Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

"Кастрол 5W40". Моторні масла Castrol: відгуки, характеристики

01.03.19, Різне
86
Вибір моторного масла визначає довговічність і стабільність роботи силової установки. Якісний склад може відсунути терміни капітального ремонту двигуна і захистити деталі агрегату від тертя. При виборі потрібного мастильного матеріалу багато водіїв велику увагу приділяють досвіду інших автомобілістів. Їх думки і відгуки про те чи іншому смазочном матеріалі нерідко стають визначальними. Чималою популярністю користуються склади "Кастрол 5W40". У чому ж полягають переваги представлених мастильних матеріалів і якими вони володіють характеристиками?

Кілька слів про бренд

Торгова марка "Кастрол" належить британській компанії BP. Це підприємство займається видобутком і переробкою нафти і природного газу. Причому зазначений бренд можна сміливо віднести до одного з безперечних лідерів всієї індустрії. Наявність власної ресурсної бази позитивно позначилося на підсумковому якості мастильних матеріалів. Велику увагу фірма приділяє і питань модернізації обладнання. Сучасні технології та багаторівневий контроль якості готової продукції дозволяють виключити вірогідність попадання бракованих складів кінцевому споживачеві.
"Кастрол 5W40". Моторні масла Castrol: відгуки, характеристики

Природа масла

Масла "Кастрол 5W40" відносяться до розряду повністю синтетичних. У цьому випадку виробники в якості основи використовують продукти гідрокрекінгу вуглеводнів, отримані шляхом прямої фракційної перегонки нафти. Потім виробники додають до суміші полиальфаолефинов комплекс легуючих властивості присадок. Завдяки цьому вдається поліпшити характеристики "Кастрол" в кілька разів.

Сезон використання

Склади "Кастрол 5W40" відносяться до розряду всесезонних. При цьому вони підходять для використання в регіонах з дуже суворими і холодними зимами. Мастильні матеріали цього класу можна прокачати і розподілити по системі при температурі -35 градусів. Природно, безпечний запуск двигуна в таких умовах просто неможливий. Водієві вдасться завести мотор лише при -25 градусів.
"Кастрол 5W40". Моторні масла Castrol: відгуки, характеристики

Типи двигунів і автомобілів

У лінійці "Кастрол 5W40" представлено три види масел. Саме тому водіям не складе ніяких труднощів підібрати потрібний їм складу. Мастильні матеріали цього класу підходять для двигунів, що працюють на бензині, газі або дизельному паливі. Вони стосуються як старим, так і новим силовим установкам. Основа у всіх видів масел однакова, склади відрізняються лише застосовуваним пакетом присадок. Причому в цьому випадку різниця полягає в кількості тих чи інших компонентів.
"Кастрол 5W40". Моторні масла Castrol: відгуки, характеристики

Збереження стабільної в'язкості

В'язкість масел "Кастрол 5W40" залишається стабільною при різних температурах використання. Виробники добилися такого ефекту завдяки активному застосуванню різноманітних в'язкісних присадок. Механізм їх дії дуже простий. При зниженні температури ініціюється процес кристалізації вищих парафінів. У підсумку зростає в'язкість масла. Підвищити плинність складу дозволяє застосування полімерних макромолекул. Охолодження провокує те, що представлені речовини згортаються в специфічний клубок і зменшують в'язкість всього складу. Підвищення температури призводить до зворотного процесу. Кристали парафінів розчиняються, а макромолекули розгортаються з спіралеподібного стану. Причому у всіх масел лінійки "Кастрол 5W40" довжина макромолекул ідентична. Однаково і їх процентний вміст у загальному обсязі присадок.

Очищення двигуна

Представлені склади відрізняються і чудовими миючими властивостями. Вони переводять скупчення сажі і нагару з твердої фази в колоїдний стан. Цього вдалося домогтися завдяки застосування сполук кальцію і ряду інших лужноземельних металів. Представлені речовини прилипають до частинкам сажі, попереджаючи їх повторну коагуляцію. Причому в моторних маслах "Кастрол 5W40" для дизеля (Castrol Magnatec Diesel 5W40) зазначених видів присадок значно більше. Причина збільшення їх частки полягає в самому типі застосовуваного палива. Пальне для таких моторів відрізняється великим зольним числом. Тобто в представленому варіанті палива багато сполук сірки. Під час згоряння вони і створюють сажу, яка забруднює двигун. Агломерації нагару знижують якість роботи силової установки. По-перше, вони зменшують ефективний обсяг самого двигуна. По-друге, саме через них збільшується вібрація мотора і його стукіт. По-третє, сформувався нагар призводить до того, що велика частина палива просто не згорає у внутрішньому обсязі, а йде в вихлопну систему.
"Кастрол 5W40". Моторні масла Castrol: відгуки, характеристики

Захист від тертя

Моторні масла "Кастрол 5W40" захищають деталі двигуна від надмірного тертя. Спеціально для цього в склад мастильних матеріалів цього класу ввели органічні сполуки молібдену. Речовини формують захисну плівку на поверхні деталей силової установки, що знижує тертя поверхонь елементів один щодо одного. Модифікатори тертя дозволяють також збільшити ККД мотора. В результаті чого вдається значно скоротити кількість споживаного пального. У відгуках про "Кастрол 5W40" водії відзначають, що в середньому споживання палива зменшується на 5 %. Цифра виглядає не суттєвою, але при постійному зростанні цін на пальне її ігнорувати просто неможливо.
"Кастрол 5W40". Моторні масла Castrol: відгуки, характеристики
У складі Castrol Edge 5W40 виробники додатково використовують сполуки титану. Саме цим вказане масло відрізняється від інших представників лінійки "Кастрол 5W40". Ці речовини збільшують міцність захисної плівки, що дозволяє повністю виключити ризик виникнення задирів на металевих деталях двигуна.

Захист при холостому запуску

Приблизно 75 % зносу деталей силової установки виникає під час запуску двигуна і його холостої роботи. Унікальна формула суміші "Кастрол Магнатек 5W40" забезпечує ідеальну захист саме в цих умовах експлуатації. В суміші використовуються спеціальні речовини та сполуки, які поліпшують якість розподілу мастильного матеріалу по силовій установці.

Складні умови експлуатації

Застосування миючих присадок зменшує поверхневий натяг олії. В результаті чого суміш може збитися в піну. Ситуація посилюється і з-за складних умов експлуатації. Справа в тому, що при їзді в місті водій змушений постійно розганятися і гальмувати. Різка зміна кількості оборотів також ініціює процес утворення піни, в результаті чого змінюється ефективність розподілу олії, деякі деталі силової установки зношуються значно швидше. Попередити цей негативний ефект вдається за допомогою оксиду кремнію. Молекули цієї сполуки збільшують поверхневий натяг мастильного матеріалу, руйнують сформовані бульбашки повітря.
"Кастрол 5W40". Моторні масла Castrol: відгуки, характеристики

Попередження корозії

Всі масла представленої лінійки забезпечують високий рівень захисту деталей двигуна від утворення іржі. Особливо багато присадок подібного класу в складі "Кастрол Магнатек 5W40". Ці сполуки формують сульфідну плівку на поверхні агрегатів силової установки, що і попереджає їх безпосередній контакт з органічними кислотами, які входять до складу олії.

Довговічність суміші

Привабливі ціни на "Кастрол 5W40" і розширений термін служби масла зробили ці склади настільки популярними. Суміші витримують близько 10 тис. км пробігу. Досягти таких результатів вдалося завдяки активному використанню антиоксидантів у складі мастила. Похідні фенолу і ароматичні аміни вловлюють радикали кисню повітря, що запобігає окисленню інших компонентів олії. Стабільність хімічного складу мастильного матеріалу позитивно впливає на сталість його фізичних властивостей.
"Кастрол 5W40". Моторні масла Castrol: відгуки, характеристики

Замість підсумку

Ціни на "Кастрол 5W40" залежать від марки мастила. Зупинимося на цьому питанні докладніше. Наприклад, середня вартість складу "Кастрол Магнатек 5W40" становить 2 тис. рублів (каністра 4 літри). Аналогічний обсяг Castrol Edge 5W40 обійдеться в 25 тис. рублів. Середня вартість Castrol Magnatec Diesel 5W40 (4 літри) дорівнює 22 тис. рублів. Ці склади популярні у багатьох автолюбителів. Високий попит породив іншу проблему. Справа в тому, що представлені мастильні матеріали досить часто підробляють. Нівелювати ризики покупки контрафакту можна за допомогою уважного аналізу тари. Шви на каністрі повинні бути ідеально рівними. Будь-які дефекти відразу вкажуть на підробну продукцію.