Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як прокачувати гальма на "Газелі" своїми руками?

13.02.19, Різне
111
Кожен з нас знає, яку важливість представляє для автомобіля його гальмівна система. Її несправності можуть обернутися сумними наслідками. Тому кожний власник повинен контролювати стан гальмової системи і вчасно усувати неполадки. Серед частих проблем, з якими стикаються водії, варто відзначити м'яку педаль гальма. Машина при цьому слабо гальмує, а сама педаль практично впирається в підлогу. Все це говорить про наявність повітря в системі. З-за нього рідина не може надати потрібний тиск на робочі циліндри. Колодки погано стискають гальмівний диск і барабан. Як вирішити дану проблему? Досить прокачати гальма. Сьогодні ми розглянемо, як це зробити на прикладі комерційного автомобіля «Газель».

Інструменти і матеріали

З заводу на цьому автомобілі використовується гальмівна рідина "РосДот" четвертого класу. Змішувати її з якимись іншими не рекомендується. Тому перед тим як прокачувати гальма на «Газелі», набуваємо рідина саме від цього виробника і саме четвертого класу.
Як прокачувати гальма на "Газелі" своїми руками?
Що нам ще потрібно? Прокачування гальм передбачає відкручування штуцера. Тому нам потрібен ключ на "10". Також слід підготувати яку-небудь ємність (пляшку або банку) і шланг, через який буде надходити в неї стара рідина.

Наявність ями або естакади необов'язково, але бажано. Кліренс у машини достатній, щоб дістатися до штуцерів на простий, рівній площадці.

Приступаємо до роботи

Як правильно прокачати гальма на «Газелі»? Для початку відкриваємо капот і відкручуємо кришку розширювального бачка, що знаходиться над головним гальмівним циліндром. Нам необхідно долити рідину до максимального рівня. Так як горловина знаходиться вельми незручно, можна використовувати яку-небудь лійку в якості перехідника. На наступному етапі потрібно закрити кришку і дістатися до заднього правого колеса. Знайти штуцер досить просто. Він знаходиться у верхній тильній частині гальмівного барабана. Але відкручувати його поки не потрібно. На штуцер поки тільки надівається шланг. Далі нам потрібно створити тиск в системі. Як це зробити? Необхідна допомога другої людини, який по команді буде натискати на педаль 4-5 разів, а потім тримати її в підлозі. В цей момент ми відкручуємо штуцер на пів-обороту і стежимо за станом рідини. Як правило, вона буде наповнена бульбашками.
Як прокачувати гальма на "Газелі" своїми руками?
У момент, коли буде йти рідина, помічник, який перебуває за кермом, відчує, як педаль йде в підлогу. Коли рідина перестала йти, потрібно закрутити штуцер. Після цього помічник повинен знову натиснути на педаль кілька разів і тримати її в підлозі. Далі відкручується штуцер. Повітря в системі повинно бути менше. Якщо за другий раз бульбашки не пішли, процедуру треба повторити ще раз. Як прокачувати гальма на «Газелі» далі? Після того як повітря на одному колесі повністю усунутий, переходять на заднє ліве. Як прокачувати гальма на «Газелі» на цьому колесі? Операція ідентична, і виконується таким же чином. Далі переходять на переднє праве колесо. А останнім у роботі буде переднє ліве, так як воно знаходиться ближче всіх до головного циліндру.
Як прокачувати гальма на "Газелі" своїми руками?

На що звернути увагу?

Перед тим як прокачати гальма на «Газелі Бізнес», потрібно дізнатися, який рівень рідини в бачку на даний момент. Контролювати рівень потрібно щоразу, переходячи від одного колеса на інше. Не можна, щоб рідина опустилася нижче мінімуму, інакше в систему потрапить нова порція повітря.

Висновок

Отже, ми розглянули як прокачувати гальма на «Газелі». Як бачите, робота не вимагає особливих інструментів і знань. При бажанні з цією операцією впорається навіть новачок. Але завжди буде потрібна допомога іншої людини, який буде керувати педаллю.