Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

13.02.19, Різне
655
Закріплення автомобільного номера є процедурою, яку автовласники вважають не дуже простим заняттям. Вона необхідна тільки у випадку придбання нової машини. Тому багатьох цікавить знання технічних особливостей процесу, що згодом може спричинити проблеми з ГИБДД. За порушення правил можна понести адміністративне покарання. В статті вказана інформація, як закріпити номер на автомобілі.

Чіткі вимоги

Місця Для кріплення автомобільного номера передбачена сувора регламентація. Ця інформація зазначається у правилах дорожнього руху. Установка державного знака передбачається відразу після того, як він був виданий. Щоб закріпити номер на автомобілі як слід, важливо заздалегідь забезпечити наявність необхідних інструментів. Вони знадобляться, щоб надійно виконати кріплення. Коли машину ставлять на облік, такий інструмент можна взяти в інших автолюбителів, машини яких припарковані поруч. Або привезти з собою. Основним пристосуванням для закріплення номера викрутка.
Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

Правила кріплення номери на машину

Розглядаючи питання, як закріпити номер на автомобілі, слід звернути увагу на те, що більшості виробників властиво позначати місце для номерного знака безпосередньо на автозаводі. Якщо ж такі умови не забезпечені, установку необхідно виконувати, керуючись існуючими вимогами. Вони передбачають наявність номерного знака в передній і задній частинах транспортного засобу. Обов'язково вісь кріплення повинна бути строго симетричної.

Якщо ж установка з дотриманням осі симетрії не представляється можливою, допускається незначно відхилитися від центру. В передній і задній частині можна відступити трохи вліво відносно центральної осі. Має значення і те, чи немає проблем з видимістю номери в різних ракурсах. Тому дуже важливо чітко знати, як закріпити номер на автомобілі.
Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

Важливі зауваження

Встановлення номерного знака вимагає дотримання наступних важливих вимог:
 • Неприпустимо випинання таблички з номером за межі транспортного засобу.
 • Номер не повинен чинити перешкоди для коректного функціонування світлових приладів.
 • Його не можна прикривати іншими кузовними деталями.
 • Особливості дилерської рамки

  При вивченні питання про те, як закріпити держ номер, важливо враховувати деякі особливості. Їх повинні знати всі автолюбителі:
 • Сама кріпильна деталь також має відповідати деяким вимогам. Важливий матеріал виготовлення цього кріплення.
 • Закріплення номерного знака проводиться в разі, коли така рамка не затулить напис або зображення номери. Адже досить часто виникає ситуація, коли розмір болтів не відповідає розміру кузовних отворів. А самостійне просвердлення додаткових отворів категорично забороняється.
 • Для кріплення реєстраційних номерів заборонено використовувати прозорі і напівпрозорі матеріали.
 • Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

  Вимоги законодавства

  В чинному законодавстві чітко вказано, як закріпити номер на авто, щоб не порушити закон. Адміністративним порушенням буде вважатися:

 • відсутність номерів на транспортному засобі;
 • встановлення номерного знака у не призначеному для цього місці;
 • установка його допомогою матеріалів, які викликають утруднення або повне виключення його ідентифікації.
 • Якщо зафіксовані перелічені порушення, це карається штрафом, розмір якого становить 5000 руб. Також передбачається конфіскація прав на термін від одного до трьох місяців.
  Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

  Вибір місця кріплення

  У багатьох сучасних моделей транспортних засобів є місце, спеціально призначене для закріплення номерного знака. Тоді помилка практично виключається, і зрозуміло, як закріпити номери на машині. При відсутності такої підказки орієнтуватися буде набагато складніше. Але не варто поспішати і робити помилки. Для правильного виконання таких робіт рекомендується вивчення спеціального Госту про державних реєстраційних знаків для транспортного засобу, їх типи та основні розміри, технічні вимоги. Серед основних вимог у цьому документі зазначено:
 • Заборонено встановлювати передній або задній номерний знак з відхиленням вправо від осі.
 • Встановлення виконують виключно на рівній вертикальної поверхні прямокутної форми.
 • Елементи, що входять до складу конструкції транспортного засобу, не повинні затуляти номер.
 • Вибір місця кріплення виконується так, щоб номерний знак не піддавався забруднень і його завжди можна було успішно ідентифікувати.
 • Табличка номерного знака не повинна викликати зменшення звису автомобіля і виходити за межі його габаритів.
 • При установці важливо не закривати деталі зовнішніх світлових і світлосигнальних приладів.
 • Для встановлення номерного знака на поверхню бампера нестандартних розмірів практикується виконання таких дій під кутом. Це заборонено законодавством і загрожує відповідним покаранням.
 • Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

  Інструкція по закріпленню номери

  Як закріпити держ номер на авто? У запропонованій далі інструкції вказані основні вимоги:
 • Для кріплення номерного знака важливо попередньо підготувати комплект болтів, які не повинні бути зі світловідбивною поверхнею. Це вимога передбачена ГОСТом.
 • Гвинти та болти повинні бути такого ж кольору, як і поле номерного знака. Вони повинні бути зі світлим гальванічним покриттям.
 • Замість болтів можна придбати спеціальні рамки. Вони не повинні служити перешкодою для огляду написи RUS, букв, окантовки, цифр і зображення прапора Росії.
 • При кріпленні номерного знака не допускається використання органічного скла та інших матеріалів, виконання додаткових отворів в табличці номерного знака. При необхідності практикується використання перехідних елементів конструкції.
 • Виконання перерахованих умови дозволить успішно встановити номерний знак в передній і задній частинах транспортного засобу.
  Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

  Поради користувачів

  Як закріпити номер на автомобілі в рамці? Звернемося до рекомендацій користувачів. Перед початком робіт з встановлення номерного знака досвідчені автомобілісти рекомендують в місцях кріплення задньої стулки до самого бампера під болти з лицьової сторони підкласти невеликі шайби. Це забезпечить міцність утримання автомобільних рамок.
  Для кріплення можна використовувати пластикові джгути. Ці елементи забезпечать надійну фіксацію рамки в отворах. Таке кріплення завжди можна знайти у продажу і легко закріпити номери у рамці так, як треба. Для видалення зайвої частини кріплення використовуються кусачки. Як закріпити задній номер? Це можна зробити таким способом. Таке кріплення досить міцне, але зовні не дуже естетичне. Тому можна скористатися другим способом. Для другого способу потрібно попередньо придбати пластикові пістони для кріплення задньої двері. Вони являють собою пластиковий стрижень у вигляді ялинки з пластиковою кришкою зверху. Зайву частину кріплення також знадобиться відрізати. Заглушку вставляють в номер і закручують за допомогою викрутки. Таке кріплення також відрізняється високим рівнем міцності. При цьому не страждає естетичний вигляд номерного знака. Все акуратно, надійно і практично. Номерний знак не відірветься в місцях кріплення.
  Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

  Особливості ремонту пластикового держателя

  Іноді в процесі експлуатації автомобіля можливе пошкодження пластикового держателя, за допомогою якого фіксується номерний знак. Тоді важливо своєчасно усунути проблему, щоб не втратити табличку з номером в дорозі.

  Так як при установці номери в основу власника забезпечується фіксації рамки з використанням засувок, засвоїти табличку можна тільки викруткою, у якій повинно бути плоске жало. Знявши номерний знак, можна дістатися до дільниць кріплення болтів і власника. Для фіксації останнього елемента використовуються два самореза. Для зняття з пластикового бампера держателя потрібно відкрутити саморізи викруткою, яка має хрестоподібне жало. На цьому процес демонтажу держателя номери завершується. Тепер можна відремонтувати рамку. Для цього використовується один з можливих способів – склеювання або армування за допомогою металевих дужок. Перший спосіб характеризується меншим ступенем надійності. Армування виконується електричним паяльником. Для цього знадобляться дві дужки, матеріалом виготовлення яких буде мідний дріт до 1 мм в діаметрі. Після такого ремонту надійність і довговічність з'єднань гарантовані.
  Як закріпити номер на автомобілі в рамці: інструкція по установці, фото

  Підведемо підсумки

  У кожного транспортного засобу є свій номерний знак. Його встановлюють відразу після придбання автомобіля. Пересування без номерного знаку загрожує штрафом. Тому встановлювати номер доведеться прямо на місці його отримання. Для цієї мети важливо запастися викруткою і кріпильними елементами. Це можуть бути пластикові джгути або болти, за кольором відповідні табличці номерного знака. Придбання дилерської рамки значно полегшить процес встановлення номера. Це найпростіший спосіб вирішення проблеми. Перед початком установки бажано вивчити вимоги вітчизняного законодавства. У них чітко прописано, як не можна встановлювати номер. Важливо, щоб знак був розміщений строго по центру. Якщо відхилення неминуче, то воно може бути лише ліворуч. Не дозволяється висвердлювання додаткових отворів. Не можна закривати дані, зазначені на номерному знаку, за допомогою кріпильних елементів. Але важливо закріпити табличку так надійно, щоб вона не могла загубитися в процесі пересування. У статті також були вказані поради по ремонту пластикової рамки для номерного знака.