Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Поради по заміні задніх колодок ВАЗ-2107

10.02.19, Різне
199
Гальмівні колодки — це важливий вузол в автомобілях. Основне завдання - гальмування і здійснення зупинки машини. Всього їх в машині 8 штук, тобто 4 ззаду і 4 спереду. Якщо ці деталі виходять з ладу, то машина починає гірше гальмувати і зупинятися, а також з'являються сторонні шуми, які будуть заважати водієві і пасажирам. Тому потрібно не лише стежити за справністю цього сайту, але вчасно оновлювати елементи. Розглянемо заміну задніх колодок ВАЗ-2107 в нашій статті.

Підготовка

Поради по заміні задніх колодок ВАЗ-2107
Для роботи знадобляться наступні інструменти:
 • видовжені і короткі плоскогубці ;
 • плоска і хрестоподібна викрутка;
 • новий комплект колодок;
 • дві середніх монтування;
 • набір торцевих головок;
 • домкрат.
 • А також ріжкові ключі.

  Поради

  Потрібно відстежити кілька важливих нюансів перед тим, як замінити задні колодки ВАЗ-2107:
 • Ручне гальмо «сімки» в обов'язковому порядку повинен бути опущений.
 • Якщо ви хочете міняти задні колодки, то це слід робити парно.
 • Заміна задніх колодок ВАЗ-2107 з обох сторін потрібна, навіть якщо вони зносилися тільки на одному колесі. Якщо цього не виконати, такі колодки прослужать недовго, так як знос буде нерівномірним.

  Крок 1. Зняття деталей

  Поради по заміні задніх колодок ВАЗ-2107
  Щоб дістатися до задніх колодок ВАЗ, доведеться повністю демонтувати гальмівні барабани. Колесо підніміть за допомогою домкрата і акуратно зніміть його. Під ним розташований гальмівний барабан. На ньому кріпляться дві напрямні шпильки з гайками.

  Крок 2. Демонтаж барабана

  Діють наступним чином. Відкрутіть гайки ключем на 17. По напрямних шпильок потягніть барабан на себе. Пам'ятайте, що робити це слід дуже м'яко, так як можна досить легко зірвати різьбу на шпильках при необережному його зняття.

  Крок 3. Робота з барабаном

  Часто бувають випадки, коли барабан дуже міцно сидить на напрямних. Вручну зрушити його навряд чи вдасться. Щоб це виправити, потрібно взяти два болта на 8 і на гальмівному барабані вкрутити їх в протилежні отвори. Робити це необхідно рівномірно. Тобто спочатку вкручуєте два оберти на одному, потім два оберти на іншому. Робити це потрібно до повного їх вгвинчування в барабан. Це дозволить зрушити «прикипевшее» пристрій з направляючих. Далі акуратно зніміть вузол руками. Зрушувати барабан за допомогою молотка суворо забороняється. Це призведе тільки до порушення різьби на шпильках, після чого їх потрібно повністю замінити.

  Крок 4. Огляд задніх колодок

  Поради по заміні задніх колодок ВАЗ-2107
  Доступ до цих пристроїв буде відкритий після того, як ви повністю зніміть барабан. Перед тим як проводити заміну задніх колодок ВАЗ-2107 їх важливо ретельно очистити від бруду за допомогою дрантя і досконало оглянути. У деяких випадках гальмування погіршується внаслідок того, що поверхня накладок сильно замаслилась, при цьому колодки виявляються цілими. Що робити в цій ситуації? Швидше за все, в такому випадку товщина накладок буде більше 2 мм. Заміну задніх колодок ВАЗ-2107 проводити не потрібно. Щоб поліпшувати процес гальмування, потрібно лише ретельно почистити накладки з допомогою металевої щітки. Гальмування знову стане ефективним завдяки підвищенню їх коефіцієнта тертя.

  Крок 5. Зведення колодок

  Якщо після огляду ви прийняли рішення все-таки замінити задні колодки ВАЗ-2107 то спочатку їх доведеться звести разом. Без цього ніяк не зняти. Монтажні лопатки встановіть таким чином, щоб вони добре упиралися в задній щиток гальмівного барабана. Акуратно зведіть колодки, використовуючи монтування в якості важеля. Може знадобитися значне зусилля для цього.

  Крок 6. Витяг пружини

  Поради по заміні задніх колодок ВАЗ-2107
  У верхній частині колодки з'єднуються за допомогою поворотної пружини. Вийміть з механізму цю деталь, використовуючи при цьому викрутку. Якщо вам буде зручно, то можете скористатися пассатижами.

  Крок 7. Викручування болта

  Також демонтуйте невеликий болт, який розташований в середині кожної задньої колодки. Легко і швидко відкрутити його не вийде. Щоб витягти його, досить провернути на 90 градусів за годинниковою стрілкою.

  Крок 8. Зняття першої задньої колодки

  Тепер вийде акуратно зняти одну з колодок. Виконуючи цю дію, слід пам'ятати, що в нижній частині є ще одна поворотна пружина. Вона з'єднує колодки. Цю пружину також потрібно зняти.

  Крок 9. Зняття другої задньої колодки

  Потрібно витягти вручну розпірну рейку, яка знаходиться у верхній частині гальмівного щитка, але тільки після того, як ви зняли першу задню колодку. Потім, після демонтажу другого довгого болта, зніміть парну деталь.

  Крок 10. Установка нових запчастин

  Поради по заміні задніх колодок ВАЗ-2107
  Далі вам потрібно зняти задні колодки ВАЗ-2107 і замінити їх новими. Обов'язково зберіть колодкового систему назад, при цьому поверніть на місце гальмівний барабан і колеса автомобіля. Після того як ви встановили нові задні колодки, зніміть автомобіль з домкрата. Перед тим як експлуатувати авто, кілька разів натисніть на ручне гальмо, щоб переконатися в тому, що він працює справно.

  Важливий момент

  Перед тим, як поміняти задні колодки на ВАЗ-2107 важливо перевірити гальмівний барабан. Якщо при огляді внутрішньої його частини були знайдені дефекти, наприклад, подряпини або вм'ятини, то їх важливо усунути. Встановлювати нові запчастини в ушкоджений барабан суворо забороняється. Слід знати, що лише завдяки розточці можна усунути такі ушкодження. Це означає, що вам необхідно встановити барабан в токарному верстаті і сточувати його внутрішню поверхню на глибину дефекту. Найчастіше це становить не більше 2 мм. Навіть самий кваліфікований токар не зможе допомогти, якщо подряпина на барабані вийшла набагато глибше. У цій ситуації пристрій потрібно буде замінити.