Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Моторне масло Profix SN5W30C: відгуки, переваги і недоліки

24.02.19, Різне
152
Видів моторних масел дуже і дуже багато. Часто саме це і ускладнює вибір потрібної суміші. Багато водіїв під час пошуку мастильного матеріалу велику увагу приділяють думку і досвіду інших автомобілістів. Відгуки про Profix SN5W30C хоч і нечисленні, але виключно позитивні. Нечисленність відгуків пояснюється тим, що у нас в роздробі це масло зустрічається досить рідко.

Де виробляють

Представлений склад виготовляють у Японії. Виробництвом займається компанія SANKYO YUKA KOGYO. Підприємство за межами Країни висхідного сонця широкої громадськості не відомо. Однак у самій Японії ця фірма стала провідним підприємством серед всіх інших виробників мастильних матеріалів. Бренд виготовляє масла тільки на одному заводі і нікому не продає ліцензій на випуск аналогічних складів.
Моторне масло Profix SN5W30C: відгуки, переваги і недоліки

До яких двигунів і автомобілів підходить

У відгуках про Profix SN5W30C автолюбителі відзначають, що це масло відмінно підходить для бензинових двигунів. Склад використовують і для захисту деталей у дизельних силових установок. Цей мастильний матеріал найчастіше застосовують в автомобілях японського виробництва. Насправді ж їх можна застосовувати і для інших транспортних засобів. Вони сумісні з двигунами Renault, Volvo, BMW, Mercedes і багатьох інших виробників авто.

Природа масла

Серед переваг у відгуках про Profix SN5W30C автолюбителі відзначають те, що це масло має повністю синтетичну природу походження. В якості базового складу виробники застосували суміш полиальфаолефинов, вироблених гідрокрекінгом з продуктів фракційної перегонки нафти. Інші фізичні і хімічні властивості масла вдалося поліпшити завдяки використанню розширеного пакету присадок.
Моторне масло Profix SN5W30C: відгуки, переваги і недоліки

Сезонність суміші

Представлений склад відносять до розряду всесезонних. У відгуках про Profix SN5W30C власники відзначають, що представлений мастильний матеріал здатний забезпечити надійний захист деталей двигуна при різних температурних умовах. Безпечний запуск двигуна можливий при -25 градусів. Розподіл масла по системі можна здійснити і при температурі -35 градусів. Зазначена мастило підходить для використання навіть в регіонах з дуже складними зимами.

Пара слів про присадки

Присадки необхідні для поліпшення фізичних і хімічних властивостей масла. У цьому складі виробник використовує розширений пакет цих легуючих речовин.

Стабільність в'язкості

У відгуках про Profix SN5W30C водії одним з головних плюсів цієї суміші назвали стабільну в'язкість в широкому температурному діапазоні. Спеціально для цього до складу ввели макромолекули полімерних органічних сполук. Під час зниження температури вищі парафіни ініціюють процес кристалізації. Це призводить до того, що текучість масла помітно падає. Зберегти в'язкість на потрібному рівні і допомагають полімерні молекули. Справа в тому, що при похолоданні вони починають згортатися в спіраль. В результаті дещо знижується і густота всього складу. Термічна активність має і зворотний ефект. Підвищення температури змушує молекули змінювати свою форму і розгортатися з спиралеобразного стану. Це збільшує в'язкість складу.

Захист двигуна від іржавіння

У відгуках про Profix SN5W30C власники відзначають також те, що зазначений мастильний матеріал застосовний і до старих типів двигунів. Тут головна складність полягає в початку деструктивних процесів іржавіння, що проходять на підшипниках колінчастого вала або втулках шатуна. Загалом, від окислення страждають всі деталі двигуна, виготовлені з кольорових металів. Для інгібування цього негативного процесу до складу олії ввели сполуки фосфору, галогенів та сірки. Вони формують на деталях захисну плівку, яка виключає ймовірність прямого контакту металів з агресивним зовнішнім середовищем.

Видалення нагару

У відгуках про моторному маслі Profix SN5W30C водії відзначили і гарні миючі властивості суміші. Для видалення нагару виробники використовують сполуки кальцію, барію та деяких інших металів. Ці речовини руйнують скупчення нагару і переносять їх у колоїдний стан. Вони також попереджають злипання частинок нагару і їх подальше випадання в осад. Ці властивості вкрай позитивно позначаються на якості роботи силової установки. Двигун перестає вібрувати і стукати. У ряді випадків вдається навіть повернути колишню потужність. Просто нагар на внутрішніх деталях силової установки знижує ефективний обсяг мотора.
Моторне масло Profix SN5W30C: відгуки, переваги і недоліки

Термін служби

У відгуках про синтетичному моторному маслі Profix SN5W30C автолюбителі відзначають ще й те, що зазначений склад володіє збільшеним терміном служби. Зазначена мастило витримує до 10 тис. км пробігу. Цифра досить вражаюча. Спеціально для цього до складу ввели різноманітні ароматичні аміни і різні похідні фенолу. Ці сполуки попереджають реакцію окиснення інших компонентів олії киснем повітря. Вони вловлюють агресивні частинки і зберігають хімічний склад мастильного матеріалу стабільним. Природно, це позитивно позначається на стабільності фізичних властивостей суміші і її довговічності.
Моторне масло Profix SN5W30C: відгуки, переваги і недоліки

Паливна економічність

Ціни на бензин і дизельне паливо зростають постійно. Тому для багатьох водіїв одним з основних критеріїв вибору масла стала його паливна економічність. У відгуках про Profix SN5W30C автолюбителі стверджують, що ця суміш дозволяє знизити витрати на 5 %. Досягти цих значень вдалося завдяки використанню модифікаторів тертя, наприклад, органічних сполук молібдену. Речовини володіють високою адгезією, що дозволяє їм формувати тонку суцільну плівку на поршнях і інших деталях двигуна. Використання модифікаторів тертя знижує ризик передчасної поломки мотора і збільшує його ККД.
Моторне масло Profix SN5W30C: відгуки, переваги і недоліки

Відгуки

Позитивних відгуків про маслі Profix SN5W30C багато. Наприклад, автолюбителі відзначають, що це масло практично не прогорає. Після заливки його рівень залишається стабільно високим протягом всього терміну служби. Мотор на цьому смазочном матеріалі працює значно тихіше і чіткіше. Які ж у нього є недоліки? Явних негативних властивостей водії не виявили. Багато хто нарікає на те, що в Росії цей мастильний матеріал зустрічається вкрай рідко. Дилери його просто не завозять.