Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як виставити запалювання на ВАЗ-2109. Рекомендації

20.02.19, Різне
172
Для того щоб своєчасно підпалити топлівовоздушную суміш у бензиновому двигуні внутрішнього згоряння, необхідна система запалювання. Саме вона відповідає за появу іскри між контактами електродів свічок запалювання в потрібний момент. Перетворюючи з низької напруги бортової мережі 12 В, більш високе до 30000 В, система розподіляє іскру в заданий час до певного циліндра. Дизельний двигун не потребує в такій системі, так як принцип його займання горючої суміші заснований на такті стиску. У статті спробуємо розібратися, як виставити запалювання на ВАЗ-2109. А попутно запропонуємо багато іншої корисної інформації.

Як виставити запалювання на ВАЗ-2109

Як виставити запалювання на ВАЗ-2109. Рекомендації
Що ж для цього потрібно? Перед тим як виставити запалювання на ВАЗ-2109 необхідно в першу чергу візуально оглянути кілька вузлів, що відповідають за коректну роботу всього двигуна. До них відносяться:
 • свічки запалювання;
 • високовольтна котушка запалювання;
 • конденсатор;
 • трамблер (розподільник запалювання);
 • бронепроводи;
 • контакти переривника.
 • Після того як все вивчено, проводиться прогрів двигуна до робочої температури 90 градусів, а потім виставляється момент запалювання. Для його установки потрібно знайти оглядове віконце, розташоване на картері КПП, відкрити його і сумістити мітки на маховику двигуна зі шкалою. Таким чином поршень першого і четвертого циліндра повинні опинитися у верхній мертвій точці. Це можна перевірити зняттям захисного кожуха ременя ГРМ, або викрутивши свічки. Якщо 1 і 4 поршень будуть циліндра у ВМТ, то мітка на шківі розподільного валу вкаже на мітку кожуха.

  Як виставити запалювання на ВАЗ-2109. Рекомендації
  Коли мітки опиняться в заданому місці, знімаємо провід з переривника, що йде на котушку запалювання, та підключаємо до нього лампочку 12 Ст. Мінусовій провід лампочки чіпляємо на корпус автомобіля. Потім послаблюємо гайки кріплення трамблера і включаємо запалювання поворотом ключа в замку запалювання. Лампочка повинна горіти. Повільно обертаючи трамблер, стежимо коли вона згасне. Як тільки це відбудеться, обертаємо його в протилежну сторону і в той момент, коли лампочка знову загориться, затягуємо гайки. Тепер ви знаєте, як виставити запалювання на ВАЗ-2109.

  Перевірка запалювання «на слух»

  Даний спосіб перевірки не є точним, так як вимагає певного досвіду. Перевірити правильність установлення запалювання ВАЗ-2109 на слух можна як на інжекторному, так і на карбюраторному двигуні. Прогрів автомобіль і розігнавши його до швидкості близько 50 км/год, потрібно включити 4 передачу. Потім необхідно різко натиснути на педаль акселератора і прислухатися до звуку двигуна. Якщо відбувається характерна детонація, все добре – запалювання встановлено правильно, а якщо цього не відбувається, момент запалювання пізній. Детонація може бути дуже сильною, це свідчить про те, що раннє запалювання.

  Установка запалювання на ВАЗ-2109 з допомогою стробоскопа

  Як виставити запалювання на ВАЗ-2109. Рекомендації
  Одним з простих способів установки запалювання ВАЗ-2109 з карбюратором є метод зі стробоскопом. Для цього беремо даний прилад, підключаємо його до бортової мережі автомобіля, з трамблера знімаємо і глушимо трубку октан-коректора. Виставляємо ВМТ 1 і 4 поршня по лючку розташованому на картера КПП і направляємо промінь стробоскопа мітки маховика двигуна. Після цього відпускаємо три гайки кріплення трамблера і, повільно обертаючи його, встановлюємо кут випередження запалювання в залежності від використовуваного вами бензину. Для А-92 цей кут становить 1 градус, а для А-95 – 4 градуси.

  «Правильне» запалювання

  Запорукою стабільної, довгої та правильної роботи двигуна є правильна установка моменту запалювання 2109 а також будь-якої іншої моделі. Адже при неправильному моменті може виникати перегрівання двигуна, збільшення витрати палива, підвищений знос деталей, нестійка робота на холостому ходу. Крім вищесказаного, мотор не буде розвивати потужність, що відповідає паспортним характеристикам.