіх сучасних іномарок. У них є розсіювач, однак центральна частина скла практично гладка. І це навіть не скло, а спеціальний пластик, стійкий до ударів і підвищених температур. Установка лінзи в фари на такий оптиці можлива.

Биксеноновая лінза – що це?

Це комплект деталей, які встановлюються в штатні фари автомобіля. В комплект входить ксенонова лампа, відбивач, металева шторка, елемент з фокусом лінза та деталі для монтажу. Іноді в набір входять і блоки розпалу.
Лінзи в фари. Установка. Заміна лінз у фарах автомобіля
Працює лінза наступним чином. Відбивач не просто відображає світло лампи, але й формує його за рахунок фокусування в пучок. Режими дальнє світло/ближнє світло перемикаються за рахунок шторки. Якщо водій включає ближнє світло, то шторка піднята. Вона перекриває основну частину світлового потоку. Коли автолюбитель включає дальній, тоді шторка повністю піднімається. Лампа відкривається в повній мірі.

Демонтаж фари, розбирання

Автомобіль треба встановити на рівну ділянку. Далі знімають мінусову клему з АКБ. Фари закріплені на кузові за допомогою двох болтів і гайок. Їх відвертають по черзі. Потім оптику слід акуратно висунути вперед по ходу руху машини. Всі роз'єми від корпусу відключаються.

Викруткою викручують гвинти, які кріплять так звану «вію». Далі фару перевертають і інструментом знімають скоби. Хрестової викруткою викручують гвинт – він розташований з тильного боку. Використовуючи канцелярський ніж, проробляють отвір вгорі картонної коробки. На дно укладають демонтовану фару. Потім коробку закривають, а будівельний фен засовують в отвір в ній. Далі слід включити фен на п'ять-сім хвилин. Це потрібно для розм'якшення герметика, на який приклеєне скло на фарі.
Лінзи в фари. Установка. Заміна лінз у фарах автомобіля
Потім оптику дістають з коробки і акуратно розбирають потрібно відокремити скло від корпусу фари. Зі склом від'єднається і маска. Але вона не потрібна – її залишають на корпусі. Викруткою викручують гвинт, що кріпить маску, знімають скло. В пазі корпусу залишиться герметик – його видаляють викруткою. Далі з фари витягають нутрощі, які не знадобляться. Це лампа, відбивач, пружина. Викруткою відкручують гвинти і витягають не потрібні більше елементи. Потім важливо прокласти проводку так, щоб фішку можна було вивести назовні.

Фарбування рефлектора

Перед тим як поставити лінзи в фари своїми руками, буде потрібно їх приміряти. Деякі автовласники також фарбують відбивач в темний колір. Так оптика отримає агресивнішу зовнішність, а декоративна підсвітка стане більш виразною на вигляд. Відбивач більше не знадобиться. Фарбувати або не фарбувати його – це особиста справа кожного.
Перед фарбуванням внутрішня поверхня відбивача обробляється дрібним наждачним шкіркою – це робиться для того, щоб емаль лягла максимально рівномірно і рівно. Фарбують у два шари. Після цього деталь трохи просушують.

Монтаж лінз

Для установки лінзи в фари рекомендується надіти рукавички. Це потрібно для того, щоб не забруднити лінзи пилом або інший брудом. Маску або корпус дістають з упаковки. Також дістають перехідник з силікону і лінзу, які вставляються в маску. Потім вони прикручуються комплектними гвинтами. Дана конструкція монтується в корпус оптики. Із зворотного боку збірка прикручується контактної гайкою. При заміну лінз у фарах можна також користуватися цією інструкцією.
Лінзи в фари. Установка. Заміна лінз у фарах автомобіля
Блок розпалу декоративного підсвічування клеять до корпусу оптики на двосторонній скотч. Далі монтують лампи в лінзи. Вся проводка виводиться назовні з корпусу. В спеціальний паз на корпусі кладуть герметик, прогрівають і приклеюють скло. При неякісному з'єднанні або розгерметизації стикування скло з корпусом ліхтаря лінза може потіти. Цю проблему не вирішити заміною лінз у фарах. Потрібно розібрати оптику і усунути щілини або переклеїти скло заново. Для чищення лінзи рекомендується використовувати спирт і м'які безворсові тканини. Після очищення фари нутрощі корпуса краще додатково продути компресором, щоб видалити пил.

Монтаж блоків розпалу

В процесі установки лінзи в фари потрібно вирішити ще одне питання. Слід знайти місце для блоків розпалу. Установка під капотом повинна бути такою, щоб прилади не заважали в процесі ремонту. Найкраще місце – під фарами. Свердлять отвори у настановних ребрах, а блоки встановлюються під ними і закріплюються хомутами. Потім свердлять отвір під "масу" для кожної з фар.
Лінзи в фари. Установка. Заміна лінз у фарах автомобіля

Монтаж оптики, перевірка

Отже, коли лінзи в фари своїми руками вже встановлені, залишиться зробити лише кілька кроків. Оптика фіксується на своє робоче місце, потім закріплюється гайками і болтами. Залишається підключити проводку, повернути на місце мінусову клему на АКБ, включити запалювання й перевірити роботу нового світу.

Регулювання

Це обов'язковий етап. Лінзи в фари під ксенон після установки вимагають регулювання – тільки так можна домогтися ефективності від цих пристроїв і не зліпити зустрічних водіїв. Для установки потрібна рівна вертикальна поверхня, рулетка і що-небудь для нанесення розмітки на стіну. Машину ставлять до стіни близько, наскільки це можливо. Що робиться далі? На поверхні стіни проводять лінію, яка відповідає вертикальній осі машини. Потім потрібно від'їхати на відстані 75 метра.
Лінзи в фари. Установка. Заміна лінз у фарах автомобіля
Рулеткою вимірюють відстань від землі до центру лінзи. Далі вимірюють відстань від лінзи до вертикальної осі машини. Потім на стіні знаходять точку, яка розташована на рівні фар. Від цієї точки на відстані вниз на 35 сантиметра проводять ще одну горизонтальну лінію. На неї опускають дві лінії перпендикулярно – вони повинні відповідати центрам обох лінз. Фари регулюють коректором так, щоб світловий пучок був чітко на точці перетину горизонтальної і вертикальної міток. Саме так налаштовують лінзи в фари під ксенон.

Висновок

Ось яким чином можна зробити простий і недорогий тюнінг оптики. Правильно встановлені і відрегульовані лінзи не будуть сліпити зустрічних водіїв. А власник автомобіля отримає кращу видимість дороги в будь-яких умовах. За допомогою інструкції, як поставити лінзи в фари, навіть початківці автовласники зможуть зробити все своїми руками.