Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Лід-лампи для автомобільних фар: відгуки

24.02.19, Різне
223
Прогрес не стоїть на місці, тому використання ЛІД-ламп для автомобільних фар в наш час вже не дивина. Завдяки яскравому світлі і низького споживання потужності, а це приблизно в 10 разів менше, ніж лампи розжарювання, такі прилади все частіше почали встановлювати в головне освітлення автомобіля. Саме цій темі і буде присвячена стаття. Ми розповімо про переваги й недоліки даної технології, про різновидах світлодіодних ламп і, що найголовніше, про законність самостійної установки ламп такого роду в штатну оптику автомобіля.

LED в головному освітленні автомобіля

Сучасні авто оснащені більш ніж півсотнею різноманітних ламп і світлодіодів, але важливу роль, звичайно, грають лампи головних фар. Вони складаються з основних частин, таких як корпус, відбивач, розсіювач і безпосередньо джерела світла. В даний час існують також лампи розжарювання, газорозрядні лампи ксенонові. Ксенон не поступається розглянутому нами варіанту освітлення яскравістю, але в ціновій категорії все інакше. ЛІД-лампи для автомобільних фар першими почала встановлювати компанія Audi.
Лід-лампи для автомобільних фар: відгуки

Достоїнства і недоліки ЛІД-ламп для автомобільних фар

Тривалий експлуатаційний режим, мабуть, - один з основних плюсів світлодіодних ламп. В заявлених характеристики він досягає 50000 годин. А якщо лампу ніколи не вимикати, світити вона буде з тією ж яскравістю протягом п'яти років. Важливий плюс таких ламп – це те, що вони не бояться вібрацій, в них відсутні нитки розжарення й інертний газ.

Також світлодіодні лампи не нагріваються так сильно, як лампи розжарювання, відповідно, пластмасові елементи фари не прийдуть в непридатність при тривалому терміні експлуатації. Вони екологічні і противопожарны. Як і будь-які інші, LED-лампи теж мають свої недоліки, до яких можна віднести їх вартість. Незважаючи на це, з кожним роком ціна на них поступово падає, а якість і потужність зростає. Є ще маленький недолік – це боязнь високих температур, але до ізоляційним виконань це не відноситься. Виробники світлодіодних ламп найчастіше замовчують про деградацію кристала, який, у свою чергу, після закінчення деякого часу втрачає первісну яскравість. З року в рік вона падає і втрачається як мінімум 30 % від первісної.
Лід-лампи для автомобільних фар: відгуки

Світлодіодні фари з цоколем H4

Конструктивною особливістю ЛІД-ламп Н4 для автомобільних фар є те, що два потужні світлодіоди об'єднані в одній лампі. Діод ближнього світла розташований у верхній частині, а діод далекого, відповідно, в нижній. Більшість автомобілів з заводу оснащуються фарами під спіральні лампи розжарення, тому при виборі LED-ламп для фар необхідно це враховувати і звертати увагу на розмір діода. Він повинен бути не більше розміру спіралі лампи.

Лід-лампи для автомобільних фар: відгуки
В даний час на теренах інтернету пропонується багатий вибір ЛІД-ламп для автомобільних фар H4. Цінова категорія їх може коливатися від однієї тисячі рублів і вище. Найчастіше китайські виробники завищують їх характеристики для найкращих продажів. В лампи встановлюють дешевий діодний випрямляч, а не якісний драйвер, як у фірмових і дорогих світлодіодів. Тому при виборі ЛІД-лампи для автомобільних фар відгуки про них відіграють ключову роль. Все просто, у якої продукції вони позитивні, ту і варто брати. Звичайно, ціна на них буде трохи вище аналогів, зате вони якісніше.
Лід-лампи для автомобільних фар: відгуки

LED H7

Світлодіоди поступово витісняють газорозрядні лампи, тому з часом, можливо, будуть випускати оптику тільки з LED-лампами і більш новими технологіями, наприклад, лазерні варіанти. Але поки до цього не дійшло, і люди самостійно змінюють головний світло свого авто. У штатну оптику встановлюють ЛІД-лампи для автомобільних фар Н7. По популярності лампи з цоколем H7 займають друге місце після H4. Встановлюють їх для ближнього світла. Відмінність перших полягає в тому, що конструктивно вони простіше у виготовленні, ніж лампи з цоколем H4.

KOITO

Є знамениті ЛІД-лампи для автомобільних фар "КОИТО". Вони зарекомендували себе з осені 2016 року. Світлодіоди цього бренду відрізняються високою якістю, забезпечують відмінне освітлення дорожнього полотна в нічний час доби, що дозволяє безпечно пересуватися.
Лід-лампи для автомобільних фар: відгуки
Японська компанія, як і інші фірми, що виготовляє і додаткові світлодіодні лампи, які встановлюють для освітлення салону, повторювачі покажчиків поворотів, підсвічування номера, багажного відділу, протитуманні фари. Для останніх компанія KOITO виготовляє спеціальні лампи серії Ultimate. Вони відповідають технічному регламенту та стандарту. Перевагою цих ламп є їх тривалий термін служби, який досягає 10 років, а також їх яскравість і хороше освітлення дороги. Можна вибрати LED-лампи з жовтим світловим потоком, з якими не страшний ніякий туман. Фірма дає рік гарантії на ці лампи.

Законність самостійної установки LED у штатну оптику

Конструкція штатної фари головного світла розрахована під лампу розжарювання, тому установка світлодіодів часто не приносить бажаного результату. Крім того, вони сліплять зустрічних водіїв. Це впливає на безпеку пересування. Існує технічний регламент, в якому йдеться про маркування ламп ближнього та дальнього світла. А невідповідність маркування зі штатним освітленням є його порушенням. Навіть якщо цоколь світлодіода ідентичний галогенової лампі. У вимогах регламенту існує і колір вогнів, який повинен бути білим. Світлодіоди в більшості випадків мають світловий потік, що перевищує 2000 люмен, а це знову-таки є порушенням регламенту. Визначити світлодіод штатної фари головного світла не так просто, на відміну від ксенону. Це можна пояснити тим, що останній має блок розпалу, розташований під капотом автомобіля. На дорогах такими перевірками займаються вкрай рідко, а перед техоглядом світлодіоди можна швидко замінити на звичайні галогенні лампи. Для того, щоб законно користуватися LED-лампами в своєму автомобілі, необхідно встановлювати спеціальну фару цілком. На кожне авто їх знайти, звичайно, не вдасться, тому що вони не передбачені заводом-виробником. Серед всіх сучасних на даний час ламп заводський діодний світло є одним з найдорожчих.

Відгуки

Відгуки про LED-лампах в основному позитивні, всі покупці відзначають ефективність їх роботи і, що важливо, тривалий термін служби на відміну від стандартних ламп. Мабуть, єдиним недоліком є лише висока ціна. Однак і тут можна посперечатися, оскільки дешева лампа прослужить менше. Так що в кінцевому рахунку LED-лампи себе цілком виправдовують.