Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Стук у задньому колесі при русі: можливі причини поломки

24.02.19, Різне
520
Сучасний автомобіль являє собою цілий комплекс складних систем і механізмів. Одним з важливих вузлів будь-якого автомобіля є підвіска. Саме вона забезпечує зв'язок між колесами і кузовом машини. Існує кілька схем підвіски, однак при несправності будь-який з них водій може почути характерний стукіт у задньому колесі при русі. Причини цього явища можуть бути різними. У сьогоднішній статті ми розглянемо, чому стукає заднє колесо при русі і що з цим можна зробити.

Банальна причина - болти

Почнемо з самого простого. Стук у задньому колесі ВАЗа при русі може виникати банально через недотянутых болтів. Причому досить послабити їх лише на кілька градусів, щоб з'явився настирливий стукіт. Крім того, на великій швидкості може виникнути також і вібрація в задній частині автомобіля. Рішення проблеми просте. Щоб усунути з'являється при русі звук в задньому колесі, необхідно затягнути болти.

Диски

Багато власники встановлюють диски іншої ширини і діаметра. Це позитивно позначається на характеристики керованості. Проте все добре в міру. Потрібно вибирати диски грамотно.
Стук у задньому колесі при русі: можливі причини поломки
Звертають увагу не тільки на діаметр, ширину, разболтовку, але і на виліт. У разі якщо виліт диска буде менше заводського, колесо може зачіпати за супорт. У результаті з'являється стукіт у задньому колесі. Також варто правильно вибирати ширину. Якщо диск і покришка будуть сильно широкими, є ризик, що колесо буде зачіпати за елементи кузова або підвіски. Частий випадок – покришка треться про колісну арку. Це виникає при наїзді на яку-небудь перешкоду. У такому випадку потрібно замінити покришку або розгортати арки.

Задні підкрилки

Дуже часто власники бюджетних автомобілів встановлюють тому пластикові підкрилки. Їх ще називають локерен. Так як з заводу вони на багато машини не ставляться, власники їх монтують самостійно і дуже часто із серйозними помилками. В результаті підкрилок може просто відійти від кріплень. У підсумку виникає стукіт у задньому колесі при русі, так як локер б'ється про покришку.
Стук у задньому колесі при русі: можливі причини поломки
Схожа ситуація може відбутися і на якісно закріпленому локері. Але це виникає при великому завантаженні автомобіля. У результаті відстань між локером і покришкою зменшується. При наїзді на яму, колесо просто б'ється об пластикову захист. Як тільки машина їде без вантажу, стукіт пропадає. Це говорить про перевантаження або про встановлення занадто великої колеса (диск невідповідного діаметру, або гума з високим профілем), внаслідок чого хід підвіски виходить більше, ніж відстань між протектором і частиною подкрылка.

Амортизатори

Це ще одна причина, через яку виникає стукіт у задньому колесі при русі. Ресурс амортизаторів в середньому складає 60 тисяч кілометрів, але може бути велика похибка зважаючи стилю водіння і стану доріг. Визначити зношений амортизатор можна по течі. На поверхні циліндра будуть масляні патьоки. Проте, так буває не завжди. Ще розпізнати пробитий амортизатор можна за поведінкою автомобіля. Машина буде стрибати на ямах і розгойдуватися на швидкості. Крім того, буде чути стукіт у задньому колесі при русі. Даний звук посилюється на купині. Так як амортизатор неремонтопригодный, він змінюється на новий. І бажано поміняти відразу дві сторони. Ресурс у них приблизно однаковий, тому з великою ймовірністю сусідній амортизатор зажадає заміни вже через 3-5 тисяч кілометрів.

Стук у задньому колесі при русі: можливі причини поломки
Також стук в задньому правому колесі при русі може статися через розбиту втулки амортизатора. Щоб це перевірити, досить похитати елемент в сторони. Амортизатор повинен бути надійно закріплений у верхній і в нижній частині. На таких автомобілях, як «Деу-Нексія», задній амортизатор вгорі кріпиться до кузова через гумову шайбу. Якщо вона хоч трохи пошкоджена, можуть видаватися дуже сильні стуки на купині. Спершу власник подумає, що пора міняти амортизатор. Але після його заміни проблема не йде. Тому не завжди потрібно примовляти відразу даний елемент. Потрібно спочатку перевірити стан всіх гумових елементів, що беруть участь в кріпленні амортизатора.

Пружини

З часом, пружини просідають. Однак, це не єдина біда, що може з ними статися. Так, витки можуть лопнути. В результаті машина не тільки перекошується на одну сторону, але і виникає стукіт у задньому колесі. Пружина не варто так, як задумано. Рішення проблеми – її заміна на нову.
Стук у задньому колесі при русі: можливі причини поломки
Також варто оглянути гумову прокладку пружини з верхньої і нижньої сторони. За роки експлуатації гума руйнується. У підсумку прокладка не виконує своєї функції і витки пружини труться безпосередньо про метал.

Маточинні підшипники

Продовжуємо вивчати, чому стукає заднє праве колесо при русі. 9-ої «Лансер» це або ВАЗ, не має значення – підшипники однаково гудуть при зносі. Але звук дуже підступний. Спершу він буде ледве помітний. Якщо вчасно не виявити його, розбилося обойма може просто заклинити колесо на швидкості. Також стукіт виникає, якщо підшипник погано затягнутий. Щоб це діагностувати, досить підняти заднє колесо на домкраті і похитати його з боку в бік. Зверніть увагу! Затягувати сильно підшипник не можна. Потрібно залишити невеликий зазор на випадок теплового розширення. Допускається незначний люфт. Але якщо колесо хитається, це вже говорить про проблему.

Сайлентблоки

Будь це балка або незалежна підвіска, в будь-якому випадку в задній підвісці присутні сайлентблоки. Вони покликані знизити вібрації і удари, що передаються на кузов при роботі ходової частини. Ресурс сайлентблоків різний і складає від 100 до 200 (і вище для напівзалежної балки) тисяч кілометрів. Якщо дані елементи зношені, виникає люфт. Але навіть незначний люфт може спровокувати стукіт, який чітко буде чути в салоні автомобіля. Як і у випадку з амортизаторами, цей звук буде збільшуватися на нерівній дорозі. Як вирішити проблему? Вихід тут тільки один. Це заміна сайлентблоків на нові. На одних автомобілях вони змінюються окремо, на інших – разом з важелем підвіски. Після заміни, звук повністю пропадає.

Гальмівна система

Вона теж може спровокувати звуки в районі заднього колеса. З чим це може бути пов'язано? Причина буде залежати від того, який гальмівний механізм, встановлений – дисковий або барабанний.
Стук у задньому колесі при русі: можливі причини поломки
У першому випадку можна констатувати биття колодок про диск. Дуже часто таке відбувається на бюджетних іномарках. Щоб вирішити дану проблему, необхідно провести ревізію супорта. Як правило, в ньому зношені втулки, за яким він рухається. Сьогодні існують спеціальні ремкомплекти, що включають гумки збільшеного діаметру. Вони встановлюються замість старих на втулки. Після цього стукіт пропадає.
Стук у задньому колесі при русі: можливі причини поломки
У випадку з барабанами ситуація інша. Звук може відбуватися за деформованою кришки барабана. Якщо вона має овальну форму, при обертанні елемент ударяється об колодки. В результаті з'являється дивний шум. При цьому колодки при знятті кришки будуть мати нерівномірний знос. Барабан в такому випадку потрібно замінити на новий.

Висновок

Отже, ми розглянули, чому виникає стукіт у задньому колесі. Як бачите, причин досить багато. Є як банальні, так і серйозні. Але в будь-якому випадку експлуатувати автомобіль з таким гуркотом не можна. Потрібно не зволікати з ремонтом і швидше усувати проблему.