Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Моторне масло Castrol EDGE 5W-40: опис, характеристики і відгуки

24.02.19, Різне
301
Кожен водій знає, як важливо правильно підібрати моторне масло. Якісний склад здатний знизити споживання палива, відсунути дату настання ремонту силової установки. Серед автомобілістів високим попитом користуються масла марки Castrol. Деякі склади цього виробника застосовують навіть для автомобілів, що беруть участь у ралійних змаганнях. У водіїв країн СНД найбільш високий інтерес до суміші Castrol EDGE 5W 40. У чому полягають переваги зазначеного мастильного матеріалу і які його особливості?

Пара слів про бренд

Торгова марка Castrol належить міжнародному концерну BP. Ця компанія є флагманом світової нафтогазової індустрії. Британський концерн зумів створити повний цикл виробництва, що включає видобуток, транспортування й переробку сировини. Сучасні лабораторії, оснащені передовим обладнанням, дозволяють отримувати максимально надійні мастильні матеріали. Саме тому моторні та трансмісійні масла Castrol користуються настільки високим попитом серед автолюбителів. На підприємствах компанії діє багаторівнева система контролю якості готової продукції. Це виключає ризик потрапляння бракованих складів до кінцевого споживача.
Моторне масло Castrol EDGE 5W-40: опис, характеристики і відгуки

Природа масла

Масло Castrol EDGE 5W 40 повністю синтетичне. В якості базового компонента в цьому випадку застосовують різні поліальфаолефіни. Ці продукти гідрокрекінгу додатково підсилюють розширеним пакетом присадок. Саме завдяки цьому представлений склад і показує такі феноменальні експлуатаційні характеристики.

Для яких машин і моторів

За класифікацією API, представлений мастильний матеріал отримав індекс SN/CF. Ця абревіатура вказує на те, що склад Castrol EDGE 5W 40 можна використовувати на дизельних і бензинових двигунах. Причому він підходить навіть форсованим силовим установкам, оснащеним системою турбонаддува. Зазначене масло застосовується для легкових і вантажних комерційних автомобілів. Склад отримав допуски від Renault, Mercedes, VW, Porsche, BMW. Виробники представлених марок машин рекомендують використовувати зазначене масло для гарантійного обслуговування їх автомобілів.
Моторне масло Castrol EDGE 5W-40: опис, характеристики і відгуки

Класифікація по SAE

По SAE масло Castrol EDGE 5W 40 відноситься до розряду всесезонних. Цей склад зберігає свою в'язкість стабільною в максимально широкому температурному діапазоні. Масляний насос здатний розподілити і прокачати представлену суміш при температурі -35 градусів. Звичайно, в подібних умовах машину краще не заводити. Повністю безпечний запуск мотора вийде зробити при -25 градусів.
Моторне масло Castrol EDGE 5W-40: опис, характеристики і відгуки

Зв'язок присадок і технічних характеристик масла

Присадками називають особливі компоненти, які дозволяють покращити якість мастильного матеріалу. У моторному маслі Castrol EDGE 5W 40 виробник використовує збільшену кількість цих речовин. В результаті чого вдалося досягти високих технічних характеристик.

Сталість в'язкості

Як говорилося вище, цей мастильний матеріал відрізняється стабільною в'язкістю в широкому інтервалі температур. Таких показників вдалося добитися завдяки активному застосуванню в'язкісних присадок. В якості таких з'єднань хіміки концерну використовували полімерні макромолекули. Термічна активність цих речовин допомагає регулювати щільність самого масла. Механізм дії присадок простий. Справа в тому, що представлені макромолекули при охолодженні скручуються в специфічний клубок. У результаті зниження температури не призводить до збільшення густоти мастила. Підвищення температури ініціює інший процес. Клубок макромолекули починає розкриватися, що підвищує густоту олії. В результаті чого якість розподілу мастильного матеріалу деталей силової установки залишається стабільно високим і в спеку.
Моторне масло Castrol EDGE 5W-40: опис, характеристики і відгуки

Низька температура кристалізації

Температура кристалізації масла Castrol EDGE 5W становить 40 -42 градуси за шкалою Цельсія. Це дозволяє використовувати представлений мастильний матеріал у регіонах з найбільш суворими зимами. Хіміки компанії домоглися подібного показника завдяки полімерам метакрилової кислоти. При зниженні температури у складі починають викристалізовуватися вищі парафіни. Полімерні речовини знижують розміри утворилися частинок і перешкоджають їх осідання. У підсумку саме масло твердне при більш низьких температурах.

Миючі здібності

Склад Castrol EDGE FST 5W 40 застосуємо навіть до старих силовим установок. Проблема цих моторів полягає в тому, що на їх поверхні деталей нерідко накопичується велика кількість сажі і нагару. Дизельне паливо і бензин містять сполуки сірки. Під час згоряння вони формують золу. Поступово її частинки з'єднуються один з одним і випадають в осад. Цей процес негативно позначається і на фізичних показниках двигуна. Справа в тому, що нагар знижує реальний ефективний об'єм двигуна і потужність силової установки падає. Двигун починає вібрувати і стукати. Масло Castrol EDGE Titanium FST 5W 40 містяться сполуки магнію, барію, кальцію і ряду інших лужноземельних металів. Вони прикріплюються до поверхні частинок сажі, що виключає ймовірність їх коагуляції. Ці сполуки розчиняють і вже утворилися агломерації сажі. Вони переводять їх у колоїдний стан.
Моторне масло Castrol EDGE 5W-40: опис, характеристики і відгуки

Тривалий термін служби

Зазначений склад відрізняється високим терміном служби. Інтервал заміни становить 13 тис. км. протягом усього періоду експлуатації масло зберігає свої фізичні властивості стабільними. Цього ефекту вдалося досягти завдяки похідних фенолу і різних ароматичні аміни. Зазначені речовини вловлюють вільні радикали кисню повітря, попереджаючи процес окислення інших складових компонентів олії. В результаті чого хімічна формула мастильного матеріалу залишається постійною протягом всього терміну експлуатації суміші.
Моторне масло Castrol EDGE 5W-40: опис, характеристики і відгуки

Захист від корозії

У складі зазначеного мастильного матеріалу присутні сполуки фосфору, галогенів та сірки. Вони необхідні для попередження розвитку корозійних процесів, які можуть піти на деталях двигуна, виготовлених із сплавів кольорових металів. Ці присадки формують на поверхні представлених елементів найтоншу суцільну плівку, яка виключає прямий контакт поверхні з якими б то не було агресивними середовищами.

Зниження витрати палива

Склад Castrol EDGE FST 5W 40 допомагає зменшити витрату палива. Підсумкове зниження становить приблизно 6 %. При постійному зростанні цін на пальне така економія не виглядає не суттєвою. Як же виробникові вдалося домогтися подібних цифр? Справа в тому, що в складі мастильного матеріалу хіміки концерну активно застосовують різноманітні модифікатори тертя, наприклад, вони використовують органічні сполуки молібдену. Представлені молекули утворюють на металевій поверхні деталей силового агрегату найтоншу суцільну плівку, яка виключає прямий контакт елементів один з одним. Це дозволяє підвищити ККД двигуна і зменшити споживання пального.
Моторне масло Castrol EDGE 5W-40: опис, характеристики і відгуки

Продовження терміну двигуна

Масло Castrol EDGE Titanium 5W 40 забезпечує ідеальну захист деталей двигуна від тертя. Справа в тому, що до складу суміші хіміки компанії ввели сполуки титану. Ці речовини покращують міцність плівки, підвищують ефективність адгезії мастила на деталях двигуна.

Їзда по місту

Керування автомобілем в міських умовах супроводжується постійними змінами кількості оборотів мотора. Це призводить до того, що масло збивається в піну. Природно, подібний процес погіршує і ефективність розподілу мастильного матеріалу по деталям двигуна. Спеціально для попередження цього негативного ефекту до складу олії ввели оксид кремнію. Представлений компонент підвищує поверхневий натяг масла і руйнує бульбашки повітря, що формуються при активному перемішуванні мастила.

Відгуки

Відгуки про Castrol EDGE 5W 40 виключно позитивні. Автомобілісти відзначають передусім те, що використання цього складу допомогло усунути стукіт мотора. За високі миючі властивості водії рекомендують використовувати це масло навіть у старих силових установках. Плюсом стала і хороша паливна ефективність суміші.