Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи

20.02.19, Різне
597
Кожен автовласник мріє про потужний мотор під капотом свого автомобіля, але грошей на спорткари вистачає далеко не у всіх. При цьому підняти характеристики будь-якого мотора можна своїми руками і майже без серйозних вкладень. Давайте розглянемо, як збільшити потужність двигуна будь-якого автомобіля.

Звідки береться потужність?

Щоб підняти продуктивність ДВС, існує два шляхи. Необхідно змусити паливо згоряти в камерах ефективніше або ж підвищити витрату мотора. Інших шляхів немає, так як всю енергію двигун черпає тільки з бензину або дизельного палива. Власнику залишається тільки ефективніше розпорядитися енергією згоряння.
Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи

Зниження механічних втрат

Жоден самий сучасний і технологічний ДВС ніколи не зможе видати своєї максимальної потужності, якщо велика частка енергії йде на те, щоб подолати механічні втрати. Повністю позбутися від цих втрат можна, а от істотно знизити їх можна. Саме для цієї мети виробники виготовляють полегшені деталі поршневої групи – поршні і шатуни при такої ж розмірності запчастин. Такі комплекти можна придбати. Вони пропонуються в магазинах для тюнінга. Їх охоче купують любителі і професіонали. За рахунок полегшеної поршневий двигун легше розкручується. Це і є перший варіант, що допомагає збільшити потужність ВАЗа при мінімальних вкладеннях.

Зниження опір на вході

Без повітря двигун відразу ж затихне – це знає кожен. А так як потрапити до камер згоряння повітрю досить складно, то варто полегшити його шлях.
Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи
Тут є кілька можливих варіантів – це установка повітряного фільтру нульового опору, а також полірування каналів впускного колектора. Багато сучасні двигуни мають пластиковий впускний колектор – там полірувати особливо нічого.
Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи
Нульовий фільтр – теж мало хорошого для мотора. Нехай опір для проходу повітря у нього нижче, ніж у штатних повітряних фільтрів, але цього досягають зниженими фільтруючими властивостями. Іншими словами, чим менше опір повітря і потужності, тим більше пилу і бруду всередині ДВС.

Збільшення ступеня стиснення

Ще один спосіб, як збільшити потужність, полягає у підвищенні ступеня стиснення, що може зробити будь-який автоаматор. Суть у зменшенні висоти площині блоку циліндрів. Зменшується об'єм камери згоряння, тому особливої потужності від такої процедури чекати не варто.

Інший метод – установка поршнів з більш опуклою верхньою частиною. Також є можливість установки на двигун розцяцькованого розподільного валу. Ступінь стиснення покращиться через пізнє закриття впускних клапанів. При підвищенні ступені стиснення можна істотно підняти потужність і ККД мотора, знижується витрата палива. Але ось за тим, що заливається в бак, потрібно стежити. Тепер звичайний 95-й не підійде. Для роботи такого двигуна підвищеної потужності потрібно високооктанове паливо. В іншому випадку існує ризик появи детонації, що дуже шкідливо для ДВЗ.

Установка прямотоку

Як ще можна збільшити потужність двигуна ВАЗа? Досить встановити прямоточну вихлопну трубу. Можна підняти характеристики потужності на 15 %. При цьому витрати несуттєві і полягають у встановленні прямоточною труби в вихлопну систему.
Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи
Прямоточна труба знизить опір вихлопних газів, що значно прискорить їх вихід. У мотора падають витрати на випуск відпрацьованих газів, а вся енергія, яку вдалося заощадити, перенаправляється на обертання коленвала. В якості розплати (а за все треба платити) водій отримає неприємний шум, брудний і неэкологичный вихлоп.

Турбонаддув

Ще один спосіб, як збільшити потужність, полягає у встановленні на двигун турбокомпресора. Відпрацьовані гази з двигуна направляються в турбіну і розганяють крильчатку. Остання, обертаючись, закачує в камери згоряння велика кількість повітря. Гази подаються в циліндри під тиском. Чим сильніше водій відкриває дросель, тим більше повітря зайде в двигун і тим швидше розкрутиться колінчастий вал. Підвищення потужності відчувається дуже сильно.
Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи
Але при установці наддуву доведеться задуматися про систему охолодження – вона повинна бути ефективніше, ніж ті системи, що встановлюються на продукцію Автовазу і на бюджетні імпортні моделі. Також доведеться витратити пристойну суму грошей на переробку мотора – потужність коштує грошей. Ще до недоліків турбування можна віднести величезний витрата палива.

Закис азоту

Багато бачили це в кіно. Балон, який встановлюється в автомобілі, дозволяє значно підняти потужність, але лише короткочасно. При нагріванні, речовина поділяється на азот і кисень. Під час згорання паливної суміші в циліндрах кількість кисню збільшується до 31 %. При цьому в звичайному повітрі кількість Про 2 становить лише 21 %. Це дозволяє додати більше палива, вичавивши з двигуна зайву силу. Так як закис випаровується, то вона добре охолоджує повітря. Щільність його зростає, кисню стає багато.
Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи
Методика проста, але нетривалість приросту потужності і висока вартість – це суттєвий недолік. У Росії цим користуються деякі гонщики.

Підігрів ДВС

Ось ще один спосіб, як збільшити потужність на Вазі. Відомо, що чим гаряче двигун, тим вище його ККД. Природно, перегріву допускати не варто, але якщо змінювати температуру несуттєво, перенастроює термостат, то можна отримати хороші результати. Того ж домагалися, відмовляючись від приводних вентиляторів у системах охолодження на користь електричних. Вентилятор працював не завжди, а лише при необхідності, значно прискорюючи прогрів ДВС і збільшуючи ККД, а відповідно, і потужність.

А-98

Як збільшити потужність двигуна своїми руками? Досить залити в бак високооктанове паливо. Звичайно, за умови, що агрегат на таке харчування розрахований. Чим більше октанове число палива, тим більший кут випередження запалювання потрібен – ЕБУ зробить відповідні правки і потужність трохи підросте. Цікаво, що сьогодні практично всі представники паливних компаній ведуть розмови, щоб водії перейшли на 98-й бензин.

Масло

Чим нижче в'язкість масла, тим менше сила тертя. Тому на граничних режимах з двигуна можна витягнути більше кінських сил. Але потрібно знати міру. Нескінченно зменшувати в'язкість не вийде. Якщо вибрати масло, не відповідає допускам заводу-виробника, то мастило під тиском просто буде виходити з сальників і прокладок.

Збільшення обсягу

Це ще один спосіб, як збільшити потужність. Чим більше об'єм, тим на більшу здатний ДВС. Підвищити обсяг можна двома способами – збільшити хід поршня або діаметр циліндра. При навичці роботи на розточувальному верстаті переробити циліндр під більший діаметр не складе праці.

Інтеркулер

Якщо повітря з турбіни охолоджувати, так як в процесі він істотно нагрівається, то можна ще більше підняти потужність. При охолодженні збільшується щільність повітря, а також поліпшується наповнення циліндрів двигуна.

Ресивер

Збільшити потужність своїми руками можна, встановивши на двигун ресивер замість впускного колектора. Ресивер відрізняється великим об'ємом, ніж стандартний впускний колектор і короткими впускними патрубками. Установка деталі принесе відмінні результати в плані потужності. Деталь дозволить згладити пульсацію повітря. З-за коротких впускних трубопроводів максимальне наповнення циліндрів зміститься в бік більших обертів. Крутний момент і потужність зростуть на великих обертах, а на низьких потужність зменшиться. Можна отримати і те, що приріст буде тільки на низьких обертах, однак тоді тяга у всьому діапазоні оборотів двигуна зменшиться.
Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи
Встановлюють і такі впускні системи, де геометрія каналів змінюється, щоб циліндри наповнювалися ідеально в будь-якому діапазоні оборотів і не залежали від кута відкриття дроселя. Це найкращий, але і дуже дорогий варіант.

Комплектуючі

Ось ще один спосіб, як збільшити потужність мотора. Для цього потрібно підібрати до двигуна якісні комплектуючі. Давно відомо, що фільтр, свічки, дроти і все інше може істотно впливати на потужність. Одні виробники виготовляють якісну продукцію, інші - неякісну. Якщо замінити всі відразу, то на стандартному двигуні ВАЗа можна підняти потужність до 5 %. Але чим вище рейтинг комплектуючих, які застосовувалися на конвеєрі складання авто, тим менших результатів вдасться досягти.

Присадки

Зазвичай виробники присадок обіцяють суттєвий приріст потужності від використання цих зіль в баночках. Експерти, які перевіряють ці присадки, заявляють про більш скромних результатах. Але потужність підвищується на 2-3 відсотки.

Збільшення оборотів

Багато ДВС з ЕБУ оснащені обмежувачем оборотів. Якщо такий електронний обмежувач розблокувати, то потужність можна збільшити на пікових обертах. Коли-то «Хонда» без наддуву з мотором 16 видавала 160 кінських сил. Двигун просто розкручували до восьми тисяч обертів за рахунок такої розблокування.

Чіп-тюнінг

З допомогою чіп-тюнінга можна підняти потужність на показник до 20 %. Суть процесу полягає в зміни сигналів, що надходять від ЕБУ до пристроїв автомобіля. Залізні деталі двигуна не зачіпаються. Робота відбувається тільки з електронікою. Крім приросту потужності, в результаті чіп-тюнінга можна отримати багато інших бонусів. Так, незначно знижується витрата палива при відповідних прошивках. Є прошивки, що дозволяють знизити витрати, але при цьому падає динамічність. Також можна поліпшити керованість і динамічність.

Тюнінг карбюратора

У США розроблена нова технологія доопрацювання карбюраторів і дроселів. Можна збільшити потужність, поки не ясно, але суть технології в створенні фаски в дросельному сайті або в карбюраторі. Фаска дозволить закрутити повітряний потік при русі заслінки і створить перепад тиску. Повітря краще змішується з паливом – суміш стане однорідною. Щось подібне вже робили ентузіасти з України. Є інформація про доопрацювання розпилювача для карбюратора «СПИРТ». Він готує паливну суміш, що не відрізняється по однорідності від тієї, що готується в інжекторних моторах. Суміш також краще розпорошується і ефективніше згорає.
Як збільшити потужність двигуна автомобіля: кращі способи

Висновок

Ми розглянули безліч способів, як можна збільшити потужність. Вже зараз один із них допоможе якомусь двигуну, а власник буде відчувати нові емоції від збільшеної потужності і високих швидкостей.