Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Захист картера композитна: характеристика, принцип дії, плюси і мінуси

19.02.19, Різне
117
Необхідність установки захисту картера вже давно не оспорюється автовласниками. Днище машини закриває різні важливі агрегати, серед яких - трансмісія, роздавальна коробка, картер двигуна, вузли і деталі ходової частини та багато іншого. Наїзд на будь-які перешкоди може призвести до їх пошкодження. Щоб уникнути цього встановлюють захист картера - металеву або композитну.

Особливості композитних захистів

Захист картера композитна: характеристика, принцип дії, плюси і мінуси
Композитні захисту картера виготовляються з матеріалу на основі полімерних смол, армованих скловолокном. Від цих шарів залежать характеристики. Для кожної конкретної захисту підбирається певна кількість шарів і їхня товщина, від яких залежать майбутні показники. Геометрична форма забезпечує не тільки міцність захисту, але й захист підкапотного простору від вологи і пилу. Завдяки характеристикам композитного матеріалу - невеликій вазі, високим фізико-механічним показникам, стійкості до корозії та впливу хімічних речовин, - захист володіє незаперечними перевагами:
 • Забезпечення максимально ефективного захисту картера завдяки формі, з високою точністю повторює геометрію штатних пиляків і компонування агрегатів, не зменшує кліренс і не змінює робочу температуру.
 • Висока міцність на вигин і жорсткість у порівнянні з металевими аналогами.
 • Невелика вага.
 • Широкий робочий температурний діапазон.
 • Відмінна вібро - і звукоізоляція.
 • Стійкість до корозії та впливу хімічних реагентів, що використовуються для обробки доріг.
 • При лобовому зіткненні і надмірного навантаження композитна захист картера двигуна руйнується, не перешкоджаючи догляду мотора вниз.

  Композитний матеріал зберігає свої властивості в температурному діапазоні від +120 до -60 градусів і не виділяє шкідливих речовин при нагріванні. Використовується у виробництві сировину має всі необхідні санітарно-епідеміологічні висновки.

  Нюанси експлуатації

  Захист картера композитна: характеристика, принцип дії, плюси і мінуси
  Пружність захисту картера з композитних матеріалів нівелює навантаження, що надаються на неї при ударах і наїзді на перешкоди. В результаті повністю відсутня пластична деформація, що дозволяє продовжити експлуатацію, не вдаючись до заміни деталі. У порівнянні з металевими аналогами, що потребують заміни в ідентичній ситуації, композитні матеріали не роблять негативного акустичного впливу і зберігають свої основні характеристики, не руйнуючи агрегати і вузли.

  Різниця у вартості захистів з металу та композиту

  Композитна захист картера коштує дорожче металевої із-за складності виробництва і унікальності використовуваного сировини. Виробництво моделей із сталі і алюмінію не вимагає дорогого і складного устаткування - вакуумного, інжекційного і обробного. Композитна захист виконується з імпортної сировини - скловолокна, смол, модифікаторів і затверджувачів.

  Класифікація

  Виділяють кілька видів композитних захистів в залежності від використовуваного армуючого речовини, що входить в їх склад і визначає механічні властивості:

 • Кевларові (арамідне волокно).
 • Склопластикові.
 • Вуглепластикові (карбон).
 • Кевларовая захист

  Захист картера композитна: характеристика, принцип дії, плюси і мінуси
  Конструкційний кевлар утворений з коротких пара-арамідних волокон, розподілених всередині термореактивних пластмас. Висока механічна міцність термопластів варіюється в залежності від марки сировини; розривна міцність волокон - від 280 до 550 кг/мм 2 . При цьому вона поєднується з низькою щільністю - до 1500 кг/м 3 . Незначна вага композитних захистів картера багато в чому визначений цими показниками. Найбільш популярними марками пара-арамідного волокна вважаються "Кевлар", вироблений компанією DuPont, і "Тварон" від японсько-нідерландської фірми "Тейджин". У 2007 році на ринку з'явився кевлар під маркою Heracron виробництва південнокорейської компанії "Колон Індастріз". Конструкційний кевлар має високу термостабільність і хімічною стійкістю. Міцність пара-аміду більше міцності сталі в 25 рази, що забезпечує композитної захист картера з нього високу міцність. На відміну від склопластику, кевлар відмінно амортизує ударні навантаження.

  Карбонова захист

  Захист картера композитна: характеристика, принцип дії, плюси і мінуси
  Вуглепластик, або карбон, складається з полімерних смол, армованих нитками вуглецевого волокна. У виробництві захистів карбонове волокно застосовується досить рідко через те, що його вартість вище, а технологічність - нижче.
  Будова матриці і спосіб укладання вуглеволокна впливають на властивості вуглепластика. В залежності від конкретної ситуації та необхідність карбон може бути як жорстким, так і гнучким. Висока вартість карбону визначається складністю технології його виробництва. Шари матеріалу проклеюються високоякісними і дорогими смолами. Обладнання, необхідне для виробництва карбонових захистів, також дороге. Міцність вуглепластика в 15 рази вище міцності сталі при більш низькій вазі. Істотний недолік карбону - непереносимість точкових ударів: після пошкодження захист не підлягає відновленню. У разі незначного дефекту доведеться міняти захист повністю.

  Склопластикова захист

  Захист картера композитна: характеристика, принцип дії, плюси і мінуси
  Більшість композитних захистів картера Toyota проводиться з склопластику - одного з найбільш затребуваних матеріалів. Армуючим матеріалом в склопластику є тканину зі скловолокна, або кварцу. Матриця склопластику виконується з термопластичних і термореактивних полімерів. Склопластикова захист - одна з найважчих у своїй категорії. Відмінною рисою композитної захисту картера Land Rover, виконаної з склопластику, є низький рівень теплопровідності. Вона володіє стійкістю до механічних пошкоджень та світлопроникністю. Сильною стороною склопластику вважається стійкість до корозії, збереження форми та відсутність схильності теплового впливу.
  Міцність склопластикової захисту нижче міцності сталевий, але при цьому вага склопластику також нижче у три рази. Сталева захист картера коштує дешевше склопластикової.

  Переваги композитної захисту

  Захист картера композитна: характеристика, принцип дії, плюси і мінуси
  На підставі відгуків про композитної захист картера можна виділити декілька переваг:
 • Висока міцність деталі. На відміну від сталевих захистів, композитні витримують 15-25 велике навантаження.
 • Невелика вага виробів з композиту. Максимальна товщина композитної захисту - 12 міліметрів.
 • Практично повна безшумність даного виду захисту.
 • На відміну від металевих, композитним захисту можна надати геометрично складної форми.
 • Недоліки

  У тих же відгуках про композитної захист картера двигуна, втім, відзначають і слабкі сторони виробів:
 • Висока крихкість захисту, що позначається на чутливості точкових навантажень.
 • Неможливо зробити кілька додаткових вентиляційних отворів, не знижуючи захисні функції.
 • Невідповідність екологічним вимогам - при нагріванні вони виділяють шкідливі речовини.
 • Як вибрати захист картера

  Захист картера композитна: характеристика, принцип дії, плюси і мінуси
  При виборі композитної захисту картера в першу чергу враховують кліматичні умови регіону і стиль водіння. Індивідуальний тип захисту підходить для практично будь-якого автомобіля, але важливо визначитися з товщиною вироби. Даний параметр залежить від призначення захисту і матеріалів, з яких вона виготовлена. Товщина, більшою мірою, впливає на захищеність. Другий важливий параметр - маса виробу: занадто важкі вироби, встановлені на легкі автомобілі, можуть негативно позначитися на динаміці і аеродинамічних якостей. Третій параметр - якості, що гарантуються виробниками. Фахівці радять купувати композитну захист відомих брендів, а встановлювати її тільки в автомобільних сервісах. При дотриманні нюансів процесу монтажу забезпечується ефективний захист. Остання характеристика - вартість виробу. Найбільш доступними і популярними варіантами вважаються сталеві моделі, але, незважаючи на це, композитні захисту більш ефективні і вигідні.