Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Лісовоз "Сканія": короткий огляд марки та її моделей

24.02.19, Різне
477
Сьогодні лісовози є одними з найбільш затребуваних вантажних автомобілів у світі. Це легко пояснюється тим, що на планеті існує висока потреба у перевезенні однорідної деревини або ж різного сортименту. У даній статті ми розглянемо лісовоз "Сканія" – машину, чудово зарекомендувала себе на практиці. Ці довгоміри оптимально поєднують в собі високу якість комплектуючих, так і адекватну ціну.
Лісовоз "Сканія": короткий огляд марки та її моделей

Загальна інформація

Лісовози "Сканія" з гидроманипулятором є дітищем однойменної торгової марки, яка була створена у Швеції в далекому 1891 році і спочатку спеціалізувалася на виробництві залізничної спеціалізованої вагонної техніки. Дещо пізніше розширення обсягів випуску товарів дозволило розпочати складання вантажних автомобілів з причепами та напівпричепами. В епоху сучасності ці автомобілі поставляються в різні куточки нашої планети і дуже високо котируються в споживчому середовищі завдяки гарній продуктивності і надійності.

Позитивні та негативні якості

Нинішній лісовоз "Сканія" придбали дуже багато вітчизняних господарників. Це сталося тому, що машина має наступні незаперечні переваги:

 • Відмінною адаптованістю до нашого клімату і руху в умовах бездоріжжя, що часом дуже схоже на шведську місцевість.
 • Дуже високим тяговим показником, що забезпечує можливість перевезення важкого сортименту.
 • Економічності роботи двигуна. Силова установка цього лісовоза майже в два рази менше витрачає палива в порівнянні з КамАЗом і при цьому розвиває майже 500 кінських сил потужності, в той час як російський вантажівка таким показником похвалитися не може.
 • Високою вантажопідйомністю, яка досягає майже 26 тонн.
 • Широкою лінійкою різних налаштувань, виконуваних виробником на вимогу замовника.
 • Лісовоз "Сканія": короткий огляд марки та її моделей
  До однозначних недоліків, якими володіє лісовоз "Сканія", можна сміливо віднести його досить важку вартість, яка приблизно в 25 – 3 рази перевищує ціну техніки російських автовиробників. Крім цього, шведські машини в Росії просто не можуть показати всі свої можливості, так як в самій скандинавській країні допускається пересування автопоїздів до 25 метрів довжиною, чого в РФ досі не дозволили.

  Конструктивні тонкощі

  "Сканія" – лісовоз з маніпулятором, що дозволяє йому здійснювати як транспортування вантажу та його навантаження/вивантаження в різних умовах. Сам по собі маніпулятор є досить складним механізмом, який приводиться в рух гідравлічною системою і має кілька ступенів свободи з метою забезпечення легкої роботи виконуючого органу, захоплюючого матеріали, що підлягають завантаженні та перевезенні.

  Лісовоз "Сканія": короткий огляд марки та її моделей
  Нові лісовози "Сканія" здатні запропонувати споживачеві:
 • Силові установки, потужність яких починається з 230 і закінчується 650 кінських сил. Більше того, є навіть справжні монстри, які мають двигун на 700 л. с.
 • Зниження витрати палива за рахунок застосування системи Scania PDE, яка є розробкою інженерів шведської компанії.
 • Двенадцатиступенчатую коробку передач, обладнану системою захисту зчеплення.
 • Баланс навантажень на передні і задні колеса.
 • Електронний блок, автоматично контролює, тестуючий і налагоджувати систему підвіски і мотору.
 • Систему Selective Catalytic, робить машину дуже екологічною, тому що в процесі її роботи відбувається нейтралізація викидів окису азоту в навколишнє середовище.
 • Кабіну, обладнану згідно всім вимогам ергономіки і комфорту для водія.
 • Огляд існуючих моделей

  Кожен сучасний лісовоз "Сканія" неодмінно відноситься до одного з варіантів свого виконання. Розглянемо основні з них. Найпотужнішою є модель R, з допомогою якої здійснюється перевезення вантажів на далекі відстані. У числі цих машин значаться також гіганти з силовою установкою на 700 кінських сил. Однак в основному потужність моторів у цих автомобілів коливається в межах 420 - 500 л. с.
  Лісовоз "Сканія": короткий огляд марки та її моделей
  Більш компактні вантажівки "Сканія" розташувалися в серії Р. Завдяки їм виконується транспортування порівняно неважких вантажів в умовах міста або між населеними пунктами. "Золотою серединою" між двома вищевказаними серіями лісовозів є моделі G. Ці машини при своїх відносно незначних габаритах здатні переміщати товари як а межах регіонів, так і між державами. Лісовоз-сортиментовоз "Сканія 145" популярний в споживчому середовищі до цих пір, навіть незважаючи на те, що було створено ще на базі перших поколінь цих вантажівок. Незаперечними достоїнствами цих машин є: надійна конструкція, можливість модернізації, стійкість до високих навантажень переднього і заднього мостів.

  Найвитриваліший автомобіль

  Якщо ж говорити про високий ресурс працездатності двигуна, то в цьому плані абсолютним лідером є модель R 500 у якій кількість мотогодин може досягати майже мільйона. Водійська кабіна вантажівки відрізняється чудовою ергономікою, а сама вона досить високо відстоїть від землі. Модель R 580 відрізняється комбінованої підвіскою, в якій застосовуються ресори і чотири балона. Рама машини має знімні борти, завдяки чому є можливість транспортувати вантажі без упаковки. Також вантажівка оснащений телескопічною гідравлічним маніпулятором.
  Лісовоз "Сканія": короткий огляд марки та її моделей

  Ходовий варіант

  Ще однією широко затребуваною машиною "Сканія" є G 440 оснащена надпотужним двигуном і модернізованою коробкою перемикання передач, яка працює зі значною економією палива. Крім того, автомобіль дуже комфортний для водія: у наявності спальне місце, підігрів сидіння, козирок, який захищає від променів сонця.