Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Збільшення потужності двигуна автомобіля: інструкція та можливі способи

19.02.19, Різне
344
З кожним роком автомобілі стають все більш швидкими і потужними. Виробники намагаються отримати максимальну віддачу від двигунів. Для цього використовуються різні способи і технології. Але що робити, якщо хочеться виконати збільшення потужності двигуна вже вживаного автомобіля? Розглянемо кілька ефективних варіантів.

Установка турбіни

Мабуть, це самий ефективний спосіб збільшення потужності моторів. Суть гранично проста – в двигун буде надходити більше повітря, а відповідно, збільшиться і віддача мотора. Зростає не тільки потужність, але і крутний момент. На даний момент існують цілі комплекти для наддуву двигунів. Найбільше поталанило в цьому випадку власникам японських автомобілів. Існує маса прикладів, коли з атмосферного мотора JZ робили турбований GTE. У результаті потужність автомобіля з 180 сил зростала до 280-300. Турбіна дозволяє отримати максимальну віддачу від двигуна. Але потрібно розуміти, що не кожен мотор витримає такі навантаження. Повинна бути міцна поршнева. В іншому випадку, ресурс мотора знизиться в рази. Виконати збільшення потужності ВАЗа шляхом установки турбіни можна тільки після доопрацювання самого мотора.
Збільшення потужності двигуна автомобіля: інструкція та можливі способи
Таким чином, тюнінг за допомогою турбіни має один серйозний плюс. Це суттєве збільшення потужності. Але мінусів досить багато. По-перше, це великі витрати на покупку самої турбіни і супутнього навісного обладнання. По-друге, потребує доопрацювання нутрощів мотора. Тому даний спосіб не застосовується так часто автолюбителями. В основному, так роблять для участі машини в драг-рейсингу або інших спортивних змаганнях.

Компресор

Ще не так давно на автомобілях (наприклад, «Мерседес» С-класу) застосовувався компресор для наддуву. Це, можна сказати, «легка версія» турбіни. Суть компресора в наступному. Агрегат приводиться в дію від шківа колінчастого вала за допомогою пасової передачі і нагнітає повітря під невеликим тиском. На відміну від турбіни, яка віє від одного до півтора бар, компресор видає не більше 03. Звичайно, а цього не можна одержати настільки високого приросту потужності. Але є і великий плюс: такий компресор можна встановити на стандартний Вазівський двигун, або на мотор будь-якої іномарки, без заміни поршневої групи. Так як мотор не зазнає великих навантажень, його ресурс залишиться колишнім. Але є і недолік. Компресор має більші розміри, і в більшості випадків його ніде розмістити під капотом.

Доробка самого мотора

Тепер розглянемо, як можна зробити збільшення виробничих потужностей двигуна без установки нагнітачів. Перший спосіб – це встановлення широкофазного распредвала. Даний тюнинг є одним з найбільш доступних, простих і бюджетних. Після установки широкофазного розподільного валу забезпечується краще заповнення камери згоряння при високих обертах.
Збільшення потужності двигуна автомобіля: інструкція та можливі способи
Ще один варіант збільшення потужності двигуна «Ниви» і інших автомобілів ВАЗ – це зниження сили тертя. Яким чином можна реалізувати цю ідею? Акцент робиться на зменшення тертя поршнів про стінки циліндрів. Для цього:

 • Знижують товщину кілець.
 • Вкорочують юбку поршня.
 • Змінюють кріплення шатуна до поршня за допомогою зсуву елемента в бобишки.
 • Наступний варіант тюнінгу мотора з метою збільшення потужності – це зменшення ваги поршневий. Для цього необхідно замінити штатні шатуни і поршні на більш полегшені. Зараз продаються навіть готові комплекти полегшених поршневих. В основному, це комплекти для Вазівських двигунів. Але як показує практика, приріст потужності після даної операції не істотний. Тобто, з перерахованих вище доробок найбільш оптимальною вважається установка спортивного распредвала. Коштує він дешевше, ніж полегшена поршнева, а ефекту від нього набагато більше. Але потрібно розуміти, що віддача буде тільки на високих оборотах. Доведеться крутити двигун до червоної зони, а це не влаштовує кожного.

  Актуальна установка 16-клапанної головки замість 8-клапанною?

  Зараз дуже популярний тюнінг у даному напрямку. На старі мотори встановлюють головки з двома розподільними валами. Як показує практика, ефект від цього є. За рахунок кращої наповнюваності циліндрів зростає потужність мотора. Однак при грамотному технічному тюнінгу 8-клапанника можна домогтися не гірших результатів, ніж на 16-клапаннике. Якщо встановлювати двухраспредвальные "голови" на мотори передньопривідних Вазів ще можна, то морочитися з "класикою" не варто. Набагато ефективніше буде установка компресора.
  Збільшення потужності двигуна автомобіля: інструкція та можливі способи

  Розточка циліндрів

  Це вже більш ефективний спосіб збільшення потужності двигуна ВАЗ без установки турбіни. Однак це досить витратний метод. Суть полягає у збільшенні робочого об'єму двигуна. В результаті звичайний півторалітровий мотор перетворюється в 16 або 17. Так в камеру потрапляє більше палива, відповідно, зростає і продуктивність ДВС. З мінусів розточування циліндрів варто відзначити тільки збільшений витрата палива, оскільки тепер двигуну знадобиться більше енергії для твору крутного моменту.

  Чіп-тюнінг

  Мабуть, це самий популярний спосіб збільшення потужності. Блок управління двигуном у такому разі перепрошивается. При цьому конструкція двигуна залишається колишньою. В чому особливість чіп-тюнінгу? Багато виробники закладають певний запас потужності, який обмежується через електронного блокування. При заміні програмного забезпечення ЕБУ, двигун працює трохи інакше. Зростає потужність і крутний момент. Особливо це помітно на турбірованних двигунів. Тут реально досягти збільшення потужності на цілих 20 відсотків. На атмосферниках даний показник вдвічі нижче. Однак навіть при такому умови чіп-тюнінг користується великою популярністю.
  Збільшення потужності двигуна автомобіля: інструкція та можливі способи
  Зараз існує безліч прошивок, особливо для ЕБУ вітчизняних Вазів. Шляхом нехитрих маніпуляцій фахівець змінює, тим самим покращуючи характеристики автомобіля. Серед плюсів даного способу збільшення потужності варто відзначити:
 • Простоту тюнінгу. Не потрібно розбирати двигун і змінювати будь-які деталі.
 • Економію грошей. Так як доопрацювання потребує лише заміни програмного забезпечення, ціну доопрацювання входить лише вартість прошивки і послуг спеціаліста. Збільшення потужності «Ниви» обійдеться приблизно в 15 тисяч рублів.
 • Непогану результативність. Так, двигун не буде в два рази могутніше. Але все ж таки потрібно розуміти, що змінюється тут тільки програмна частина, а не технічні вузли.
 • Серед недоліків варто відзначити зниження ресурсу двигуна. Так як мотор навантажується більше покладеного, він раніше потребує ремонту. Це потрібно заздалегідь розуміти перед тим, як збільшити потужність автомобіля даним способом.

  Установка прямоточного глушника

  Це, швидше, не спосіб, а додатковий варіант поліпшення характеристик. При установці прямоточного глушника вихлопні гази швидше залишають камеру згоряння. Поліпшується продування циліндрів. Завдяки великому діаметру вихідного отвору гази ніби витягуються з двигуна в атмосферу. Але варто звернути увагу, що дана доопрацювання не є ефективною, якщо до цього не були вироблені інші способи збільшення потужності. Тобто на стандартному двигуні прямоток буде безрезультатним. Штатний глушник оптимально справляється з виходом газів, і мотор не задихається. Чого не сказати про «заряджені» ДВС: після установки турбіни обсяг вихлопних газів збільшується в рази. В результаті двигун задихається власними газами.
  Збільшення потужності двигуна автомобіля: інструкція та можливі способи
  Таким чином, установка прямоточного глушника дасть ефект лише в парі з установкою турбіни, спортивних валів або після розточення блоку. На заводському двигуні збільшити потужність таким чином не вийде (чи результат буде в межах похибки).

  Фільтр нульового опору

  Часто автолюбителі практикують установку ФНС разом з прямоточним глушником. Що говорять фахівці з цього приводу? Знову ж таки, даний фільтр повинен застосовуватися тільки у випадку, якщо турбірованний двигун, або має інші змінені технічні параметри. На заводському двигуні з установкою ФНС не досягти результатів, так само, як і з прямоточним глушником. А ось після установки турбіни ФНС просто необхідний. Заводський фільтр не справляється з таким навантаженням і не здатний очистити такий об'єм повітря за такий короткий час.

  Збільшення потужності двигуна автомобіля: інструкція та можливі способи

  Видалення каталізатора

  Це ще один спосіб незначного збільшення потужності. Кожен бензиновий двигун з заводу оснащується каталізатором. Це спеціальний фільтр, що знаходиться за випускним колектором і покликаний очистити гази від шкідливих речовин. З часом цей каталізатор забивається. Машина перестає нормально розвивати швидкість зростає витрата. Причина банальна – двигун задихається власними газами. Вихід із ситуації – видалення каталізатора. Це можна реалізувати декількома способами:
 • Вибити керамічний наповнювач.
 • Замінити каталізатор цілком на проставку, або на полум'ягасник.
 • Збільшення потужності двигуна автомобіля: інструкція та можливі способи
  В результаті забезпечується вільний хід вихлопним газам. Але потрібно розуміти, що даний спосіб не додасть істотної потужності. Різниця буде відчутна, якщо до цього ви їздили на сильно забитому каталізаторі.

  Збільшуємо потужність дизельного двигуна

  На відміну від бензинових моторів, дизельні важче піддаються доопрацюванням, через більш складної конструкції. Однак на даний момент є непоганий спосіб збільшення потужності. Це установка блоку, який змінює режим роботи форсунок. Плюс методу в тому, що блок може використовуватися на двигунах з будь паливною апаратурою. Це теж можна назвати свого роду чіп-тюнінгом. Конструкція двигуна при цьому не піддається змінам. При цьому зростає крутний момент ДВС. Які є негативні моменти? З мінусів варто відзначити те, що двигун все ж зазнає більш високі навантаження. Відповідно, ресурс хоч і небагато, але буде знижено.

  Підводимо підсумки

  Отже, ми розглянули способи, як можна збільшити потужність двигуна. Як бачите, варіантів існує маса. Найбільш ефективний з них – це встановлення наддуву. Найменш результативний – установка прямотоку і ФНС. Якщо ви не плануєте робити з свого автомобіля спортивний болід, то компромісним варіантом стане чіп-тюнінг. Після прошивки ЕБУ мотор буде жвавіше відгукуватися на педаль, при цьому не потрібно думати про заміну поршневий на полегшену, або про встановлення спортивних розподільних валів.