Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування

24.02.19, Різне
382
Принцип роботи обгінної муфти в тому, щоб запобігати передачу крутного моменту від веденого елемента до ведучого валу саме в той момент, коли той починає обертатися більш інтенсивно. Сам виріб відноситься до категорії механічних агрегатів. Експертами було доведено, що муфта актуальна і в тих випадках, коли потрібно швидко передати крутний момент виключно в одну сторону. Щоб правильно застосовувати агрегат, потрібно заздалегідь ознайомитися з принципом дії, перевагами і недоліками пристосування.
Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування

Пристрій затребуваною обгінної муфти

Експерти активно використовують храпові і фрикційні агрегати, які відрізняються численними перевагами. Принцип роботи муфти фрикційного типу залежить від того, до якої саме категорії відноситься виріб:
 • З осьовим замиканням.
 • Універсальні клинові обгінні.
 • З стрічковими механізмами.
 • Багатофункціональний радіальне замикання.
 • Пружинний механізм.
 • В автомобілях найбільшою популярністю користуються роликові обгінні вироби, які вигідно відрізняються тривалим експлуатаційним терміном і високим ступенем надійності.
  Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування

  Основні елементи конструкції

  Принцип роботи обгінної муфти залежить від працездатності всіх використовуваних деталей. Конструкція агрегату включає в себе наступні відповідальні вузли:

 • Внутрішня обойма. Цей елемент надійно з'єднується з якорем – валом генератора.
 • Зовнішня обойма. Деталь зачіпляється зі шківом.
 • Потужна контактна пластина з вмонтованим сальником.
 • Два ряди роликів. Ці конструктивні елементи є з'єднувальними деталями зовнішньої і внутрішньої обойм. Перший ряд складається з голчастих підшипників, а другий – універсальні профільовані фігури, які вільно пересуваються і є стопором.
 • Довговічна прокладка, виготовлена з поліестеру.
 • Профіль зі шліцами.
 • Якісна втулка з похилими площинами.
 • Пластикова кришка.
 • Оригінальна втулка циліндричної форми.
 • Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування

  Принцип роботи

  Обгонная муфта широко поширена в автомобільній галузі. Роликовий агрегат з вільним принципом ходу ділиться на дві основні категорії: перша максимально міцно зафіксована на основному валу, а ось друга з'єднано з веденою частиною. Під час обертання за годинниковою стрілкою невеликі ролики поступово перекочуються у вузький відсік зазору між двома напівмуфтами. В результаті цього відбувається заклинювання. Саме тому потрібно відзначити той факт, що принцип роботи обгінної муфти заснований на тому, що агрегат передає крутний момент виключно в одному напрямку. Якщо майстер буде обертати в протилежну пристрій бік, то агрегат буде просто крутитися.

  Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування

  Переваги використання агрегату

  Принцип роботи обгінної муфти генератора вигідно відрізняється численними позитивними характеристиками. Виробники відзначають, що виріб відрізняється автоматичним включенням і відключенням, за рахунок чого не потрібно підключати додаткові приводи управління. Муфта відрізняється простотою конструкції. За допомогою універсальних механізмів вільного ходу спрощуються конструкції відповідальних вузлів і агрегатів техніки. Більшою надійністю має обгонная муфта з храповим механізмом, ніж агрегат з роликами. Це пов'язано з тим, що перша модель піддається ремонту. А ось роликовий пристрій полагодити не вдасться. Під час монтажу категорично заборонено використовувати ударні інструменти, так як відповідний механізм може просто заклинити.
  Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування

  Недоліки пристрою

  Класичний принцип роботи обгінної муфти стартера не позбавлений негативних характеристик. Користувачів не влаштовують ті моменти, що пристосування не піддається регулюванню, є сувора співвісність валів. Основний недолік обгінної муфти з храповим механізмом полягає в тому, що при зачепленні собачки з зубцями відбувається удар. З-за цього такий пристрій можна використовувати в тих агрегатах, які працюють з великими швидкостями. Із-за підвищених навантажень зуби храпового колеса швидко стираються, з цієї причини виріб просто виходить з ладу. Механізм обертається з характерним шумом. Важливо відзначити те, що сьогодні у продажу є пристосування, в яких собачка при русі за годинниковою стрілкою не зачіпає колесо.
  Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування

  Сфери застосування

  Універсальний принцип роботи обгінної муфти велосипеда користується величезним попитом, так як це універсальний агрегат, який вигідно відрізняється від аналогів своєю практичністю і довговічністю. Сьогодні механізми вільного ходу широко затребувані в вузлах автомобілів різних виробників. Класичну обгонную муфту можна зустріти в таких установках:
 • Стандартна АКПП. Механізм вільного ходу є частиною багатофункціонального гідротрансформатора. Цей агрегат відповідає за своєчасну передачу і подальше перетворення крутного моменту від ДВС до коробки передач.
 • Системи запуску двигуна внутрішнього згоряння. В цьому випадку виріб є частиною стартера. Коли двигун запустився і набрав необхідні оберти, муфта відключає стартер. В іншому випадку колінчастий вал міг завдати серйозної шкоди стартеру.
 • Принцип роботи обгінної муфти генератора "Тойота" високо цінується експертами і звичайними автолюбителями. Пристрій нейтралізує коливання на ремені, знижуючи при цьому гучність приводу. Муфта істотно продовжує експлуатаційний термін генератора.
 • Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування

  Поширені ознаки поломки

  Незважаючи на багатофункціональний принцип роботи обгінної муфти АКПП, цей пристрій може вийти з ладу під впливом різних несприятливих факторів. За своєю конструкцією виріб представлено у вигляді удосконаленого підшипника кочення. В разі поломки агрегат просто заклинить. Це може вказувати на те, що ремінна передача, яку забезпечує муфта, моментально перетворюється на звичайну. В результаті цього інерція просто перестає компенсуватися, відбувається прискорене зношування ременя. Щоб своєчасно виявити несправність агрегату, потрібно розбиратися в тому, які саме ознаки можуть вказувати на поломку. Експерти відзначають три основних параметра:
 • Характерне клацання натяжителя.
 • Непостійність пасової передачі.
 • Сильний свистячий шум при включеному двигуні.
 • Обгонная муфта: принцип роботи, пристрій, застосування
  Коли мінімум один з цих ознак не стала проявлятися, потрібно звернутися на станцію технічного обслуговування. Тільки професіонал може правильно виконати діагностику обгінної муфти. Якщо агрегат зламаний, то його доведеться замінити, так як ремонт практично неможливий. Самостійно виконати всі необхідні маніпуляції вдається в рідкісних випадках, так як для цього необхідно володіти відповідними навичками і пристосуваннями.