Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

«ДАФ»: країна виробник автомобілів

24.02.19, Різне
559
Однією з найбільших компаній з виробництва автомобілів, як легкових, так і вантажних, є «ДАФ» (DAF). Велика затребуваність концерну, по більшій частині, пов'язана з тим, що вироблена техніка відрізняється якістю збірки.
«ДАФ»: країна виробник автомобілів
DAF охоплює безліч країн по всьому світу. У деяких регіонах розташовані флагманські заводи, в інших налагоджено виробництво конкретних деталей. При цьому витоки компанії лежать в Нідерландах, яка є головною країною виробником «ДАФ». Саме там розташований перший, найстаріший завод цієї компанії. Однак на початку двадцятого століття, ніхто із засновників не міг передбачити, який шлях їм уготований.

Історія компанії

Хто ж є виробником «ДАФ»? Країною засновником, як вже говорилося, є Нідерланди. А почалося все в місті Эйдховене. Ні про яке виробництві автомобілів на той момент, не йшлося. На місці майбутньої компанії розташовувалася невелика автомайстерня. Прилягала вона до пивоварні, власник якої був настільки захоплений майстерністю братів ван Доорн при ремонті автомобіля, що не тільки виділив територію, але і допоміг фінансово майбутніх засновників компанії.

Через 8 років, в тридцятих роках, пивоварня повністю переходить у володіння братів Хуберта Йозефа і Білля Антонія Вінсента ван Доорн. Вони перебудовують приміщення. Налагоджується виробництво дрібних побутових конструкцій, зокрема автомобільних причепів. Van Doorne's Aanhangwagenfabriek (Фабрика причепів братів ван Доорн), саме таку назву було вибрано згодом. Скорочено DAF, що донині є абревіатурою компанії.
«ДАФ»: країна виробник автомобілів
Після війни виникла величезна потреба в легкових автомобілях. Виробники «ДАФ» країні, звичайно ж, допомогли. На хвилі попиту компанія значно розширила сферу своїх послуг і, крім причепів, розробила концепт автомобіля. Він був вантажним, з мотором, розміщеним під кабіною водія (що і стане пізніше відмінною рисою «ДАФ»). При цьому деякі деталі для першого проекту, в тому числі і сам мотор, були імпортними.

Розвиток компанії

Ще в довоєнні роки компанія «ДАФ» розробила цікавий спосіб поліпшення вантажних автомобілів. Стандартну двуосную комплектацію замінювали колісною формулою 6 на 4. Далі пішов вже самостійний проект – МС139 автомобіль для потреб армії. Транспорт вийшов абсолютно симетричним, а двигун розташовувався в центральній частині автомобіля.

Однак поштовхом до розширення компанії стало створення власного парового дизельного двигуна, розробленого в 1956 році. Новинці дали назву DAF Leyland. Слідом за ним світ побачив DAF 44 зібраний вже на новому заводі в Борні. Однак, незважаючи на тісну співпрацю з іншими країнами, Нідерланди залишалися основною країною-виробником вантажівок «ДАФ».
«ДАФ»: країна виробник автомобілів
Легкові автомобілі почали випускатися тільки в 1975 році, проте підрозділ незабаром було куплено компанією «Вольво». Ще через 15 років відбулося розділення компанії. Від неї відкололася DAF Bus, пізніше стала частиною United Bus, і DAF Trucks, придбана PACCAR. Незважаючи на це, «ДАФ» активно захоплювала ринок.

Історія перших моделей авто

Між кінної возом і першим автомобілем марки DAF розташовується не такий великий часовий інтервал. Для запуску автомобілів компанії знадобилося трохи менше сорока років. Цікаво, що першим був показаний на автосалоні автомобілем був не вантажівка, яким компанія славиться зараз, а мініатюрна машина DAF-600. Мікроавтомобіль мав двоциліндровий двигун, незалежною підвіскою і потужністю в цілих двадцять кінських сил. Майже рекорд для країни. Виробники авто «ДАФ» на цьому, звичайно ж, не зупинилися.
Вантажні автомобілі були випущені пізніше, хоча їх проекти були розроблені ще в сорокових роках. Бескапотные автомобілі DT5 і DT10 мали невисоку, за сьогоднішніми мірками вантажопідйомність (п'ять і десять тонн, відповідно). Передньопривідний автомобіль володів ергономічною кабіною, що включає в себе лобове скло, що складається з чотирьох окремих елементів.
«ДАФ»: країна виробник автомобілів
Через кілька років базовий модельний ряд розширився ще на дві одиниці. Потужність машин так само значно зросла і становила вже близько сотні кінських сил. Багато в чому це було заслугою імпортних американських двигунів марки Hercules і Perkins. Компанія посіла і середній вантажопідйомності сегмент, випустивши в 50-му році вантажні фургони марки «А10», і пікапи («А107» і «А117»). Перевозити дані моделі могли до однієї тонни вантажу, що було на ті часи відносним нововведенням. Вплинули на розвиток та військові потреби. І в цьому ключі компанія так само змогла надати різноманітність моделей. Був спроектований джип YA054 тактичний вантажний транспорт YA126 і навіть всюдихід YA328. Згодом ці автомобілі будуть перекроєні під мирні потреби. Вони стануть основами для спецтехніки рятувальників і пожежників.
Назавжди залишивши позаду першу кінську упряжку, компанія взяла собі нове ім'я, не змінивши при цьому абревіатуру. Тепер DAF розшифровувалася як Van Doorne's Automobile Fabriek або «Автомобільна фабрика Ван Доорн».

Сучасний модельний ряд

«ДАФ»: країна виробник автомобілів
На сьогоднішній день існує безліч моделей «ДАФ», країною-виробником яких може бути чи не будь-яка точка світу. Кожна гілка автомобілів при цьому має особливий код, умовне позначення, яке складається з латинських букв і цифр. Перші зазвичай відповідають за серію, другі – можуть вказувати не лише на покоління автомобілів, але і на їх вантажопідйомність.

Основні моделі

До них відносять:
 • LF – автомобілі для доставки габаритних вантажів. Мають високу вантажопідйомність та кращу маневреність серед «ДАФ». Незважаючи на габарити автомобілів, оснащені системою високоефективного споживання палива.
 • CF – підклас, призначений для технічних послуг. Потужні автомобілі CF є хорошою підмогою для підвищення продуктивності того або іншого виробництва.
 • XF – включає в себе різноманітні моделі вантажівок для дальніх перевезень. Є ідеальним вибором в плані комфортності умов.
 • Якщо включати в цей список моделі, вироблені за всю історію компанії, його можна розширити не на один десяток пунктів. Від компактних легкових автомобілів до важких тягачів «ДАФ». Виробники країн всього світу приклали руку до даного різноманітності.

  Де збирають автомобілі «ДАФ»

  Існує безліч заводів і невеликих виробничих точок, так або інакше що належать до DAF. Вся продукція, що випускається, від невеликих деталей до важких вантажівок, випускається десятками тисяч в різних точках по всьому світу. Асортимент їх неймовірно широкий. Вага вантажівок варіюється від одиниць до десятків тонн.
  «ДАФ»: країна виробник автомобілів
  Основних заводів, як і країн-виробників «ДАФ», чотири:
 • «Ейдховен» (Нідерланди). Один з перших заводів компанії, що відповідає за виготовлення двигунів і компонентів для них. Включає в себе пресовий цех і конвеєр по збірці найбільш значущих моделей.
 • «Вестерло» (Бельгія). На цьому заводі виробляються кабіни і осі, запчастини та компоненти для них.
 • «Лейланд» (Великобританія). Виробляє автомобілі лінії LF, CF і XF.
 • «Понта-Росса» (Бразилія). Так само спеціалізується на випуску деталей і автозапчастин.
 • Серійний номер кожної моделі, до речі, включає в себе особливий код, за яким неважко відстежити походження того чи іншого автомобіля. Більш того, наявність офісів компанії в більшості великих міст по всьому світу дозволяє концерну допрацьовувати та вдосконалювати техніку, виходячи з відгуків споживачів. Таким чином, з кожним роком техніка Д«ДАФ» знижує витрати на експлуатацію, підвищує ефективність і створює найбільш комфортні умови для користувачів.

  Висновок

  Автомобілі марки «ДАФ», чиєю країною виробником вважаються Нідерланди (а так само багато інших), по праву є одними з кращих у своєму класі. Незважаючи на довгий шлях, який довелося подолати компанія, вона зуміла захопити значимий сегмент ринку вантажного транспорту. Донині автомобілі удосконалюються, збільшується їх потужність і вантажопідйомність. І все це не є чимось дивним, адже навіть девіз компанії свідчить Driven by quality, тобто «Ведений якістю».