Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

На холостому ходу горить лампа тиску масла: пошук несправностей і їх усунення

17.02.19, Різне
344
Що може означати така ситуація, коли на холостому ходу горить лампа тиску масла? На панелі будь-якого транспортного засобу є відповідні індикатори, які вказують на несправність тієї чи іншої системи автомобіля. Згадана лампа традиційно має червоне підсвічування. Якщо цей індикатор загорівся в період роботи двигуна, то має місце явний натяк на те, щоб водій вчасно звернув увагу на існуючу проблему і прийняв всі необхідні заходи.
На холостому ходу горить лампа тиску масла: пошук несправностей і їх усунення
Чи варто зайвий раз нагадувати, до чого може призвести ігнорування цього сигналу? Ситуація може закінчитися серйозними проблемами. З даної причини кожному водієві необхідно знати, що робити в подібних випадках.

Загальні відомості

У ранні роки приладова панель практично всіх легкових транспортних засобів оснащувалася особливим «екраном», де було показано тиск в силовому агрегаті. Тут була шкала, згідно визначеної одиниці виміру, — кгс/см 2 . І чим вище оберти колінчастого вала, тим більше значення тиску. Якщо ж воно опускалося нижче допустимих меж, то дивуватися тому, що горить лампа тиску масла на холостому ходу, не доводилося. Таким чином, водій отримував сигнал, який вказував на наявність несправності.

Як же тепер йдуть справи з сучасними автомобілями? Цього екрану у них вже немає, причому дуже давно. Можливо, на деяких моделях УАЗ вони і збереглися, але таких, якщо і знайдеться, буде дуже мало. Тим не менш водіям необхідно знати параметри тиску, які відповідають нормі.

Що виходить в результаті?

Поки двигун працює в режимі холостого ходу — а це зазвичай 800-1000 об/хв — рівень тиску не опускається нижче 05 кгс/см 2 . У більшості моторів з 16 клапанами поріг може бути трохи більшим, до 06 кгс/см 2 . Ці двигуни більш спритні і масло, яке в них циркулює, більш рідке. За моніторинг системи відповідає спеціальний механічний датчик тиску масла. У разі відхилення від норми він посилає сигнал запалювання індикатора. Водій, побачивши його, розуміє, що з силовим агрегатом не все в порядку. При зниженні тиску до значення менше 04 кгс/см 2 лампа блимає або ж горить нетривалий час.

Необхідність контролю тиску масла

Якщо водій виявляє на приладовій панелі світиться індикатор, який відноситься до аварійного тиску масла в моторі, йому необхідно тут же прийняти відповідні заходи, щоб уникнути проблем. І найперше, що він повинен зробити, — це заглушити двигун.
На холостому ходу горить лампа тиску масла: пошук несправностей і їх усунення
Якщо незважаючи на те, що загорілася лампочка тиску масла, він як і раніше буде працювати, це може закінчитися вельми плачевно, аж до повного виходу з ладу. А це вже необґрунтовано великі витрати, які нікого не здивують.

Саме цим і пояснюється така вимушена і екстрена міра, адже двигун, по суті, — найбільш дороге обладнання, яке є в автомобілі. Звичайно, в ньому повно і інших вузлів, механізмів, але, за винятком каталізатора (якщо він є), це саме дороге і складне обладнання.

Функціональність

Система маслоснабжения автомобіля відіграє далеко не останню роль в роботі силового агрегату. До найважливіших її функцій можна віднести:
 • Змазування тертьових частин: кілець, поршнів, колінчастого валу, вкладишів, клапанів.
 • Частковий відведення тепла від камери згоряння.
 • Змивка стружки з подальшим її транспортуванням в піддон.
 • Створення плівки, яка захищає металеві поверхні від розвитку корозійного процесу.
 • Тепер вже можна уявити собі картину, яка вийде, якщо вчасно не зреагувати на ситуацію, коли на холостому ходу горить лампа тиску масла. Всі ці і багато інші завдання виконуються тільки в тому випадку, коли в двигуні підтримуються оптимальні параметри. Лампочка при цьому ніяк себе не проявляє, що свідчить про справну роботу всього агрегату. Якщо цей індикатор активний, значить є вагома причина. Тиск масла, яке нижче норми, є аварійною ситуацією, адже силовий агрегат у цьому випадку працює під занадто великим навантаженням. До того ж значно знижується тепловідвід, що загрожує перегрівом блоку циліндрів. Не можна також виключити і повний вихід з ладу поршневої групи.

  Що може служити причиною?

  Активність аварійного індикатора може служити приводом для планового технічного обслуговування або бути наслідком початкових симптомів несправностей. Так, якщо вже і загорілася лампочка тиску масла, необхідно якомога швидше виявити і усунути поломку.
  На холостому ходу горить лампа тиску масла: пошук несправностей і їх усунення
  В іншому випадку рано чи пізно це може закінчитися неминучими проблемами, які будуть носити самий серйозний характер. Загибель двигуна навряд чи обрадує власника автомобіля. Причин активного прояву аварійної лампи в режимі холостого ходу силового агрегату може бути кілька. Причому іноді може загорітися сигнальна лампочка на кілька секунд, а потім гасне в силу особливих випадків запуску двигуна, наприклад, в сильний мороз. При низькій температурі масло густе і насосу важко його прокачувати по системі. Стало бути, в ній створюється тиск нижче норми. На це і вказує аварійна лампа. Але через кілька секунд або хвилин температура масла в двигуні піднімається і воно приймає текучий стан. У результаті параметри нормалізуються, відповідно, лампочка гасне. Якщо ж цього не сталося, то в наявності — несправність. Нижче розглянемо, що саме це може бути викликано.

  Масло і піддон

  Сама поширена причина — це зниження тиску масла в піддоні або його повне витікання. На жаль, серед багатьох власників автомобілів (втім, це відноситься і до господарів різної техніки) є одна погана звичка, від якої слід позбавлятися. Це ігнорування інструкції з експлуатації.
  У цьому документі чітко прописано, що перед тим як виїхати з гаража, стоянки, паркування, слід обов'язково перевірити рівень всіх рідин двигуна. При відхиленні від норми втрата повинна бути відразу заповнена. Іншими словами, необхідно регулярно оглядати двигун, а також всі підкапотний простір на предмет підтікання і протікання. І якщо вже на холостому ходу горить лампа тиску масла, причина може бути відразу виявлена.
  На холостому ходу горить лампа тиску масла: пошук несправностей і їх усунення
  Кожен власник свого залізного коня не повинен уважно оглянути місце стоянки під його днищем. Є масляні плями не землі, асфальті, захисному щитку двигуна? Такий захід дозволяє своєчасно виявити витік масла і вберегтися від підвищених витрат.

  Спроба заощадити

  Виробники, які ставляться до своєї роботи з належною увагою, дорожать своєю репутацією. Тому вони намагаються робити свою продукцію максимально надійної, наскільки це можливо. Але, на жаль, знаходяться «майстра кустарного виробництва», яким точно немає справи до якості. В результаті у продажу з'являються масляні фільтри за дуже низькою ціною. Однак така економія не обіцяє нічого хорошого: ці вироби не здатні витримати тиск в процесі роботи двигуна. Сучасні і якісні фільтри справляються зі своїм завданням навіть у таких умовах. Цього факту не слід скидати з рахунків, оскільки це теж є причиною, чому на холостому ходу горить лампа тиску масла.

  Після того як двигун глушиться, в оригінальних деталях залишається трохи олії, що дозволяє уникнути масляного голодування в момент його чергового запуску. У разі виробів раходник повністю стікає в піддон, не затримуючись, що обумовлено технологічною структурою. В результаті при запуску силового агрегату підвищується ризик вироблення тертьових поверхонь. З-за цього мотор швидше виходить з ладу.

  Несправність датчика тиску

  Аварійний індикатор масла, встановлений на приладовій панелі автомобілів, включається від датчика, оскільки вони обоє живляться одним проводом. І якщо тиск в системі стає нижче норми, то їм же замикається лампа на масу. Коли параметри в межах норми, сенсор розімкнений, то індикатор не горить.
  На холостому ходу горить лампа тиску масла: пошук несправностей і їх усунення
  Поломка механічного датчика тиску масла призводить до того, що він постійно замкнутий і лампа весь час активна. Незалежно від того, нормальний тиск в системі або ні, датчик просто не в змозі розімкнути контакт. На жаль, несправний датчик не підлягає ремонту і якщо проблема криється саме в ньому, він просто змінюється на новий пристрій.

  Проблеми з редукційним клапаном

  Редукційний клапан в справному стані повинен завжди перебувати закритим. Однак з плином часу його може заклинити або він зависає. У цьому випадку клапан відкритий і тоді тиск у масляній системі не може підтримуватися на необхідному рівні. Індикатор повідомляє водія про наявність несправності.
  Виправити ситуацію можна різними способами:
 • При розтягу пружини слід замінити її.
 • Якщо клапан сильно забитий сміттям, він очищається і при відсутності пошкоджень ставиться на місце.
 • Слід проводити профілактику, яка полягає у своєчасній заміні масляного фільтра і контролі рівня расходника. Яке повинно бути масло в двигуні? Тільки якісне і без забруднення! Крім того, перед тим як міняти картридж, слід промивати всю систему.

  У масляного насоса забита сітка

  Цей елемент також обов'язковий, так як захищає двигун і масляний насос від забруднень: пилу, стружок, абразивних частинок. Чисте і фільтроване масло може безперешкодно проходити крізь осередки фільтра. Коли витратний матеріал сильно забруднений і в ньому багато механічних домішок, йому складно проходити через фільтр. В результаті в масляній системі не створюється необхідного рівня тиску. І якщо причина в сітці, її необхідно демонтувати, добре почистити і встановити назад.

  Перевірка тиску масла

  Як ми тепер знаємо, для повноцінної роботи двигуна необхідно, щоб в масляній системі підтримувався оптимальний рівень тиску.
  На холостому ходу горить лампа тиску масла: пошук несправностей і їх усунення
  Робочий параметр характеризується наступними показаннями за умовами роботи силового агрегату:
 • Режим холостого ходу — 2 бари або 204 кгс/см 2 .
 • Підвищення оборотів коленвала — від 45 до 65 бар або 459-663 кгс/см 2 .
 • Відхилення в будь-яку сторону загрожує сумними наслідками щодо двигуна. Як перевірити тиск масла в двигуні, якщо приладова панель не обладнана стрілочним або цифровим індикатором? Для цього варто скористатися масляним манометром. Вся процедура перевірки виглядає наступним чином:
 • Запускається двигун та прогрівається до робочої температури (90 °C).
 • Двигун глушиться, відкривається капот.
 • Від'єднується аварійний датчик тиску масла і замість нього підключається манометр (діяти потрібно обережно: температура масла в двигуні вже висока).
 • Тепер слід перевірити рівень расходника і при необхідності долити масло.
 • В черговий раз двигун запускається.
 • Проводиться замір тиску: спочатку в режимі холостого ходу, після чого на підвищених оборотах колінвала.
 • Для отримання більш точних даних перевірку слід виконати 2 або 3 рази, а потім обчислити середнє значення показань. Варто врахувати, що при від'єднанні манометра частина масла може вилитися, тому варто після процедури ще раз перевірити його рівень за щупа і при необхідності долити витратний матеріал. Тільки не потрібно купувати моторне масло низької якості.

  Невелике, але важливе зауваження

  У деяких автомобілів бортова комп'ютерна система може розцінювати відключення контрольної лампи як несправність. Тому транспортний засіб переводиться в аварійний режим. В цьому випадку немає можливості збільшити кількість обертів колінчастого вала, що в результаті не дозволяє провести перевірку тиску масла. І якщо ситуація має місце, не обійтися без допомоги фахівців сервісного центру.

  Висновок

  Ситуація, коли запалюється сигнальна лампа аварійного тиску масла, не завжди може бути драматичною. Головне, вчасно зреагувати на сигнал і як можна швидше зайнятися пошуком причин. Слід крок за кроком опрацювати всі можливі варіанти. Про те, як перевірити тиск масла в двигуні, вже було позначено, тому по можливості варто почати саме з цієї процедури.
  На холостому ходу горить лампа тиску масла: пошук несправностей і їх усунення
  Якщо проблема буде знайдена і усунута самостійно, то можна похвалити себе за виконану роботу. Це додасть впевненості у власних силах і частковому пізнанні автомобіля. У випадку виникнення труднощів краще звернутися в найближчу станцію технічного обслуговування транспортних засобів. Професіоналам не складе труднощів знайти причину і усунути наявні несправності.