Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло для турбованих бензинових двигунів: список з назвами, рейтинг найкращих та відгуки автовласників

26.02.19, Різне
684
Для зменшення навантажень (нагрівання, тертя та ін) в двигунах застосовується моторне масло. Турбовані мотори досить чутливі до якості палива і мастила, а обслуговування такого авто вимагає від його власника великих грошових вкладень. Масло для бензинових турбованих двигунів – це окрема група продуктів, представлених на ринку. Заборонено використовувати змазку, призначену для звичайних силових агрегатів в двигунах з турбіною. Рекомендується застосовувати тільки ті масла, які рекомендовані виробником двигуна. Список дозволених мастильних продуктів у відповідності зі стандартами класифікації ACEA, API, а також в'язкість масла вказані в технічному керівництві, яке додається до кожного авто.

Принцип роботи

Познайомимося з принципом функціонування турбованого бензинового двигуна, а яке масло заливати в нього, розглянемо далі. Мотор такого роду – це пристрій, в якому за допомогою турбіни здійснюється подача повітря в циліндри. Потужність цього двигуна істотно вище, ніж звичайного. Основна його особливість – турбокомпресор, що складається з вентилятора і турбіни. Нагнітач (компресор), підключається до вихлопної системи авто, частина відпрацьованого газу осідає на турбінної лопаті. Остання розкручується завдяки тиску, яке створює відпрацьований газ, і запускає вентилятор нагнітача. Він закачує великий об'єм повітря під тиском.
Масло для турбованих бензинових двигунів: список з назвами, рейтинг найкращих та відгуки автовласників
В результаті паливо краще згорає, а потужність (продуктивність) движка збільшується. В результаті при меншому обсязі такий мотор має більше кінських сил, ніж звичайний (атмосферне) і більший за обсягом. Таким чином, оснащений турбіною бензиновий мотор збільшує її потужність приблизно на тридцять відсотків.

Правила експлуатації

Дотримання всіх нижчеперелічених правил – це гарантія довговічності двигуна:
 • Своєчасне технічне обслуговування: заміна витратних матеріалів та моторного масла у турбованих бензинових двигунах.
 • Після кожного запуску рекомендується прогрівати двигун протягом двох хвилин, а потім починати рух.
 • Не допускається робота на холостих обертах, що перевищують нормовані значення, більше тридцяти хвилин.
 • При зупинці після тривалої поїздки не слід відразу глушити двигун. Вимкнути запалювання дозволяється через дві–три хвилини. Це необхідно для охолодження турбокомпресора на холостих обертах.
 • Застосовувати тільки добротне моторне масло для турбованих бензинових двигунів паливний матеріал. Залита мастило поганої якості незабаром зажадає дорогого ремонту. Крім того, обов'язково треба стежити за кількістю олії, що залишився в баку після поїздки.
 • Рівень масла

  Турбований двигун вимагає особливого догляду. Наявність в ньому достатньої змащення забезпечує ефективне функціонування підшипників та інших елементів. При низькому рівні масла підшипники швидко ламаються і зношуються. Особливе значення має часта перевірка масла. Якщо його недостатньо, то слід додати. У разі великої витрати мастильного матеріалу з'ясовують причину і усувають неполадки.
  Масло для турбованих бензинових двигунів: список з назвами, рейтинг найкращих та відгуки автовласників
  Яке масло лити в турбований бензиновий двигун? Деякі автолюбителі стверджують, що будь-яке якісне. Проте з ними не згодні фахівці та експерти з наступним причин. Турбонаддув функціонує при високих температурах і підвищеній швидкості обертів підшипників ковзання. Останні надійно працюють при температурі +150 градусів. Якщо вона вища, то існує небезпека розриву масляного шару через рідкого масла. Крім того, звичайні моторні масла при високій температурі окислюються, і їх мастильні якості зникають. Тому необхідно спеціальне масло для бензинових турбованих двигунів, тобто воно повинно бути призначене для двигунів, мають турбонаддув.

  Про моторному маслі

  Його заливають в двигун, так і в турбіну, у якій його відносно небагато, але воно також підлягає періодичній заміні. Вимоги до мастильного матеріалу дуже високі. Важливо знати, що заміна масла в турбіні проводиться частіше, ніж в двигуні. Допускається використовувати рідину тільки найвищої якості, рекомендовану виробником авто. Економити на ньому не варто, так як двигун, що працює на низькоякісної мастилі, швидко прийде в непридатність, і потрібні значні матеріальні вкладення для усунення поломки. Масла для бензинових турбованих двигунів за своїми характеристиками відрізняються від тих, які призначені для звичайного мотора. Причина полягає в тому, що воно в процесі роботи турбіни піддається підвищених навантажень і високих температур. Крім того, забороняється перемішувати різні види мастил. Найкраще заливати одну і ту ж марку масла, що істотно збільшить термін експлуатації двигуна.

  Яке масло для турбованих бензинових двигунів вибрати?

  Завищені вимоги до мастильних продукту пов'язані зі специфікою роботи турбомотора. Масло повинне зберігати свої якості при будь-яких температурах. При наявності турбірованного мотора це має велике значення. Вісь, яка фіксує крильчатки системи турбонаддува, занурена в масло, яке виконує роль опорних підшипників. Неякісне мастило досить швидко виводить турбіну з ладу. Вимоги до якості великі, тому список відповідних продуктів невеликий.
  Масло для турбованих бензинових двигунів: список з назвами, рейтинг найкращих та відгуки автовласників
  Найкраще моторне масло для турбованих бензинових двигунів – це синтетична, але при цьому обов'язково слід орієнтуватися на рекомендації виробника. Він вказує маркування масел за стандартами:
 • Європейської ACEA. З цієї градації всі масла діляться на такі категорії, як A/B, C, B. Перша категорія призначена для легкових авто. Крім того, вони поділяються на кілька класів: A1/B1 A3/B3 A3/B4 A5/B5 тобто чим більше значення цифри, тим идеальней продукт. Визнано, що в цій класифікації більш жорсткі вимоги до якості мастила. Для турбірованних двигунів рекомендується клас A5/B5.
 • Американської API (найчастіше зустрічається і найбільш популярна). За цією класифікацією всі мастила поділяються на групи: бензинові, мають літерне позначення S і дизельні – C. Ці букви стоять першими, а друга за ними визначає якість продукту, починаючи від A і закінчуючи N. Мастильні матеріали класів SM і SN вважаються сучасними і призначені як для турбірованних, так і для багатоклапанних двигунів.
 • Залежно від стилю водіння характеристики масла підбирають по в'язкості, яка змінюється залежно від температури. При охолодженні олії загустевают, при нагріванні – розріджуються.

  Склади моторних масел

  В період експлуатації авто будь-які марки мастильних матеріалів втрачають свої властивості. Періодичність їхньої заміни залежить від типу двигуна і режимів їзди. Набувають масло з урахуванням його класу, а також моделі мотора. Змащувальні рідини мають різні характеристики залежно від основи і наявності присадок:
 • Мінеральні або нафтові – їх отримують в результаті перегонки нафти і її очищення. Вони досить стрімко втрачають свої якості, так як містять велику кількість присадок: парафінову, ароматичну, нафтеновую.
 • Синтетичні – наділені кращої змащувальної основою з мінімальною кількістю присадок. Мають тривалий термін зберігання, економлять паливо, зменшують тертя деталей, не чутливі до перегріву.
 • Напівсинтетичні – проміжний варіант між нафтовими і синтетичними, тобто вони мають змішаною основою.
 • Масло для турбованих бензинових двигунів: список з назвами, рейтинг найкращих та відгуки автовласників
  Мінеральні і напівсинтетичні мастила в турбомоторах не використовують через те, що вони моментально втрачають свої властивості.
  Присадки, яких є кілька в смазочном складі, володіють наступними якостями:
 • дисперсійні;
 • миючими;
 • антиизносными;
 • протикорозійні;
 • антиокислювальними;
 • Інколи вони мають ще й інші якості, що дозволяють використовувати їх для двигунів, що мають турбонаддув. Яке масло краще для турбованих бензинових двигунів? Для них підходять тільки синтетичні масла. Їх допускається експлуатувати навіть при температурі мінус п'ятдесят градусів. Крім того, такі масла визнані найбільш стійкими до будь-яких агресивних дій. А також важливо, щоб мастило була призначена саме для турбомоторів і підходила за всіма параметрами, вимогами і допускам для застосування в конкретному двигуні.

  Зміна масла

  Щоб турбіна на бензиновому моторі функціонувала тривалий час, не слід економити на якості та кількості мастильного матеріалу. Дешева і неякісна мастило не здатна створити потрібний рівень тертя робочих елементів. Вони швидко виходять з ладу, тобто потрібно їх заміна при інтенсивному використанні авто. Фахівці радять при придбанні транспортного засобу, оснащеного турбіною, прочистити всю систему і провести заміну мастила. Змішувати різні мастила категорично забороняється. В іншому випадку вони втрачають свої властивості, а результативність роботи буде мізерно мала. Повна заміна мастила, навпаки, посилить захист турбіни і захистить від небажаних впливів. Міняти масло рекомендується через п'ять або шість тисяч кілометрів пробігу. Збільшують періодичність зміни мастильного матеріалу:

 • часте використання авто по курних дорогах;
 • тривала їзда на великих швидкостях;
 • відступ від найкращого температурного режиму роботи двигуна;
 • нерегулярне використання авто;
 • багаторазовий запуск двигуна при низьких температурах.
 • Завдяки таким умовам експлуатації автомобіля страждають не тільки характеристики мастила, але вони можуть чинити негативний вплив і на інші складні агрегати.

  Найкраще масло для турбірованних бензинових двигунів: рейтинг

  Нижче представлені кращі олії в різних категоріях. Універсальні (5W30):
 • Mobil ESP Formula 5W30.
 • Маловязкие (0W20):
 • Idemitsu Zepro Eco medalist 0W-20.
 • LIQUI MOLY Special Tec AA 0W20.
 • Масло для турбованих бензинових двигунів: список з назвами, рейтинг найкращих та відгуки автовласників
  Високотемпературної в'язкості (спортивні) олії (5W50):
 • LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W50.
 • MOBIL 1 5W50.
 • ENEOS Super Gasoline SM 5W-50.
 • З високотемпературної в'язкістю:
 • Моторне масло TOTAL QUARIZ 9000 FUTURE NFC 5W-30 рекомендований для авто Тойота, дозволяє як у звичайному, так і в режимі холодного запуску: скоротити витрату палива; захистити двигун при запуск у будь-який час року завдяки хорошій плинності при низькій температурі. Крім того, мастило наділена гарними дисперсійні і миючими властивостями, володіє стійкістю до окислення і тим самим захищає мотор тривалий час.
  Масло для турбованих бензинових двигунів: список з назвами, рейтинг найкращих та відгуки автовласників
 • «Лукойл Люкс» - мастило синтетичне SAE 5W-40 API SN/CF, має схвалення таких автовиробників: «Рено», «Мерседес», «Фольксваген». Масло для турбованих бензинових двигунів розроблено на базі високоякісної синтетичної бази з додаванням новітніх присадок.
 • Рейтинг складений на основі відгуків автовласників, тому мастильні матеріали розділені за категоріями їх конкретного використання.

  Моторні масла «Мобіл»

  Перший синтетичний мастильний матеріал був розроблений фахівцями «Мобіл» у 1949 році. У ті далекі роки він використовувався в американських військових літаках. А перше повністю синтетичне масло з'явилося по закінченні декількох років, в 1973 році. На міжнародному ринку мастило «Мобіл-1» стала доступна з 1974 року. В даний час автовласникам доступні рідини з різними індексами в'язкості і складами. Цю компанію називають світовим лідером серед синтетичних масел, а фахівці продовжують розробляти нові продукти, використовуючи передові технології.
  Масло для турбованих бензинових двигунів: список з назвами, рейтинг найкращих та відгуки автовласників
  Масло «Мобіл» для турбованих бензинових двигунів забезпечує відмінну його роботу при будь-яких умовах і режимах водіння. Саме тому відгуки автовласників про продукти цієї компанії тільки позитивні. Ефективність мастила полягає в наступному:
 • у холодну пору року забезпечує легкий запуск двигуна;
 • надійний захист від пошкоджень і зносу;
 • ідеально чистий двигун навіть в складних експлуатаційних умовах;
 • відмінний захист при екстремально високих температурах;
 • економія палива.
 • Список масел компанії «Мобіл»

  Вибір мастила цієї компанії досить широкий. На ринку представлена широка лінійка продуктів, які мають хороші відгуки, а для турбованих бензинових двигунів масло компанії MOBIL наступних категорій - ідеальний варіант:
 • 0W-40;
 • 0W-20;
 • 10W-60;
 • Super 3000 X1 5W-40;
 • Fuel Economy 0W-30;
 • New Life 0W-40;
 • ESP 0W-40;
 • Peak Life 5W-50;
 • Super 1000 X115W-40;
 • Peak Life 5W-50.
 • «Мобіл» співпрацює з провідними гоночними командами і світовими виробниками автомобілів, тому постійно вдосконалює та розробляє нові сучасні мастильні матеріали. Їх випробування проводяться в реальних умовах на гоночних трасах, так і в добре оснащених лабораторіях.

  Висновок

  При виборі мастильного матеріалу для турбодвигуна рекомендується враховувати наступні критерії: особливості експлуатації авто, сезонні коливання температур, стан мотора. Неважливо, якої марки у вас авто – «Ауді», «Мерседес», «Міцубісі», «Субару» або «Шкода», масло для турбованих бензинових двигунів, яке ви збираєтеся використовувати, зобов'язана мати допуск виробника. Тільки в цьому випадку всі системи мотори будуть працювати справно. Пам'ятайте, що основною поломкою турбін є не агресивний стиль водіння, а жадібність, тобто економія на якісному мастилі.