Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло в интеркулере дизельного двигуна: причини і методи вирішення проблеми

19.02.19, Різне
633
Зараз практично кожен дизельний двигун оснащений нагнітачем. Це дозволяє значно збільшити продуктивність мотора, що позитивно відображається на динамічних характеристиках. Однак система наддуву має особливий пристрій. Так як повітря подається під тиском, він має властивість нагріватися. Гаряче повітря на впуску негативно впливає на продуктивність ДВЗ. Тому в конструкції турбованих двигунів передбачений спеціальний радіатор для повітря – інтеркулер. З роками автовласник може зіткнутися з неприємною ситуацією – з'являється масло в патрубку інтеркулера дизельного двигуна. Причини цього явища можуть бути різними. Від банально забитого фільтра до проблем з самої турбіною. Сьогодні ми розглянемо, чому масло в интеркулере дизельного двигуна з'являється і як усунути дану проблему.
Масло в интеркулере дизельного двигуна: причини і методи вирішення проблеми

Основні причини

Чому в патрубку або в радіаторі утворюється масло? Існує кілька причин, за якими з'являється масло в интеркулере дизельного двигуна:
 • Неправильна робота системи вентиляції картера.
 • Забитий масляний або повітряний фільтр.
 • Проблеми з воздуховодом.
 • Перегрів ДВС.
 • Несправності самої турбіни (в даному випадку сальника).
 • Вигин масляного проводу турбокомпресора.
 • Від цієї неприємності не застрахований жоден автовласник. Що ж, розглянемо детальніше всі ці причини.

  Масло в интеркулере дизельного двигуна через системи вентиляції картера

  Дана система присутня на кожному двигуні. Під час різкого прискорення, а також під навантаженням горюча суміш створює більший тиск, ніж зазвичай. З-за цього частина газів буде прориватися крізь компресійні кільця. В результаті збільшується тиск в картері двигуна.
  Масло в интеркулере дизельного двигуна: причини і методи вирішення проблеми
  Щоб компенсувати цей перепад і запобігти видавлювання олії з сальників і прокладок, була придумана система вентиляції газів. На справному автомобілі вони проходять крізь інтеркулер, а далі надходять у циліндри, де і згорають разом з паливом. Але з часом система працює гірше. Пружина клапана втрачає пружність, а маслоуловитель вже не справляється зі своїм завданням. В результаті тиск в картері двигуна зростає. Це провокує попадання частинок олії в радіатор. Ця проблема небезпечна тим, що може призвести до продавлювання сальников. У підсумку швидко знижується рівень масла. Але мотор масло не їсть – воно просто видавлюється назовні через неякісні ущільнювачі. Також буде знижуватися змащуюча здатність, мотору загрожує масляне голодування. А це тягне за собою поява задирів на валу. Серед характерних ознак проблем з системою вентиляції картера варто виділити:

 • Втрати потужності двигуна.
 • Збільшення витрати палива.
 • Якщо проблему не усунути вчасно, частина масла буде потрапляти в камеру згоряння. З-за цього зміниться режим горіння палива.

  Масляний фільтр

  Продовжуємо розглядати питання про те, чому з'являється масло в интеркулере дизельного двигуна. Причин, як зрозуміло, багато, але одна з найбільш банальних – це забитий масляний фільтр. Через це може погіршитися циркуляція змащення, при цьому зростає тиск. Як результат, в ДВС продавлює сальники, а турбіна жене краплі масла в інтеркулер дизельного двигуна. Так, у конструкції фільтра передбачений перепускний клапан. Але, на жаль, не на всіх моделях він працює. Неякісні фільтри не здатні перепускати мастило, через що і збільшується тиск. Якщо встановити новий очисний елемент, проблема не вирішиться повністю. Потрібно міняти видавлені сальники. Тільки так олія перестане текти.
  Масло в интеркулере дизельного двигуна: причини і методи вирішення проблеми

  Повітряний фільтр

  Це ще одна причина, чому в интеркулере дизеля масло. За регламентом фільтр повинен змінюватися раз в 20-30 тисяч кілометрів. Однак є одна поправка. Якщо автомобіль експлуатується в екстремальних умовах, даний інтервал потрібно скоротити в 2 рази. До таких умов зовсім не відноситься мороз. Це їзда в курній місцевості.
  Коли відбувається такт впуску, поршень йде вниз, при цьому в системі вентиляції картера створюється велике розрідження. Якщо фільтр буде забитий, з-за перепад тиску в системі вентиляції і впускному патрубку, масло буде потрапляти в інтеркулер. Крім того, через нестачу повітря двигун буде гірше їхати. Збільшиться витрата і знизиться потужність. Вирішення проблеми дуже просте. Якщо повітряний фільтр забитий, його потрібно замінити на новий. Коштує він не надто дорого, а тому не потрібно зволікати з його заміною.

  Проблеми з воздуховодом

  Під час експлуатації можливе механічне пошкодження воздуховода. Це може бути тріщина, яка непомітна на перший погляд. В результаті навіть невеликого пошкодження, турбіна буде кидати масло в інтеркулер. А відбувається це внаслідок порушення герметичності у впуску. Як наслідок, утворюється зона розрядження, що і затягує моторне масло. Патрубок відремонтувати можна, але не факт, що незабаром подібна тріщина не з'явиться в сусідньому місці. Тому краще цей елемент замінити новим.

  Перегрів ДВС

  У разі тривалої роботи під навантаженням або з-за несправності системи охолодження, існує ризик закипання двигуна. У результаті не тільки збільшується обсяг картерних газів, але і сильно випаровується масло. При кипінні антифризу в голівці блоку утворюється парова пробка. Температура головки сильно збільшується, а це призводить до інтенсивного випаровування масла. Крім того, воно стає більш рідким, з-за чого частина мастила вільно протікає крізь сальники. В результаті турбіна жене повітря з краплями олії. Це змінює режим роботи двигуна і несприятливо позначається на його експлуатаційних характеристиках.

  Пошкодження сальника турбокомпресора

  Будь-компресор має свій граничний термін експлуатації. На відміну від бензинових, дизельних моторах турбіна ходить довше. Перші неприємності виникають на пробігах за 200 тисяч кілометрів (за винятком комерційного транспорту). З часом сальник перестає справлятися зі своїм завданням. В результаті частинки масла потрапляють у впускний колектор, проходячи через інтеркулер. До речі, останній спочатку буде вловлювати частина мастила. Але як тільки її рівень досягне нижніх осередків, відбудеться карбюрация, з-за чого потік повітря буде втягувати краплі олії за собою. У підсумку мастило згорає разом з паливом. Відбуваються класичні симптоми – машина не їде і дизель витрачає більше покладеного.
  Масло в интеркулере дизельного двигуна: причини і методи вирішення проблеми

  Вигин поворотного маслопроводу

  Як відомо, турбіні необхідна змазка. Однак олію тут постійно циркулює, на відміну від підшипників. Тому в конструкції передбачений патрубок для відводу масла. І якщо цей елемент буде зігнутий, відвід мастила ускладниться. В результаті турбіна буде гнати масло у впуск. Щоб усунути цю проблему, необхідно лише вирівняти відвід або замінити його в разі пошкоджень.

  Наслідки наявності масла в интеркулере дизельного двигуна

  Для початку зазначимо, що всі старі дизельні автомобілі мають в интеркулере невелику кількість масла. Зазвичай його обсяг не перевищує 30-50 грам. Це пов'язано з високим тиском, що виникає при згорянні палива. До тих пір, поки мастило знаходиться нижче осередків охолодження радіатора, мотор буде працювати без проблем. Однак коли рівень буде більше, відбудеться явище, про який ми говорили вище – карбюрация.
  Масло в интеркулере дизельного двигуна: причини і методи вирішення проблеми
  Масло, яке потрапляє в камеру, не встигає згоряти за один такт, а тому залишки продукту догорають в головці блоку, а також у випускному колекторі. До яких це може призвести наслідків? В результаті є ризик прогару клапанів і випускного колектора. Температура останнього може досягти 700 градусів Цельсія, що дуже істотно. Також збільшується температура самого блоку циліндрів. Навіть справна система охолодження не впорається з відведенням такої кількості тепла. Підвищується ризик перегріву двигуна.

  Що робити?

  Якщо забитий маслом інтеркулер "Туарег-дизель" 2007 р. в., наприклад, які заходи потрібно вжити для вирішення проблеми? У першу чергу потрібно перевірити стан фільтрів. Далі перевіряють роботу системи вентиляції картера двигуна. Також варто оглянути сальники турбіни. Якщо ви не маєте достатнього досвіду діагностики, цю роботу краще довірити фахівцям.

  Промивка радіатора

  Для усунення масла в интеркулере дизельного двигуна, причини появи якого розглянуті вище, потрібно обов'язково провести промивання радіатора. Дану операцію можна виконати своїми руками. Для цього необхідно:
 • Демонтувати інтеркулер з автомобіля.
 • Очистити зовнішню поверхню. Це можна зробити кількома способами – за допомогою легкої щітки (віники), а також струменем води. Але варто бути уважним. Як і у будь-якого радіатора, у інтеркулера дуже крихкі стільники. Залом їх загрожує погіршенням охолодження повітря. Тому струмінь потрібно направляти тільки перпендикулярно. А сам напір вод повинен бути невеликим. Можна спробувати промити зовні радіатор «Керхером», попередньо замочивши інтеркулер піною. Це дуже ефективний спосіб. Але так як тиск в апарата великий, потрібно працювати на великій відстані.
 • Очистити внутрішню поверхню. Для цього необхідно залити суміш бензину, ацетону та гасу (співвідношення один до одного) і закрити виходи. В такому стані потрібно залишити інтеркулер на добу. Далі необхідно злити суміш.
 • Змішати засіб для миття посуду і гарячу воду. Співвідношення повинно бути наступним: на один літр додають 10 грам миючого. Далі заливається розчин знову в інтеркулер. Однак чекати настільки довгий час вже не потрібно. Достатньо залишити радіатор на 3-5 хвилин. Для більшого результату можна потрясти його з боку в бік. Потім суміш зливається. Якщо вода була дуже брудною, дану промивання потрібно провести ще кілька разів. І так до тих пір, поки суміш не буде чистою після промивання.
 • Видалити залишки миючого розчину. Для цього в радіатор заливається звичайна вода (але він має бути чистою). Воду проганяти потрібно до тих пір, поки з нутрощів не піде все мило.
 • Масло в интеркулере дизельного двигуна: причини і методи вирішення проблеми
  Є й інші способи промивання масла в интеркулере дизеля. Для цього застосовують очищувач карбюратора, дизпаливо і ацетон. Деякі, щоб не виконувати таку складну очищення регулярно поступають наступним чином. Просвердлюють низ радіатора і приварюють гайку, в яку вкручують болт з мідною шайбою (використовується мідна, так як сталева не дасть такої герметичності). Раз в сезон досить відкрутити цю пробку і злити масло з усім конденсатом. Так, на відміну від промивання зі зняттям, ця операція не настільки ефективна. Але як ми вже сказали раніше, якщо масла в системі небагато, це зовсім не шкодить роботі двигуна. Тому така періодична чистка цілком актуальна.

  Слідкуйте за рівнем масла в двигуні

  Якщо пробіг вашого дизельного автомобіля більше двохсот тисяч, і при цьому не виконувався ще ремонт турбіни, важливо контролювати рівень масла в двигуні. Поступово турбіна почне під'їдати його. А для высоконагруженного мотора низький рівень масла особливо небезпечний.
  Масло в интеркулере дизельного двигуна: причини і методи вирішення проблеми

  Підводимо підсумки

  Отже, ми розглянули, чому може з'явитися масло в интеркулере дизельного двигуна. Причин, як бачите, вистачає. Таке явище можуть спровокувати різні фактори. Якщо машина стала інакше себе вести, треба дізнатися, звідки масло в интеркулере дизельного двигуна могло з'явитися. Відштовхуватися потрібно від малого, тобто перевірити фільтр і маслоотвод. Важливо не зволікати з усуненням причини. Інакше масло в патрубку інтеркулера дизельного двигуна може спровокувати перегрів мотора, не кажучи вже про погіршення експлуатаційних характеристик. Також на двигунах з маслом в интеркулере утворюється сильний нагар, прогорають клапана. А ремонт головки блоку або заміна клапанів – це не тільки складна, але і дорога процедура.