Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Встановлення ксенону в лінзовані фари: особливості монтажу, нормативна документація

21.02.19, Різне
228
Освітлення для автомобілістів є частиною системи безпеки. Не всіх влаштовують штатні фари, тому замислюються над різного роду додатковою оптикою. Тому для поліпшення використовують ксенонові і led-лампочки, вдаються до змін — линзованию самих фар. Самого потужного освітлення можна досягти комбінацією перерахованих способів. Про використання ксенону чув кожен. Але не кожен знає, чи законна в цьому році установка ксенону в лінзовані фари.

Загальна інформація

Встановлення ксенону в лінзовані фари: особливості монтажу, нормативна документація
Для володіння авто з лінзованною оптикою водії викладають чимало грошей. Часто виробник на іномарках вже передбачає цей варіант оптики. Ксенон — інертний газ, не володіє запахом, безпечний для людини. Порівняти процес горіння його можна з принципом горіння електродуги в інертному газі.

Хитрощі системи

Встановлення ксенону в лінзовані фари: особливості монтажу, нормативна документація
До основних деталей ліхтарів з лінзами відноситься сама фара, відбивач і ксенонова лампа. Світловий пучок впливає прямо на автодорогу, в цьому її головна місія. Водій порушує законодавство, якщо буде використовувати оптику без лінз. Прилади можуть функціонувати за допомогою автоматичного регулювання.

Про достоїнства

Встановлення ксенону в лінзовані фари: особливості монтажу, нормативна документація
Серед позитивних характеристик можна відзначити наступні.
 • Вогні такого виду функціональні і довговічні. Слід пам'ятати одне: установка ксенону в лінзовані фари не професіоналами зараховується до нелегальних процедур. Після їх монтажу необхідно грамотно відрегулювати, довірившись тільки досвідченим майстрам автомайстерень.
 • Також успішно застосовують сервісмени в ході тюнінгових робіт. Вогні виглядають стильно, забезпечують ефект ангельських глазок».
 • З метою поліпшення заводського освітлення. Надають послуги з монтажним роботам спеціалізовані компанії, що мають сертифікат на подібні маніпуляції. Професіонали проведуть роботу грамотно, результату її вистачить на тривалий час.
 • Нерідко автолюбителі, які цікавляться, чи можна встановлювати ксенон в лінзовані фари, користуються цим для оновлення стилістики своєї «ластівки». Застосування лінз забезпечує особливу світлову фокусування, завдяки якій промінь прямує на певні відрізки автодороги. «Ангельські глазки» — це не тільки декоративні елементи автотранспорту, це ціла «палітра» якісних технічних характеристик.

  Пропозиції автосервісів

  Встановлення ксенону в лінзовані фари: особливості монтажу, нормативна документація
  На СТО з досвідом, сертифікатом та напрацьованої репутацією фахівці пропонують на вибір встановити линзовки з галогеном і ксеноном. Більшість автовласників вважають за краще зупинити вибір на другому варіанті. Це пов'язано з тим, що потужність газорозрядних лампочок набагато вище в порівнянні зі своїми «родичами» з галогену, особливо це стосується моделей з відбивачами. Базові комплектації встановлення ксенону в лінзовані фари не передбачають, подібна прерогатива стосується топових версій. На заводах конструктори найчастіше воліють ставити галоген для фокусування світлового пучка. Монтаж лінзованною техніки вимагає наявності професійного обладнання. Крім цього, в фарі повинні установлюватися датчики, завдяки яким буде скоректований світловий кут. Успіхом у споживачів користуються моделі Hella, китайські Catz i, PIAA, непогано проявили свої здібності Philips, Osram.

  Про юридичних тонкощах

  Встановлення ксенону в лінзовані фари: особливості монтажу, нормативна документація
  Самостійна установка ксенону в лінзовані фари — допустима процедура. Спочатку не завадить дізнатися, чи можна подібним чином змінити оптику свого «сталевого коня» і бути законослухняним громадянином. Любителю тюнинговой модернізації слід пам'ятати: найменше втручання, не узгоджене з відповідними органами, в конструкції ліхтарів визнається правопорушенням. У співробітника ДАІ є всі права для демонтажу оптики, а у господаря засоби пересування починаються казуси при проведенні техогляду.
  Для отримання схвалення на встановлення ксенону в лінзовані фари своїми руками по поліпшенню функції освітлення необхідно вдатися до допомоги сертифікованої організації. Знадобиться заручитися відповідної папером від ГИБДД і виконати повну заміну вогнів.

  Про нормативних актах

  Встановлення ксенону в лінзовані фари: особливості монтажу, нормативна документація
  Питання про те, чи можна ставити ксенон в лінзовані фари чи ні, хвилює багатьох. Треба слідувати букві закону, і водієві буде корисно почитати Правило ЄЕК ООН № 99. У своїх діях співробітники поліції спираються на кодекс про адміністративні правопорушення Федерального закону № 195 керується ГОСТом Р 4199-99.

  Цінний рада

  Встановлення ксенону в лінзовані фари: особливості монтажу, нормативна документація
  Автособственник, задаючись питанням, чи можна ставити ксенон в лінзовані фари, повинен знати: встановлювати його не забороняється на засоби пересування, що передбачають заводом подібні зміни. Для впровадження приладів на штатну оптику потрібно пройти техогляд та отримати діагностичну карту. У паспорті транспорту повинна проставлятися відповідна відмітка.

  Є сумніви?

  Ефективність ксенону доведена практикою. При бажанні створити рівномірний відтінок променя можна поставити ксенон в лінзовані фари, отримуючи більш точну розмежованість простору. Пристрої підвищують ККД освітлювальних аксесуарів. Чим вище кельвины, тим яскравіше освітленість. Газоразрядники не «ненажерливі» щодо енергії. Значить, батарея буде розряджатися повільно, у порівнянні з іншими типами фар вони «старіють» не скоро. Чистий і світлий промінь підвищує комфорт на будь-якому маршруті, в міському середовищі або на бездоріжжі, нагадуючи сонячний.

  Особливості китайського ксенону

  У автовласників є вибір прикупити стандартні дешеві вироби або китайську оптику з високими цінниками. Другі справляються зі своїм завданням набагато краще, хоча не без недоліків. Ксенон забезпечує спрямованість пучка. Монтаж його в стандартну фару призведе до того, що це властивість змащується і світло розсіюється. В результаті відсоток видимості погіршується, яскраве світло засліплює водіїв, які їдуть по зустрічній смузі. Доводиться подумати про додаткове реле, виступає в якості стабілізатора, разгружающего проводку. Його ставлять також при некоректному виконанні завдань газорозрядною лампою під час розпалу. Від ксенону інженери чекали м'якою, спрямованої панелі променевого потоку, здатної опромінити конкретний простір, що їм вдалося втілити в реаліях. Цікавий момент! Ксенонові вогні функціонують на 13 зменшуючи необхідність споживання електроенергії. Дефіцит напруги згубно впливає на розпал.

  Можна поставити ксенон в лінзовані фари? Ця тема цікава господарям транспорту, бажаючим досягти позитивного ефекту в цьому плані. На певній ділянці світло фокусується на конкретному відрізку шляху. Немає необхідності розсіювати світло по всій колії, особливо яскраво висвітлюється ділянку перед авто. «Харчується» ксенон від АКБ, на його установку доведеться витратити приблизно 100 доларів за умови покупки автопродукції з Піднебесної. Для ближнього освітлення краще підбирати пристосування з потужністю у 35 W, при цьому перегрівів не буде, адже це єдине, що зупиняє при покупці.

  Коротко про недоліки

  Дійсно, якісний продукт обійдеться для водійського бюджету в суму не менше 500 доларів (32800 рублів). Пікової яскравості прилад досягає не моментально, поступово набираючи насиченість: протягом 20 секунд. Газоразрядки світять дуже яскраво, що іноді дратує пішоходів та інших автовласників при неправильному налаштуванні вогнів. Ресурс їх складає 200 годин, і знову людина змушена вдатися до заміни.

  Ефективна методика монтажу своїми руками

  Робота вимагає деяких навичок, знання технічного плану, терпіння. Перед самостійним «шаманством» над линзованными фарами під ксенон слід знати важливий момент. Потрібно написати заяву в ГИБДД про зробленої процедурою, кількості змін і їх характер.
 • Перший етап присвячується підготовці фар, їх потрібно зняти, розібрати, очистити від бруду, промити.
 • Доведеться розбирати до найдрібніших деталей. Необхідно прибрати всі кришки, електрокоректор. Для його зняття треба зробити кругові рухи проти годинникової стрілки і постаратися повернути таким чином, щоб нижня частина колектора дивилася на водія. Його треба зрушити вниз по максимуму.
 • Потрібно зняти фабричний блок розпалу, відкручуючи три болтика. Знадобиться викрутка-зірочка Torx T 20. При відсутності ксенону штатного характеру демонтувати нічого не доведеться. Утворився роз'єм можна закрити будь-якими засобами, щоб уникнути попадання вологи і грязьових частинок.
 • Наступним кроком буде вилучення лампи. Для цього потрібно клацнути пружинки, утримують прилад, не торкаючись лампочки руками. Краще покласти її в безпечне місце. Можна зняти поролоновий чохол з нового виробу, надівши його на старе. Багато хто, думаючи, чи варто ставити ксенон в лінзовані фари, краще придбати німецьку оптику з цоколями серії D2. Тут видно, чому німецькі варіанти не сліплять «зустрічку»: стокова лампочка має напиленням, борються з «засветами». Це дозволяє зробити потік променя більш рівномірним.
 • Нові ксенонки витягуються з захисного ковпака. При наявності пружинки, що утримує галогеновий варіант, її потрібно злегка прим'яти, проводку від ксенону протягують через неї і виводять в підкапотний простір. Батарею радять демонтувати заздалегідь, оскільки підібратися до неї буде складно.
 • По завершенні необхідно приєднати до них клеми, що йдуть від блоку розпалу. Подальші дії зводяться до пророблення перфорації в фарных заглушках для прокладки проводів. Заглушки можуть бути представлені гумовими або виготовлятися з металу, і в залежності від їх складу застосовується свердління або звичайні ножиці. Фреза — оптимальний вибір для свердління. Отвір необхідно зробити розміром у 25 мм. Дроти не повинні проходити внатяжку, тому місце для монтажу блоку розпалювання повинно бути вибрано поблизу фар. Рекомендований варіант — це площа, захищена від вологи, бруду, перегріву. Не всі виробники передбачають це. У такому положенні блок необхідно обмотати ізолентою для підвищення безпеки. Потім потрібно дроти від блоку синхронізувати з газорозрядними приладами і електронікою машини. З цією метою простягається додатковий проводок, ведучий на роз'єм, де була підключена галогенка. З другим ліхтарем проводиться аналогічна процедура. Про всі секрети монтажних премудростей знають у професійних автоцентрах. При грамотно проведеній, законною процедурою проблем не виникне.