Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Діагностична карта онлайн: відгуки та правила оформлення

19.02.19, Різне
78
У відповідності з першою частиною четвертою статті 40-ФЗ, регламентує обов'язкове страхування відповідальності власників ТЗ, власники авто, зареєстрованих на території РФ, обов'язково повинні купувати страховку ОСАЦВ (за винятком деяких випадків). Згідно відгуками, діагностична карта для ОСАГО онлайн також оформляється.

Обов'язкова папір

У списку обов'язкових паперів, необхідних для оформлення страховки, значиться діагностична карта — документ, що підтверджує проходження техогляду. Нерідко автовласники цікавляться можливістю оформлення в інтерактивному режимі і законністю таких дій, так як подібні пропозиції в мережі стали досить поширеними.
Діагностична карта онлайн: відгуки та правила оформлення

Законність оформлення онлайн

Для того щоб відповісти на питання щодо законності отримання діагностичної карти без самої діагностики в пункті ТЕ, потрібно звернутися до законодавства. Регламентується порядок проведення 170-ФЗ. У відповідності з статтею 17 цього нормативу повинен проводитися в будь-якому пункті ТЕ, що має акредитацію. Вибір такого пункту залишається за автовласником. Місце реєстрації заявника і самого ТЗ ролі не грає. На підставі цього закону можна зробити висновок, що пройти діагностику без відвідування авторизованого сервісу неможливо.

У відповідності з другою частиною цієї статті автовласник перед діагностикою авто повинен надати оператору ПТС або СТС, а також свій паспорт. Якщо даних документів не буде, в діагностиці відмовлять. Іншими словами, оператор для видачі діагностичних карт повинен організувати процедуру прийому, обробки зазначеної документації та даних, які в ній містяться, в електронному вигляді. Якщо розглянути п'яту частину зазначеної статті, стане зрозуміло, що послуга по діагностиці надається тільки після укладення угоди між оператором та заявником. Але в законі немає ніякої інформації про можливості укладення подібної угоди в електронному вигляді (як у випадку ОСАЦВ, наприклад). У сьомій частині статті зазначено, що технічна діагностика повинна здійснюватися професійними експертами. Якщо вірити відгукам, отримати діагностичну карту для ОСАГО онлайн можливо. Яким чином це зробити, розглянемо нижче.
Діагностична карта онлайн: відгуки та правила оформлення
Відповідно з 13 частиною другого розділу 1008-ПП, що регламентує проведення ТО ТЗ, діагностику реалізують методами органолептичного та візуального контролю, а також із застосуванням засобів технічного діагностування. Організувати це онлайн також неможливо.

Прийнявши до уваги зазначені вище законодавчі положення, можна зробити тільки один висновок: незважаючи на численні відгуки, оформляти діагностичну карту онлайн (через інтернет) незаконно. Незважаючи на всі закони, подібні послуги мають місце і з успіхом практикуються.

Особливості

У мережі існує безліч сайтів, які пропонують недорого і швидко придбати діагностичну карту, не витрачаючи час на візит в центр.
Діагностична карта онлайн: відгуки та правила оформлення
Якщо автовласник приймає тверде рішення зробити діагностичну карту на автомобіль онлайн (відгуки про порядок оформлення є в інтернеті), не беручи до уваги чинні законодавчі норми, що стосуються проходження ТО, то йому слід враховувати певні нюанси:
 • Потрібно дізнатися якомога більше інформації про компанію, яка надає послугу. Зокрема, слід перевірити, чи насправді інтернет-портал належить оператору ТЕ, що має акредитацію та внесеним до реєстру РСА.
 • Слід вивчити умови, за якими надається послуга. Згідно з частиною четвертою статті 19 зазначеного вище закону діагностична карта є папером суворої звітності. Вона повинна складатися в трьох примірниках. Один з них передається власникові ТЗ. Тому потрібно з'ясувати, як заявник отримає його.
 • Необхідно також дізнатися, чи будуть внесені відомості про діагностичній карті в ЕАИСТО. Якщо інформація в єдиній базі відсутній, то страхова компанія має право відмовити в оформленні АВТОЦИВІЛКИ. Якщо вірити відгукам, діагностичну онлайн карту в Самарі можна з легкістю перевірити в базі ЕАИСТО.
 • Якщо інтернет-сервіс є шахрайським і створений виключено для того, щоб збирати гроші з довірливих людей, а людина, який створив цей сайт, не виступає як авторизований оператор, ТО грошові кошти, швидше за все, будуть просто втрачені. Заявник своєї діагностичної карти не отримає.
  Діагностична карта онлайн: відгуки та правила оформлення

  Купівля техогляду онлайн

  Слід ще раз зазначити, що купівля діагностичної карти в інтернеті є незаконним дією. Проводитися діагностична перевірка транспортного засобу повинна акредитованим оператором в пункті. Тому фахівці не радять шукати обхідні шляхи. Робити все краще офіційно. Необхідно:
 • Відвідати офіційний портал РСА.
 • Перейти в розділ техогляду.
 • Відкрити реєстр операторів.
 • Використовуючи фільтри, знайти адреси місцезнаходження ОТО, наприклад, за назвою міста.
 • Система відобразить всі пункти ТЕ, що мають акредитацію і розташовані в обраному населеному пункті.
 • Серед знайдених вибрати найбільш зручний пункт, зв'язатися з його фахівцями по телефону, узгодити час проходження ТО на станції.
 • Укласти угоду з оператором, відповідно з яким буде надана послуга.
 • Пред'явити паспорт і будь-який документ на вибір: ПТС або СТС.
 • Почекати, поки оператор проведе діагностику авто.
 • Отримати діагностичну карту на руки.
 • Почекати максимум добу. За цей час оператор передасть відомості в РСА. Інформація про діагностичній карті буде внесена в ЕАИСТО.
 • Відвідати офіс будь-якого страховика і придбати ОСАЦВ. Купити страховку можна і в онлайн-режимі. Ця послуга абсолютно законна, єдине, слід вибирати тільки перевіреного страховика.
 • Діагностична карта онлайн: відгуки та правила оформлення

  Впевненість у тому, що офіційний сайт

  Купувати діагностичну карту через інтернет можна тільки в тому випадку, якщо є повна впевненість, що сайт є офіційним і належить ліцензованому оператору, який має атестат, отриманий в РСА. Інакше інформація у ЕАИСТО внесено не буде. Доступ до цієї бази мають тільки акредитовані оператори і страхові компанії. Заявник просто даремно витратить гроші.

  Що робити, якщо проходити діагностику водій не збирається?

  Якщо автолюбитель вирішив діяти на свій страх і ризик в обхід закону, йому потрібно виконати наступні дії:
 • Перейти в будь-який інтернет-пошуковик.
 • Запросити інформацію про купівлю діагностичної карти онлайн. Відгуки допоможуть вибрати найбільш популярні сайти.
 • Відкрити ці сайти (зазвичай вони знаходяться в першій трійці пошукового результату).
 • Вивчити інформацію на кожному з них, з'ясувати вартість послуги та умови її придбання.
 • Переконатися, що ймовірність шахрайства мінімальна, послугу надає акредитований оператор, сама послуга реалізується на законних підставах (що навряд чи насправді так).
 • Наприклад, можна знайти сайт, який пропонує отримати діагностичну карту для ОСАГО онлайн в Самарі (відгуки є на відповідних форумах) не виходячи з дому, причому всього за 10 хвилин і за 500 рублів. Сервіс працює цілодобово, тобто оформити документ можна в будь-який зручний для клієнта час. Цілком привабливу пропозицію. Якщо перейти в контакти, то можна виявити, що там зазначено лише адресу електронної пошти. А розділ, який описує компанію, взагалі не містить яких-небудь корисних відомостей, крім відгуків задоволених клієнтів (імовірно, підставних). Ніякої інформації юридичного характеру, а також даних про атестаті не є. Висновок напрошується сам собою: сайт, безсумнівно, належить шахраям.
  Діагностична карта онлайн: відгуки та правила оформлення
  На іншому сайті, знайденому шляхом простого пошуку, вдалося відшукати більше інформації. Щоб отримати діагностичну карту онлайн в Москві (відгуки є у великій кількості), тут є і контактні телефони колл-центру, в який можна зателефонувати, якщо виникнуть питання, і інформація юридичного плану, тобто фотографія атестата. Сервіс пропонує заповнити спеціальну анкету, після чого протягом 2 хвилин — заявник отримує діагностичну карту у форматі *.pdf, не покидаючи сайт.

  Питання довіри до такого сервісу залишається відкритим. Кожен вирішує самостійно, купувати документ чи ні. Фахівці взагалі не рекомендують користуватися подібними послугами та набувати діагностичні карти онлайн. Відгуки в даному випадку залишають зацікавлені особи або самі власники сайту. Гарантії, що оператор дійсно має акредитацію, а відомості будуть передані в ЕАИСТО, немає.

  Необхідна документація

  Для проходження ТО у відповідності із законодавчими нормами, тобто при особистому відвідуванні СТО, потрібно пред'явити наступні папери:
 • Паспорт, інший документ, який дозволить ідентифікувати особу.
 • СТС, або ПТС (на вибір заявника).
 • Довіреність у простій письмовій формі (якщо ТО проходить не власник автомобіля, а його представник).
 • Варто зазначити, що у оператора немає права вимагати у автовласника іншу документацію.

  Копії документів не потрібні

  Сайти, що надають послуги з оформлення діагностичної карти онлайн (відгуки на ці сайти краще вивчити заздалегідь), як правило, копії документів не потребують. Все, що потрібно, — ввести дані з них в спеціальну форму. Варто зазначити, що метою шахрайського сайту може виступати збір персональних даних. Тому потрібно бути акуратним: можна втратити не тільки гроші.
  Діагностична карта онлайн: відгуки та правила оформлення

  Відгуки

  Якщо вірити численним заявами, що зустрічається на спеціалізованих автомобільних форумах, то досить багато громадян вирішується на покупку діагностичних карт онлайн. Багатьох приваблює невисока вартість і відсутність необхідності витрачати свій час. Як показує практика, в більшості випадків автолюбителі платять за послугу, а документ в результаті не отримують. Є й ті, кому вдалося оформити діагностичну карту онлайн. Відгуки, однак, у подібних випадках підтверджують те, що згодом виявлялося: отримана ДК в ЕАИСТО не зареєстрована. Людина і в цьому випадку просто витратив гроші, причому безрезультатно.