Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло Mobil 1 ESP Formula 5W-30: відгуки і характеристики

24.02.19, Різне
225
Якість моторного масла визначає термін служби двигуна. Хороший склад здатний забезпечити практично ідеальну захист. Він попереджає тертя деталей двигуна один про одного, що виключає передчасний вихід двигуна з ладу і його заклинювання. Видів масел дуже і дуже багато. Багато водіїв при виборі мастильного матеріалу основну увагу звертають перш за все на досвід інших автомобілістів. Склад Mobil 1 ESP Formula 5W-30 у відгуках отримав виключно втішну оцінку. У чому ж полягають його переваги?
Масло Mobil 1 ESP Formula 5W-30: відгуки і характеристики

Трохи про бренд

Фірма Mobil по праву вважається лідером нафтогазової індустрії США. Бренд зумів сконцентрувати видобуток і переробку вуглеводнів. Наявність власної сировинної бази позитивно позначилося на якості кінцевої продукції. Підприємство величезну увагу приділяє і розробці нових складів. У лабораторіях компанії постійно тестують нові варіанти присадок, які допомагають поліпшити експлуатаційні властивості масла.

Для будь двигунів і автомобілів

Відгуки про Mobil 1 ESP Formula 5W 30 залишають власники машин з дизельним і бензиновим типом силових установок. Це масло застосовується для форсованих двигунів, додатково оснащених системою турбонаддува. Склад підходить для багатьох видів автомобілів. Наприклад, це масло використовують власники легкових машин, комерційних вантажівок.

Масло Mobil 1 ESP Formula 5W-30: відгуки і характеристики

Природа масла

У відгуках про Mobil 1 ESP Formula 5W-30 однією з переваг масла водії назвали його повністю синтетичну природу походження. В якості бази в цьому випадку застосовуються продукти гідрокрекінгу вуглеводнів, отримані з легкої фракції розгонки нафти. Для розширення експлуатаційних характеристик хіміки компанії додатково вводять до складу мастильного матеріалу різноманітні легуючі присадки.

Класифікація по SAE

Згідно класифікації SAE цей мастильний матеріал відноситься до розряду всесезонних. Представлене масло можна використовувати як взимку, так і влітку. Масляний насос може розподілити мастильний матеріал до різних агрегатів силової установки до температури -35 градусів. Водії у відгуках про Mobil 1 ESP Formula 5W-30 відзначають також те, що безпечний запуск двигуна можливий при температурі не нижче -25 градусів. В інших випадках високий ризик заклинювання силової установки.
Масло Mobil 1 ESP Formula 5W-30: відгуки і характеристики

Трохи про присадки

Присадки застосовують для поліпшення технічних характеристик олії. Ці речовини здатні підсилити ті чи інші властивості мастильного матеріалу. Перевага представленого складу полягає в тому, що виробник використовує розширений пакет присадок. Саме це і дозволило масла Mobil 1 ESP Formula 5W-30 завоювати таку кількість схвальних оцінок з боку звичайних водіїв.

Збереження в'язкості

Представлений склад зберігає стабільну в'язкість весь рік. Це дозволяє автомобілістам не сумніватися в надійності зазначеного мастильного матеріалу. Причому сталість в'язкості спостерігається в дуже широкому температурному діапазоні. Домогтися такого ефекту допомогли макромолекули полімерних сполук. Представлені речовини володіють певною термічної активністю, яка проявляється в зміні форми і розмірів в залежності від зовнішніх температурних умов. Наприклад, під час похолодання вищі парафіни починають випадати в осад. Природно, від цього збільшується густина масла. Макромолекули полімерів згортаються в спіраль, що дозволяє зберегти щільність суміші на потрібному рівні. Під час потепління відбувається зворотний процес. Вищі парафіни розчиняються, а макромолекули розкручуються з клубка.

Температура кристалізації

До позитивних характеристик Mobil 1 ESP Formula 5W-30 відносять і низьку температуру застигання. Це масло кристалізується при -45 градусів. Саме тому представлений склад використовують навіть в регіонах з дуже складним кліматом. Знизити температуру переходу суміші в рідку фазу вдалося завдяки застосуванню полімерів метакрилової кислоти. Ці речовини знижують розміри кристалів парафінів, що утворюються при зменшенні температури, і перешкоджають їх випадання в осад.

Видалення нагару

Тести Mobil 1 ESP Formula 5W-30 показали й іншу особливість представленої суміші. Справа в тому, що це масло володіє феноменальними миючими властивостями. Саме тому багато експертів рекомендують використовувати представлений склад в старих двигунах. Нагар на внутрішній поверхні силової установки виникає з-за сполук сірки, що входять до складу пального. При термічному впливі ці речовини переходять в золу. Потім частинки нагару з'єднуються один з одним. Формується осад. В зазначеному смазочном матеріалі виробники збільшили частку сполук барію, кальцію, магнію. Представлені речовини прилипають до частинкам сажі та перешкоджають їх коагуляції. Вони також здатні зруйнувати і вже сформувалися агломерації нагару. Сажа просто переходить у колоїдний стан. Подібні властивості масла дозволяють значно поліпшити технічні характеристики двигуна. Застосування представленого складу повертає потужність мотора на початкові показники, усуває стукіт і вібрацію.

Складні умови експлуатації

Їзду в міських умовах по праву вважають одним з найбільш складних режимів експлуатації двигуна. Причина полягає в постійному перепаді кількості обертів. Це призводить до активному перемішуванню масла і утворенню піни. Ситуацію посилює і інший факт. Справа в тому, що використання миючих присадок знижує поверхневий натяг суміші. В результаті підвищується ризик утворення піни. Такий ефект загрожує зміною якості розподілу масла з деталей силової установки та їх передчасного виходу з ладу. Усунути ймовірність утворення піни допомагають сполуки кремнію. Вони запобігають появі бульбашок повітря і підвищують поверхневий натяг олії. В результаті суміш зберігає свої властивості стабільними навіть у дуже жорстких умовах експлуатації.
Масло Mobil 1 ESP Formula 5W-30: відгуки і характеристики

Довговічність суміші і стабільність хімічного складу

У відгуках і описі про Mobil 1 ESP Formula 5W-30 стверджується, що масло здатне витримати близько 8 тис. км пробігу. При цьому під час всього періоду експлуатації хімічний склад суміші залишається стабільно високим. Природно, зберігаються і його фізичні характеристики. Досягти подібного ефекту допомогли різні антиокислювачі. Вони вловлюють радикали кисню повітря і перешкоджають їх реакції з іншими компонентами олії.
Масло Mobil 1 ESP Formula 5W-30: відгуки і характеристики

Попередження корозії

Загальною проблемою всіх старих двигунів вважається корозія ряду деталей, виготовлених зі сплавів кольорових металів. Для попередження цього процесу до складу зазначеної мастила ввели сполуки галогенів, фосфору і сірки. Ці сполуки утворюють на поверхні деталей найтоншу плівку, що виключає контакт металевих деталей з агресивним зовнішнім середовищем. У результаті вдається попередити і корозійний процес.

Паливна економічність

У відгуках про Mobil 1 ESP Formula 5W-30 водії відзначають, що представлений склад відрізняється деякою паливною ефективністю. Суміш знижує витрату пального приблизно на 6 %. Цих значень вдалося досягти завдяки органічних сполук молібдену, що входять до складу олії. Вони підвищують ККД мотора, нівелюють ризик безпосереднього контакту деталей один з одним.
Масло Mobil 1 ESP Formula 5W-30: відгуки і характеристики

Відгуки

В цілому, відгуки про представленому складі позитивні. Автомобілісти відзначають зниження витрати палива, усунення гуркіт мотора. Проблема ж полягає в тому, що ці сполуки часто підробляють. Найчастіше у продажу попадається контрафакт Mobil 1 ESP Formula 5W-30 (4 л), підроблені каністри інших обсягів зустрічаються рідше.