Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників

26.02.19, Різне
302
У 70-80-ті роки минулого століття відмінною рисою багатьох спортивних автомобілів були висуваються при необхідності передні фари. Ефектне і стильне дизайнерське рішення мало й практичне підґрунтя, забезпечуючи максимально ефективну аеродинаміку, оскільки фари, заховані під капотом, робили лінії автомобіля більш плавними обрисами, знижуючи коефіцієнт аеродинамічного опору. Механізм підняття фар на багатьох машинах став елементом, що акцентує увагу на незвичайну стилістиці. У будь машин відкриваються фари? Пропонуємо вашій увазі найяскравіші моделі автомобілів, в яких було реалізовано подібне рішення. Як не дивно, але не стали винятком і висувні фари ВАЗ, хоч вітчизняний автопром і не потрапив до нашого списку.

CORD 810

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників
Висувні фари у автомобіля придбали популярність в 1980-90-х роках, незважаючи на те, що перша машина з такою конструктивною особливістю була створена в 1936 році. Эррет Корд, засновник однойменної автокомпанії, дотримувався думки, що для привертання уваги до випускаються моделей їх необхідно оснащувати інноваційними технологіями. Сьогодні креатив 30-х років не викликає подиву, однак на початку XX століття такі рішення були дійсно сміливими.

Першою технологією, впровадженої Кордом в автомобілі марки, став передній привід, оцінений по достоїнству тільки в кінці 1970-х років. Другий - ті самі приховані фари, що висуваються по натисненню кнопки. Незважаючи на те, що ідеї випереджали свій час, автокомпанія розорилася в 1937 році. Втім, свій слід в автопромисловості Корд всі ж залишив. Через 30 років ідея машин з новими фарами була повторена компанією Oldsmobile, інженери якої надихнулися моделлю Cord 810.

Ferrari Daytona

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників
Спортивні амбіції, вкладені інженерами в цю модель, були підкреслені висуваються фарами, як і агресивність дизайну, зовсім не властива марці. Плавна лінія капота доходить практично до переднього бампера, забезпечуючи тим самим відмінну обтічність - звичайно, за мірками тих років. Можливість їзди без фар забезпечується винесеними назовні поворотниками, виконаними у формі, що огинає лінію крил і переднього бампера. За винятком основних фар головного освітлення машина оснащувалася допоміжними подфарниками, розташованими внизу бампера і зливаються з радіаторної гратами. Поділ переднього бампера на дві кутові частини збільшило площу решітки радіатора, що забезпечило належне охолодження потужного двигуна.

Iso Grifo Series II

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників
У випадку з цією моделлю зі списку машин з новими фарами мова йде тільки про піднімають кришках над оптикою. Здвоєна оптика головного світла залишається в будь-якому положенні, а водій може контролювати тільки ступінь її відкриття. Завдяки цьому напівприкриті фари можна використовувати навіть в нічний час. Подібне технічне рішення мало іміджевим підтекстом і не володіло практичними перевагами, якими відрізняються повноцінно висуваються або постійно відкриті фари. Як і у випадку з Ferrari, виникла необхідність у достатньому охолодженні радіатора була вирішена за допомогою установки під переднім бампером і між оптикою двох фальшрадиаторных решіток. Передні поворотники здавались сторонніми предметами, ухудшавшими аеродинаміку, оскільки розміщувалися на передньому бампері в окремому корпусі.

BMW 8 Series

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників
Найбільш яскравим сучасним представником незвичайного дизайнерського рішення стала 8 серія "БМВ" з висувними фарами. Модель була випущена в 1989 році, коли висувається оптика була на піку моди. Головна оптика, як і у Ferrari, поєднувала підфарники і поворотники, що залишаються на увазі, і основні фари, приховані під лінією капота.
Стильний і агресивний автомобіль вибивався із стилістики, якої дотримувався концерн в ті роки. На жаль шанувальників марки, обраний напрям так і не отримало подальшого поширення, що й зробило восьму серію настільки унікальною. Оригінальний дизайн машини з новими фарами був набагато ближче до Lamborghini, а про баварському походження нагадували тільки здвоєні сопла фальшрадіаторної решітки.

Mercury Cougar

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників
Американські автовиробники не відставали від модних дизайнерських течій, вельми своєрідно втілюючи обрану концепцію. Особливість моделі Cougar крилася в головній оптиці, залишалася нерухомою - піднімалися тільки закривали її заслінки, які імітували радіаторну решітку. Про практичну доцільність говорити в цьому випадку марно: і фари, і заслінки були вертикальними і не адаптувалися під аеродинамічні потреби. Це нововведення було лише спробою інженерів компанії впровадити модне віяння в класичний стиль американських мускул-карів, які брали верх за рахунок малої ваги, обтічності, мощі укупі зі спортивною підвіскою і відточеною керованістю.

Porsche 928

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників
За ступенем оригінальності механізму пальму першості отримує Porsche 928 - машина з новими фарами, які, незважаючи на всю рухливість, завжди залишалися на увазі. У складеному стані оптика розташовувалася врівень з капотом, а її скла дивилися практично вертикально вгору. При виникненні необхідності у використанні фари займали традиційне положення, однак, володіли окремими корпусами на стійках, що було характерно для автомобілів, вироблених в першій половині XX століття. Похила і низька лінія капота робила фари в складеному стані функціональним елементом, згладженим заради покращеної аеродинаміки.

Toyota. Модель 2000GT

Toyota з висувними фарами - оригінальний представник японського автопрому. Покликаний вводити автомобілістів в оману. Розташовані по кутах фальшрадіаторної решітки великі передні підфарники наводять на думку про те, що основна функція головного освітлення покладається на них. Але образ автомобіля довершується великими фарами, що висуваються з-під капота. Мінусом такого конструкторського рішення стало те, що образ автомобіля стає завершеним і гармонійним тільки при піднятій основний оптиці. У складеному положенні фари надають дизайну передньої частини вид малолітражки 2000-х років, який не асоціюється зі спорткарами.

Lamborghini Miura

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників
Повноцінного механізму приховування фар або закривають їх заслінок дана модель Lamborghini позбавлена: технічне рішення, використане тут, багато в чому схоже з Porsche 928. Але у випадку з Miura оптика підводиться, змінюючи кут освітлення, але не висувається повністю. Це змінює сприйняття передньої частини автомобіля, наводячи на думки про нерухомість головної оптики. Максимальна ефективність аеродинаміки спортивного автомобіля обумовлює подібне рішення; такий підхід суто раціональний і не пов'язаний з модними віяннями в автомобільному дизайні.

Opel GT

Як і інші моделі автомобілів, Opel оснащений механічним приводом підняття оптики, яка повністю прихована і низьким похилим капотом. Відмінною рисою цієї машини є те, що механізм обертає фари навколо поздовжньої, а не поперечної осі, на відміну від конкурентних моделей. Зважаючи на це, процес більш цікавим та приваблює чимало уваги.

Acura NSX

Машини з новими фарами: огляд моделей, опис, відгуки власників
NSX - спортивна машина з відкривають фарами на кожен день, що пояснювало складну задачу, поставлену перед дизайнерами автокомпанії: розмістити під лінією капота повноцінну оптику, яку можна буде регулярно використовувати, забезпечивши при цьому максимальну обтічність. Підсумком стала традиційна схема, яку пізніше зробили еталонною для всіх автомобілів з механізмом складаються фар. Рішення було відкладено в довгий ящик на більш пізніх моделях, змінившись стаціонарним розташуванням оптики, з-за чого автомобіль розгубив всю свою унікальність.

Nissan 300ZX

Випуск купе "Ніссан" з висувними фарами був налагоджений в 1983 році. В результаті модель стала найпопулярнішим представником марки. Перше покоління могло похвалитися піднімаються фарами, а от друге, на жаль, обмежилося цілком звичайною оптикою.

VECTOR W8

Американський відповідь європейським суперкарам з'явився тільки в 1980-х роках. Офіційне звання першого американського суперкара було присвоєно Vector W8 - моделі, випущеної в 22 примірниках, сім з яких постійно були присутні на різних виставках. Інженери при створенні машини з новими фарами орієнтувалися на технічні характеристики McLaren F1: 6-літровий бітурбований двигун потужністю 634 кінські сили, триступінчата автоматична трансмісія, динаміка розгону - 4 секунди при максимальній швидкості 350 км/год. Кузов автомобіля конструювався з використанням кевлара - міцного матеріалу, що застосовувався в космічній промисловості. Vector вигідно виділявся на тлі аналогічних суперкарів висуваються фарами, поліпшують аеродинамічну складову моделі.