Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 своїми руками?

13.02.19, Різне
419
Мабуть, найважливіший вузол в будь-якому автомобілі – це гальмівна система. Саме вона дозволяє вчасно сповільнити машину, забезпечуючи безпеку руху. Сьогодні на більшості легкових автомобілів використовується гідравлічна гальмівна система. І автомобілі сімейства «Самара-2» тому не виключення. Автовласники повинні знати, за яких обставин слід виконувати прокачування гальм ВАЗ-2115 і як це зробити правильно. Про все це – далі в нашій статті.

Ознаки, на які слід звернути увагу

В яких випадках потрібно виконувати дану операцію? Головна причина, яка призводить до прокачування – це повітря, що скупчилося в системі. Він може потрапити всередину з різних причин. Як правило, це несправність гальмівних циліндрів або негерметичність шлангів. Дуже рідко повітря потрапляє з-за слабкого з'єднання штуцерів, але і цю можливість не варто виключати.
Як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 своїми руками?
Як визначити, що в системі утворився повітря? Водій помітить зміни в поведінці авто. Так, при натисканні на педаль машина буде не так ефективно знижувати швидкість. А сама педаль буде більш млявою і мати збільшений робочий хід. Критичною є ситуація, коли вона зовсім провалюється в підлогу, а машина при цьому ледь гальмує. В такому випадку необхідно терміново прокачати передні і задні гальма ВАЗ-2115.

Також дана операція потрібно при заміні гальмівної рідини. Якщо вона не оновлювалася більше трьох років або набула чорний колір, однозначно потрібно її заміна. Крім того, деякі рідина змінюють і при покупці авто на вторинному ринку, коли немає впевненості в надійності системи. Ще прокачування може знадобитися при будь-яких роботах з гальмівною системою. Це може бути заміна бачка, робочого або головного циліндра, шлангів та інших елементів. Не прокачується вона лише при заміні колодок, оскільки тут лише утапливаются робочі циліндри (як у випадку з передніми дисковими механізмами, так і з задніми барабанними).

Схема прокачування

Як правильно прокачати тормоза на ВАЗ-2115? Для цього потрібно знати послідовність робіт. Діють за схемою «хрест-навхрест». Тобто спершу видаляється повітря на задньому правому колесі. Далі переходять до переднього лівого. Після цього прокачують заднє ліве, а потім переднє праве.
Як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 своїми руками?

Необхідні інструменти та матеріали

Щоб дістатися до штуцерам при відсутності оглядової ями, нам потрібно відкрутити колеса. Тому потрібен домкрат, упори і балонний ключ. Якщо є яма або естакада, колеса можна не відкручувати. Також знадобиться нова гальмівна рідина. На автомобілях сімейства «Самара-2» застосовується РосДот четвертого класу. Крім того, нам потрібна пластикова пляшка і шланг, який буде надіватися на штуцер (щоб рідина не бризкала в різні боки, а виходила в певну ємність). Для відкручування штуцера потрібен звичайний ключ на 8.

Підготовка до операції

Отже, ставимо машину на яму або на рівну поверхню, далі відкриваємо капот і знімаємо роз'єм датчика рівня гальмівної рідини. Потім відкручуємо кришку і доливаємо рідину до максимального рівня. Після цього закручуємо кришку. Зверніть увагу: якщо в ході робіт використовують підйомник, при прокачуванні задніх гальм потрібно помістити шліц в регулятор гальмівних зусиль (його ще називають «чаклуном»). Для цього можна використовувати викрутку, встановивши її між стрижнем і кронштейном.
Як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 своїми руками?
При прокачуванні передніх гальм даний шліц необхідно прибрати. Як прокачати тормоза на ВАЗ-2115? В ході робіт нам знадобиться один помічник. Він по команді буде натискати на педаль гальма.

Приступаємо до роботи

Давайте розглянемо, як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 своїми руками. Отже, спершу нам потрібно знайти штуцер на тильній стороні барабана заднього колеса.
Як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 своїми руками?
Він буде закритий захисним ковпачком. Останній нам потрібно зняти. Далі на штуцер слід надіти шланг і направити його в пластикову пляшку. Після цього нам потрібна допомога іншої людини, який по команді буде кілька разів натискати на педаль гальма. Необхідно це зробити близько чотирьох-п'яти разів з інтервалом в одну-дві секунди, щоб створити тиск в системі. При останньому натисканні на педаль утримують в підлозі. В цей момент ми акуратно відкручуємо штуцер. Важливо відкручувати його плавно, так як спочатку рідина піде під дуже великим тиском. По мірі виходу рідини помічник відчує, що педаль провалюється в підлогу.
Нам необхідно стежити за кількістю повітря в рідині. Якщо вона була з великою кількістю бульбашок, процедуру треба повторити ще раз. Перед тим як створити тиск педаллю, штуцер потрібно закрутити. Далі все по накатаній схемі. Помічник тримає педаль, а ми відкручуємо штуцер і дивимося за станом рідини. Якщо вона виходить тихо, не «плюється», значить, повітря в контурі вже немає. На цьому можна штуцер закручувати і надягати на нього захисний ковпачок. Як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 далі? Після цього переходять до наступного, тепер вже передньому колесу.
Як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 своїми руками?
Але перед тим як прокачати тормоза на ВАЗ-2115 потрібно долити рідину, так як частина її була вилита через штуцер. Схема прокачування така ж. Спершу відкручують штуцер, надягають шланг, створюють тиск і відкручують механізм. І так до тих пір, поки не піде нормальна рідина.

Висновок

Отже, ми розглянули, як самому прокачати тормоза на ВАЗ-2115. Як бачите, дана операція не дуже складна. Тому при перших ознаках м'якою педалі потрібно зайнятися видаленням повітря з системи. Варто також оглянути стан шлангів і циліндрів, так як після прокачування проблема може повторитися. Повітря видаляється тільки при справній гальмівній системі.