Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як варіатор відрізнити від автомата: опис, принципи роботи, плюси і мінуси

17.02.19, Різне
525
Як відомо, на момент 2019 року автоматична коробка перемикання ступенів передач на легкових автомобілях дуже популярна, і існує майже на кожній моделі машини. Коли у автолюбителя є вибір між варіатором і "автоматом", він вибирає саме останній варіант. Адже це сама надійна, перевірена роками трансмісія. Навіщо брати варіативну? Загалом, на тлі такої популярності, автоматичних трансмісій просто море, і знайти підходящу і комфортну для себе - не проблема. Однак якщо ви не знали, але до слів "автоматична коробка передач" за фактом відноситься не тільки сама автоматична КПП, але ще роботизована і варіативна. Кожна з них різна, проте мають дуже схожу структуру. Саме тому, щоб розібратися в звичайному питанні, як відрізнити варіатор від автомата, створена ця стаття. Приступимо.

Як відрізнити?

Як варіатор відрізнити від автомата: опис, принципи роботи, плюси і мінуси
Перед тим як придбати собі нову модель машини, слід спочатку вирішити, з якою трансмісією вона буде. Коли вибір падає на автоматичну коробку передач, то відразу ж автолюбитель думає про недоліки: у такої трансмісії вони присутні, і не мало. Однак вона сама надійна і перевірена. Але все-таки, варто вибрати, наприклад, варіативну? І ось найголовніше питання, як відрізнити варіатор від автомата. Перший спосіб - по важелю. Зараз буде розібраний саме цей метод.

По важелю

Як відрізнити коробку автомат від варіатора візуально? Слід звернути увагу на важіль перемикання передач. Варто відзначити, що варіативний сильно відрізняється від важеля на автоматичної трансмісії. Однак є один нюанс: якщо ви купуєте модель, вже використовувалася раніше іншим власником, тобто ймовірність не виявити відмінностей. Адже він може перешити цю ручку так, що буде зовсім незрозуміло, що це за трансмісія. Власники селектор роблять зовсім іншим, і це все заради краси в салоні.

Як все-таки відрізнити? Інструкція

Як варіатор відрізнити від автомата: опис, принципи роботи, плюси і мінуси
Як відрізнити варіатор від автомата? По одному лише селектору, як стало зрозуміло вище в матеріалі статті, зробити це зовсім неможливо. Тому, потрібно скористатися одразу кількома чинниками і особливостями відмінності цих двох трансмісій, щоб все-таки зрозуміти, варіативна коробка передач у вас або ж автоматична. Варто скористатися наступними методами рекомендаціями. Слід дізнатися всі види та модифікації коробок перемикання передач на автомобілі. Якщо ви виявите, що варіативної коробки перемикання передач на потенційний автомобіль зовсім ніколи не було розроблено, тоді і намагатися розрізняти не треба. А вже дізнатися, механічна коробка перемикання передач або автоматична - легше простого. Надто сильно вони різняться.

Далі, при купівлі машини, обов'язково подивіться на технічні документи транспорту. Адже саме там і вказана трансмісія: варіативна, автоматична, роботизована або механічна. Якщо такої можливості вам не пред'являють, то приступайте до наступного пункту. Варто підкреслити, що також можуть бути написані позначення. AT - автомат, A - теж автоматична КПП. А ось CVT - це варіативна. Коли ви візуально намагаєтеся відрізнити варіатор від автомата, як на зло все псує те, що на машині немає позначень AT, CVT та інших. Адже саме вони і видають, яка трансмісія стоїть на машині. Зверніть увагу на це, і, якщо все-таки цих шильдиків немає, приступите до наступного пункту відмінності. Якщо стоїть звичайний автомат, то крім стандартних режимів їзди, таких як P-R-N-D, є ще і передачі L, 2 і 3. А варіатори цих ступенів з передачами не мають. Варіативні коробки перемикання передач можуть мати лише передачу L та інші.

Затребуваність

Як варіатор відрізнити від автомата: опис, принципи роботи, плюси і мінуси
Так, звичайно ж автоматична коробка перемикання передач зустрічається найчастіше. Адже варіативна, все ж, подобається лише малому відсотку автолюбителів. Багато хто віддає перевагу саме класичну, перевірену трансмісію. Однак варто зазначити, що хоч популярності роботизованою і варіативної коробки передач як такої не існує, однак у них є одна головна перевага: ціни на таку трансмісію істотно нижче, ніж у аналогів.
Загалом, це діє на руку шахраям, які впихають автомобіль з варіативною, дешевої коробкою передач, як машину з автоматичною КПП. А це велика надбавка до ціни, яка дійсно відіграє велику роль, і йде на руку перекупникові. Загалом, потрібно знати, як відрізнити коробку автомат від варіатора, інакше ви натрапите на обманщика.

Розгін

Як варіатор відрізнити від автомата: опис, принципи роботи, плюси і мінуси
Отже, як відрізнити автомат від варіатора? Фото цих механізмів представлені в статті. Потрібно порівняти дві картинки важеля, і тоді ви зможете зрозуміти, яка трансмісія на автомобілі. На варіативної КПП немає передач 2 і 3. А ось як все-таки відрізнити КПП при їзді по місту? Перше, що потрібно буде зробити, сівши в машину, - переключити щабель на передачу D. Вона є як у варіативної трансмісії, так і автоматичною. Далі, потрібно натиснути на газ. Якщо немає при експлуатації відчуття, що машину трохи "штовхає", тобто не відбувається перемикання передач, значить КПП - варіативна. А якщо вони є, то це роботизована або ж автоматична. Як відрізнити автомат від варіатора? Також, під час руху обороти йдуть монотонно, не падаючи вниз. Це також ознака того, що ви їздите на автоматичної коробки перемикання передач. У автоматичною все інакше: ви розганяєтесь до певного моменту кручення обертів, далі передача переключається на підвищену і набір оборотів падає на кілька тисяч. Загалом, це самий головний і легкий спосіб відрізнити трансмісію.

Висновок

Як варіатор відрізнити від автомата: опис, принципи роботи, плюси і мінуси
Як стало зрозуміло з матеріалу статті, існує безліч способів, якими можна відрізнити варіативну коробку перемикання передач від автоматичної. Це можна зробити як візуально при звичайному огляді, так і при русі по місту. Загалом, якщо застосувати всі фактори, і зробити повний тест-драйв трансмісії, то вам точно стане ясно, який її тип стоїть біля вашого автомобіля. Варто нагадати, що варіатор має позначення CVT, а автомат - AT. Як зовні відрізнити варіатор від автомата? Ці знаки - перший і найлегший метод. Якщо таких букв немає, тоді пробуйте інші методи. У будь-якому випадку який-небудь спосіб допоможе вам. Не сумнівайтеся! Адже машина не має властивості бути повністю іншого і не відповідати всім законам фізики. Тому один із способів, особливо метод експлуатації, точно допоможе вам визначити КПП. Вдалого шляху!