Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як відключити подушку безпеки: способи

11.02.19, Різне
466
З кожним роком автовиробники намагаються зробити машини все більш і більш безпечними. Впроваджуються нові системи активної і пасивної безпеки. Одна з класичних систем – це подушки. Зараз вони є на кожному автомобілі для водія і пасажирів. Подушки дозволяють пом'якшити удар при зіткненні, при умові, що людина буде пристебнутий ременем. Однак іноді виникає необхідність в відключення даної системи. Навіщо це робиться і як відключити передню подушку безпеки? Розглянемо в нашій сьогоднішній статті.

Для чого це потрібно?

Існує кілька причин, за яким автомобілісти виконують дану операцію. Зазвичай над тим, як вимкнути пасажирську подушку безпеки, власники замислюються при перевезенні дітей в машині. Якщо дитина буде їздити на передньому кріслі з утримуючим пристроєм, подушка може завдати травми у разі ДТП. Крім того, відключають подушку і за медичними показаннями. Так, це робиться при перевезенні вагітних жінок і людей похилого віку. Ще одна причина – це захворювання суглобів і кісток. Подушка після пострілу може істотно нашкодити людині в такому випадку. Як відключити подушку безпеки пасажира? Далі розглянемо, як це зробити на різних марках автомобілів.

«Хонда»

Серед особливостей даного автомобіля необхідно відзначити те, що для відключення подушки тут передбачена спеціальна кнопка. Вона розташована збоку на передній панелі з боку пасажира. Дізнатися, чи вимкнено подушка в даний момент чи ні, можна по світловому індикатору. Він знаходиться біля магнітоли або поруч з системою навігації. Як відключити подушку безпеки на «Хонді» покроково:

 • Необхідно встановити машину на ручне гальмо.
 • Вимкнути запалювання і вийняти ключ із замка.
 • Відкрити передню праву двері і знайти дамок виключення подушки. У нього встановлюється ключ і провертається проти годинникової стрілки.
  Як відключити подушку безпеки: способи
 • Після цього подушка буде відключена. Як її включити? Щоб це зробити, потрібно виконати вищеописані дії у зворотному порядку.

  «Ауді»

  Розглянемо, як відключити подушку безпеки на прикладі «Ауді Q3». На даному автомобілі виконати дану операцію на порядок легше, ніж на «Хонді». Тут для цього є спеціальний перемикач. Достатньо повернути ручку в потрібне положення, і подушка відключиться. Сам вимикач розташований у верхній частині бардачка. А індикатор є на дефлекторі. У разі, якщо передня пасажирська подушка відключена, буде горіти відповідний напис.
  Як відключити подушку безпеки: способи
  Але варто відзначити, що на багатьох німецьких автомобілях даний перемикач є опцією. Тому кнопку не завжди можна знайти на конкретній моделі. Однак можна відключити подушку і примусово. Але про це трохи пізніше.

  Як відключити подушку безпеки «Кіа Ріо»?

  Як і в попередньому випадку, дана функція доступна лише за окрему плату. В автомобілях, де вона є, відключити подушку дуже просто. Як відключити подушку безпеки на «Кіа»? Для цього достатньо відкрити передню пасажирську двері і знайти перемикач. Важіль провертають в потрібну сторону і таким чином відключають подушку.

  «Хендай Соляріс»

  На жаль, на цьому автомобілі функції відключення подушки немає навіть за додаткову плату. Тому якщо планується перевезення дітей в утримуючих кріслі, найкраще для цього використовувати задній ряд сидінь. Якщо ж виникла крайня необхідність відключення подушки, це можна зробити, звернувшись в сервісний центр. Але для відключення фахівцям доведеться розбирати бардачок і частина передньої панелі. Тобто подушка видаляється фізично. При цьому на панелі приладів буде горіти відповідний індикатор.
  Як відключити подушку безпеки: способи
  Щоб його відключити, потрібно перепрограмувати систему. Операція відключення подушки на «Солярісі» вкрай складна. Тому багато хто не вдаються до таких заходів без гострої необхідності.

  «Форд Фокус»

  Як відключити подушку безпеки на даному автомобілі? З заводу на цей автомобіль не встановлюється перемикач. Однак виробник передбачив спеціальний виріз. Під заглушкою можна знайти всі необхідні дроти. Таким чином, щоб відключити подушку, не потрібно розбирати половину панелі, як на «Солярісі». Досить придбати перемикач і встановити його на місце заглушки. А він монтується в бардачку. Крім перемикача, у продавця слід купити індикатор. Він може бути сріблястого і сірого кольору.
  Як відключити подушку безпеки: способи
  Встановлюється перемикач в кілька кроків:
 • Демонтується ящик рукавички.
 • Витягується з бардачка заглушка. Дроти для перемикача тут вже проведені. Проте їх потрібно розмотати, так як примотаны вони до загальної проводці.
 • Підключаються шнури до перемикача. Останній монтується на місці заглушки.
 • Перемикати режими можна ключем. Однак щоб система працювала, потрібно додатково її перепрошити. Після прошивки не буде діяти індикатор на панелі приладів, що повідомляє про несправності подушки. Система вже буде думати, що подушка відключена навмисно, і не стане турбувати водія.

  Фізичне видалення

  Це найбільш радикальний, проте дієвий спосіб. На жаль, подушка в сучасних автомобілях знаходиться всередині панелі приладів і зовні ніяк не демонтується. Щоб зняти її, доведеться розібрати передню панель. В деяких випадках досить розібрати ящик рукавички. Розглянемо процес видалення подушки на прикладі автомобіля «Ніссан Кашкай».
  Як відключити подушку безпеки: способи
  Для початку необхідно знеструмити автомобіль, відключивши плюсову клему акумулятора. Після цього потрібно демонтувати ящик рукавички. Далі знімається нижня секція панелі з боку пасажира. Потім нам відкриється доступ до фішці приорпатрона. Її потрібно від'єднати. Після цього відкручуються два кріплення з боків модуля. Корпус трохи піднімається вгору, а потім зсувається в бік капота. Потрібно нахилити передню частину і звільнити фіксатори з пазів. Далі модуль подушки безпеки можна діставати назовні, витягнувши на себе.

  Більш простий спосіб відключення

  Є ще один метод відключення подушки. Він припускає видалення запобіжника, що відповідає за роботу пиропатрона. Для цього потрібно відкрити кришку блоку запобіжників і поглянути на схему. Якщо говорити про автомобілі «Хендай Соляріс», то тут фішка знаходиться в салонному блоці під шостим номером. Це запобіжник на 10 А. Крім того, потрібно вийняти сусідній запобіжник. Він знаходиться під п'ятим номером і відповідає за сигнальну лампу подушок. Далі можна закривати назад кришку.
  Як відключити подушку безпеки: способи
  За таким же принципом можна відключати подушки і на інших автомобілях. Марка не має значення. Різниця буде лише в розташуванні і кількості запобіжників. Але варто звернути увагу, що при такому методі відключаються абсолютно всі існуючі в автомобілі подушки. Тому не можна назвати цей спосіб хорошим.

  Висновок

  Отже, ми розглянули, як відключити подушку безпеки. У більшості випадків водії використовують для цього перемикач. Однак мало хто видаляє подушку повністю. Адже крім розбору панелі доведеться звертатися до фахівців, щоб заглушити відповідну лампу на панелі приладів. Такі заходи не потрібні, особливо якщо планується одноразова перевезення дитини або вагітної жінки спереду. Куди простіше посадити їх на заднє крісло, чим займатися фізичною видаленням подушок.