Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як прокачувати тормоза на ВАЗ-2110 своїми руками?

13.02.19, Різне
229
Згодом водій може помітити зміни в поведінці автомобіля. В даній ситуації можна констатувати несправність будь-якого сайту. Одна з таких проблем – це занадто м'яка педаль гальма. Машина може дуже слабо гальмувати, а педаль - провалюватися в підлогу. Про що це говорить? Це означає, що система завоздушена. В такому випадку потрібно прокачати задні гальма і передні. У сьогоднішній статті ми розглянемо, як це зробити на прикладі автомобіля ВАЗ-2110.

Схема прокачування

Як прокачувати тормоза на ВАЗ-2110? Щоб робота була виконана якісно, необхідно знати, в якій послідовності видаляти повітря з системи. Схема прокачування така ж, як і у випадку з іншими передньоприводними автомобілями марки ВАЗ. Роботу виконують за принципом «хрест-навхрест». На першому етапі повітря видаляється з заднього правого колеса. Далі переходять на перед, до лівого колеса. Після цього повертаються назад, до лівого. А на заключному етапі прокачується переднє праве колесо. Така схема пояснюється тим, що контури мають різне віддалення від головного циліндра. І починають завжди від самого далекого, рухаючись до ближнього.
Як прокачувати тормоза на ВАЗ-2110 своїми руками?

Що потрібно підготувати?

Перед тим як прокачувати тормоза на ВАЗ-2110 нам потрібно підготувати деякі матеріали та інструменти. Щоб відкрутити штуцер, нам знадобиться ключ на 8. Також знадобиться нова гальмівна рідина. На автомобілях ВАЗ-2110 завод рекомендує використовувати продукт "Рось-Дот-4". Також нам потрібні шланг і пуста пляшка, куди буде стікати стара рідина. Роботи бажано виконувати на ямі. При відсутності такої доведеться викручувати колеса, щоб дістатися до штуцера.

Приступаємо до операції

Отже, встановлюємо машину на яму і відкриваємо капот. Потрібно відкрутити кришку бачка з гальмівної рідиною, попередньо знявши фішку, що йде на датчик рівня. Доливаємо рідину до максимальної позначки. Закриваємо кришку.
Як прокачувати тормоза на ВАЗ-2110 своїми руками?
Як прокачувати тормоза на ВАЗ-2110? На наступному етапі потрібно знайти штуцер. Він знаходиться з тильної частини барабана задніх коліс. З нього потрібно зняти захисний ковпачок. Далі на штуцер надягають шланг. Останній повинен входити другим кінцем в пляшку. Далі нам знадобиться допомога іншої людини. Він повинен сісти за кермо і створити тиск в системі, натиснувши кілька разів на педаль гальма. Потрібно натиснути близько чотирьох разів, з інтервалом в одну-дві секунди. Але відпускати педаль не можна. Її потрібно тримати до того моменту, поки рідина не перестане текти зі шланга. Після того як у системі склалося тиск, ми акуратно відкручуємо штуцер на половину обороту. Далі в пляшку піде завоздушенная рідина. Якщо повітря в системі багато, закриваємо штуцер і повторюємо процедуру ще раз. Коли рідина йде без бульбашок, можна завершувати процедуру. Закриваємо штуцер, прибираємо шланг і одягаємо ковпачок.
Як прокачувати тормоза на ВАЗ-2110 своїми руками?
Далі переходимо до переднього колеса. Як прокачувати тормоза на ВАЗ-2110? Процедура виконується таким же чином. Випускати рідину потрібно до тих пір, поки вона не піде без бульбашок. Після цього переходять до іншим двом колесам згідно зі схемою.

Зверніть увагу

Перед прокачуванням кожного нового колеса контролюйте рівень рідини. Її потрібно тримати на позначці не нижче середньої. Також після затоки нової рідини завжди закручуйте щільно кришку. Це необхідно для того, щоб створити потрібний тиск при натисканні на педаль.

Висновок

Отже, тепер ми знаємо, як прокачати гальма на «десятці». Операція не настільки складна, але вимагає наявності помічника. Також відзначимо, що повітря з системи потрібно видаляти після кожного ремонту гальмівної системи ВАЗ (за винятком заміни передніх або задніх гальмівних колодок). Наприклад, це заміна шланга або головного або робочого гальмівного циліндра.