Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло моторне ZIC 5W40: характеристики, відгуки

21.02.19, Різне
206
Головним елементом захисту двигуна від передчасної поломки є моторне масло. Речовини, що входять до складу мастильного матеріалу, запобігають тертя деталей відносно одна одної і знижують ризики заклинювання, виходу силової установки з ладу. Багато автомобілістів заливають в мотори своїх машин масло ZIC 5W40. Склад відрізняється чудовими експлуатаційними характеристиками і неймовірною надійністю.

Кілька слів про виробника

Торгова марка ZIC належить південнокорейському холдингу SK Energy. Це підприємство займається видобутком, транспортуванням і переробкою вуглеводнів з 1962 року. Представлений бренд є беззаперечним лідером нафтогазової індустрії Південної Кореї. При цьому підприємство приділяє більше уваги і питань модернізації обладнання. Таке прагнення позитивно позначилося на якості готової продукції. Це підтвердили міжнародні сертифікати ISO і TSI.
Масло моторне ZIC 5W40: характеристики, відгуки

Для будь двигунів

Масло ZIC 5W40 за класифікацією API отримало індекс SN/CF. Це означає, що представлений склад можна використовувати на бензинових і дизельних силових установках. Суміш підходить для двигунів, оснащених турбонаддувом. Зазначене моторне масло отримало допуски від Renault, VW, BMW і ряду інших великих міжнародних виробників автомобілів. Суміш ZIC 5W40 підходить для гарантійного і післягарантійного обслуговування машин цих марок.

Масло моторне ZIC 5W40: характеристики, відгуки

Сезон застосування

Склад ZIC 5W40 відноситься до всесезонним. За класифікацією SAE (американського товариства автомобільних інженерів), цю суміш можна застосовувати влітку і взимку. Мастильний матеріал здатний витримати навіть суворі випробування холодом. В'язкість масла дозволяє розподілити склад по системі при температурі -35 градусів за шкалою Цельсія. Мінімальна температура, при якій можна здійснити безпечний запуск двигуна, у цьому разі дорівнює -25 градусів. Загалом, представлений мастильний матеріал підходить для регіонів з самими складними кліматичними умовами.

Природа масла

Склад ZIC 5W40 відноситься виключно до синтетичним. В якості базового масла у цьому випадку використовується суміш полиальфаолефинов, отриманих шляхом гідрокрекінгу вуглеводнів. Для поліпшення експлуатаційних характеристик виробники додали у мастильний матеріал додаткові легуючі присадки. З їх допомогою вдалося забезпечити кращий захист двигуна і поліпшити властивості масла.
Масло моторне ZIC 5W40: характеристики, відгуки

Стабільна в'язкість

Масло ZIC 5W40 відрізняється стабільною в'язкість в широкому температурному інтервалі. Для цього до складу продукту додали полімерні сполуки, що складаються з великої кількості мономерів. Ці речовини володіють певною термічної активністю, що й дозволяє регулювати щільність складу. При зниженні температури макромолекули згортаються в специфічний клубок. В результаті чого в'язкість масла автоматично зменшується. Підвищення нагріву провокує зворотний процес. Клубок макромолекули розкручується, а щільність всієї суміші зростає.

Захист старих двигунів від нагару

Для старих бензинових і дизельних двигунів характерна одна і та ж проблема. Вона полягає в утворенні відкладень сажі на поверхні деталей силової установки. Це відбувається з-за сполук сірки, що входять в хімічний склад палива. При згорянні вони утворюють золу, частинки якої злипаються один з одним і випадають в осад. Миючі присадки перешкоджають цьому процесу. Сполуки барію, магнію, кальцію та деяких інших лужноземельних металів усувають ризики випадання осаду. При цьому вони здатні зруйнувати і перевести в колоїдний стан вже сформувалися агломерації сажі. Завдяки цій властивості масло ZIC 5W40 покращує відведення тепла двигуна, знижує вібрацію двигуна, попереджає появу характерного стуку.

Низька температура застигання

До позитивних характеристик моторного масла ZIC 5W40 відносять і низьку температуру кристалізації. Склад переходить в тверду фазу при -43 градусах за шкалою Цельсія. Цього вдалося досягти завдяки застосуванню в якості присадок кополімерів метакрилової кислоти. Представлені речовини перешкоджають кристалізації парафінів, усувають ризики формування осаду.

Захист деталей двигуна від корозії

Деякі деталі двигуна, наприклад, вкладки підшипників колінчастого вала, виготовлені із сплавів кольорових металів. Слабкі органічні кислоти, що входять в хімічний склад моторного масла, окислюють ці елементи, провокуючи корозійні процеси. Спеціально для інгібування реакції окислення виробники підвищили частку сполук фосфору, сірки і хлору. Ці речовини формують на поверхні деталей міцну суцільну плівку, яка перешкоджає прямому контакту сплаву з органічними кислотами. У результаті вдається попередити поширення корозії, захистити деталі двигуна.

Стабільність властивостей і розширений термін служби

У відгуках про ZIC 5W40 автомобілісти відзначають, що представлене масло відрізняється ще і розширеним терміном служби. Цей склад може витримати до 10 тис. км пробігу. Досягти таких високих показників вдалося завдяки активному використанню ароматичних амінів та різних похідних фенолу. Справа в тому, що ці речовини вловлюють радикали кисню повітря і запобігають окислення інших компонентів олії. Суміш зберігає стабільний хімічний склад, що позитивно впливає на термін служби всього мастильного матеріалу.

Експлуатація автомобіля в міських умовах

Їзда по місту супроводжується частими розгонами і різкими зупинками. Це призводить до постійного перепаду числа обертів двигуна. В результаті підвищується ризик того, що масло зіб'ється в піну. На цей процес негативно впливають і різні миючі присадки. Просто ці сполуки знижують поверхневий натяг олії. Запобігти формування піни вдалося завдяки активному використанню сполук кремнію. Оксид цього елементу руйнує бульбашки повітря, що поліпшує розподіл масла з поверхні деталей силової установки.
Масло моторне ZIC 5W40: характеристики, відгуки

Підвищення паливної ефективності

У відгуках про моторному маслі ZIC 5W40 водії відзначають, що застосування цього складу дозволяє знизити витрату палива приблизно на 6%. При нинішніх цінах на бензин і пальне ця цифра не здається незначною. Домогтися цього показника вдалося завдяки активному застосуванню органічних сполук молібдену. Ці речовини формують на металевій поверхні тонку суцільну плівку. У результаті знижується тертя деталей відносно один одного, що призводить до зростання ККД силової установки. Крім зниження витрат на пальне, застосування модифікаторів тертя збільшує ресурс двигуна.
Масло моторне ZIC 5W40: характеристики, відгуки

Думки водіїв

Представлена суміш завоювала масу схвальних відгуків з боку водіїв. Автомобілісти відзначають, що застосування цього складу дозволяє збільшити термін служби двигуна і відсунути дату настання капітального ремонту. Після використовувати масла пропадає стукіт мотора, знижується рівень вібрації силової установки. До позитивних характеристик відносять і те, що представлене масло практично не прогорає. Його кількість залишається стабільним протягом усього періоду експлуатації. До плюсів автомобілісти віднесли і паливну ефективність.
Масло моторне ZIC 5W40: характеристики, відгуки
Популярність суміші породила іншу проблему. Справа в тому, що цей склад часто стали підробляти. Нерідко зустрічається фальсифіковане моторне масло ZIC 5W40 XQ 1л, 4л. Більш об'ємні ємності (на 20 та 200 літрів) не підробляють. Відрізнити оригінал від контрафакту допоможе детальний аналіз упаковки.