Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми

19.02.19, Різне
499
Одні з найважливіших систем в будь-якому автомобілі – це охолоджуюча і система мастила. Двигун – це вузол, який піддається високим навантаженням. Це вимагає якісного охолодження деталей і змащення тертьових пар. В цілому, обидві системи досить надійні, так як мають простий пристрій. Але часом автомобілісти стикаються з непередбачуваною проблемою. З'являється масло в розширювальному бачку. Причини такого явища можуть бути різними. Сьогодні ми детально розглянемо всі з них.
Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми

Ознаки

Як визначити наявність масла в розширювальному бачку охолоджуючої рідини? Найбільш простий метод – відкрити кришку ємності і перевірити стан антифризу або тосола. Але проблема в тому, що сучасні машини не потребують частих робіт під капотом. Тому водії можуть не заглядати туди місяцями. А наслідки наявності масла в розширювальному бачку охолоджуючої рідини вкрай серйозні. Щоб вчасно визначити це, можна звернути увагу на колір вихлопу. при змішуванні тосолу і масла, вихлоп набуває характерний білий колір. При цьому хмара диму буде збільшуватися під навантаженням. Наступний метод – це перевірка за допомогою щупа. Якщо ви часто здійснюєте контроль рівня масла ДВС, ви відразу помітите наявність емульсії замість мастила. Це говорить про те, що відбулося змішування двох типів рідин. У деяких випадках емульсія присутній і на кришці маслозаливної горловини.

Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми

Про що це говорить? Причини

На справному автомобілі така проблема практично не виникає (чому саме практично, розглянемо трохи пізніше). Наявність масла в розширювальному бачку охолоджуючої рідини може говорити про серйозні несправності. Серед них:
 • Тріщина в головці циліндрів.
 • Тріщина в блоці циліндрів.
 • Поведінка гільз блоку.
 • Погана герметичність масляного радіатора.
 • Пробій прокладки головки блоку циліндрів.
 • Може утворюватися емульсія на справному автомобілі? Як показує практика, таке явище справді може бути, але дуже рідко. Виною тому є конденсат, який утворюється внаслідок частих коротких поїздок на непрогрітому двигуні. Емульсія – це явище сезонне, і це не означає, що в моторі трапилася серйозна несправність. Однак у більшості випадків масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини свідчить про проблеми з блоком, головкою або з масляним радіатором.

  Що робити?

  Не варто попередньо засуджувати блок або в головку. Можливо, несправність зовсім не в цьому. Якщо конструкція двигуна припускає наявність масляного теплообмінника, варто поступити наступним чином. Потрібно знайти патрубки входу і виходу охолоджуючої рідини і закільцювати їх за допомогою трубки.

  Потім необхідно поїздити на такому автомобілі близько 50 кілометрів. Якщо масло в розширювальний бачок більше не потрапляє, значить, проблема виявлена. У такій ситуації досить поміняти теплообмінник, в якому стався пробій. Також пропонуємо переглянути корисне відео на дану тематику.
  Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми

  Проблеми з прокладкою

  Якщо на автомобілі «Опель» масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини виявилося внаслідок пробитою прокладки, щоб повернути двигун в дію, досить замінити її на нову. Подібну операцію краще виконувати на СТО. Однак при наявності певних навичок ремонту автомобілів можна замінити прокладку і самостійно. При виконанні робіт своїми руками, важливо використовувати динамометричний ключ. Протягувати болти потрібно суворо дотримуючись момент. А прокладку встановлювати потрібно тільки на якісно очищену і знежирену поверхню.
  Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми

  Якщо є тріщина в блоці циліндрів

  Це найбільш серйозний результат подій. В такому разі потрібна заміна цілого блоку. Процедура досить складна і дорога. За ціною порівнянна з вартістю цілого двигуна з розбирання. Встановлювати інший мотор міняти блок на старому – вирішувати кожному власнику індивідуально. Однак цю операцію виконати самостійно дуже складно. Робота потребує не тільки досвіду і знань, але і наявності спеціальних інструментів.
  Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми

  Потрібна промивка?

  Якщо виявлено масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини, після будь-яких ремонтних операцій необхідно промити систему охолодження. Колишній антифриз вже втратив свої властивості. З-за емульсії неможливо забезпечити нормальний тепловідвід. Які промивання можна використовувати? Є кілька непоганих варіантів:
 • «Абро» АВ-505. Згідно відгуками, це засіб відмінно очищає систему не тільки від масляних відкладень, але і від накипу, а також корозії. Як використовувати продукт? Його потрібно залити в систему охолодження згідно пропорції, зазначеної в інструкції. Після цього потрібно запустити ДВС. Він повинен попрацювати на холостих близько 20-30 хвилин. Потім суміш потрібно злити з двигуна.
 • «Лікві-Молі». Подібна промивка теж відмінно видаляє емульсію в системі охолодження двигуна у разі пробою прокладки або через інших причин. Застосовується продукт схожим чином. Склад заливають через розширювальний бачок в систему, а потім заводять двигун. Він повинен попрацювати протягом 20 хвилин. Після цього потрібно почекати, поки суміш охолоне, а потім сміливо зливати її.
 • «Лавр». Не менш популярний виробник автомобільної хімії. Користується великим попитом серед російських автовласників. У лінійці є якісна рідина для промивання системи охолодження. Використовується вона наступним чином. У систему заливається дистильована вода, а потім додається промивка. Двигун повинен попрацювати не менше 15 хвилин. Потім рідину зливають. Якщо емульсія залишилася, процедуру треба повторити ще раз.
 • Можна спробувати і дідівський спосіб. Для цього нам буде потрібно дистильована вода і лимонна кислота. Готується розчин у такій пропорції: на 5 літрів води додається від 300 до 500 грамів порошку. Після цього двигун запускають і чекають 20 хвилин. Все це час він повинен працювати на холостих обертах. Потім вичікують, поки рідина трохи охолоне, а після зливають її. Якщо частина масла залишилася в системі, промивання потрібно повторити ще раз.
  Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми

  Наслідки наявності масла в розширювальному бачку «Опеля» та інших авто

  Фахівці не рекомендують використовувати двигун з такою емульсією в розширювальному бачку. До яких це може призвести наслідків? В першу чергу, через змішування масла і антифризу істотно забруднюється масляний фільтр. Потім зношується водяний насос. Але що найстрашніше – не забезпечується належна мастило кривошипно-шатунного механізму. Якщо і далі ігнорувати проблему, то це призведе не тільки до істотної виробленні циліндрів, вкладишів, але і до заклинювання двигуна. При змішуванні тосола з маслом, відбувається негативна реакція між присадками, що є в обох рідинах. Це не тільки знижує їх експлуатаційні характеристики, але і провокує корозію металевих деталей ДВЗ. Деталі двигуна відчувають підвищене навантаження. Також це стосується і підшипників.
  Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми
  Особливо страшна емульсія в розширювальному бачку дизельного двигуна. В даній ситуації є ризик швидкої корозії стінок циліндрів. У час, коли двигун вимкнений, частина антифризу може проникнути в камеру згоряння. Крім того, є ризик утворення сажі в олії з-за конфлікту присадок. Різні відкладення забивають масляні канали. Двигун відчуває «масляне голодування».

  Зверніть увагу

  Якщо через емульсії були забиті масляні канали, потрібно зробити не тільки промивання системи охолодження, але і самого двигуна. Якщо цього не зробити, частина сажі заб'ється в новий масляний фільтр.
  Масло в розширювальному бачку охолоджуючої рідини: причини, ознаки і методи вирішення проблеми

  Висновок

  Тепер ми знаємо, чому в розширювальний бачок масло потрапляє. Присутність його в антифризі – це часом дуже серйозний ознака. Потрібно негайно вирішувати проблему. В іншому випадку, подальша експлуатація ДВС загрожує сильній виробленні та корозії відповідальних частин. Після виконання ремонтних операцій обов'язково виконується промивка. Змінюється антифриз, масло і масляний фільтр.