Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Колодки гальмівні «Лачетті» - особливості, ознаки зносу, заміна своїми руками

01.03.19, Різне
204
Заміну гальмівних колодок на «Шевроле Лачетті» необхідно проводити в тому випадку, коли стався природний знос, а також якщо виявлено пошкодження диска. Причиною швидкого зносу може стати некоректний стиль водіння. Крім цього недосвідчений автолюбитель може придбати фрикційні накладки низької якості або вчасно не надати значення порушень у роботі робочих циліндрів. Наслідком цих причин також може стати передчасний знос колодок.
Колодки гальмівні «Лачетті» - особливості, ознаки зносу, заміна своїми руками

Попереджувальні сигнали і небезпечні наслідки

Варто відзначити, що якщо основний елемент, що забезпечує гальмування, вичерпав свій ресурс, то це може призвести до вельми неприємних наслідків. Адже довжина гальмівного шляху в цьому випадку істотно збільшується, а значить, в певних умовах зіткнення не вдасться уникнути. Гальмівна система «Лачетті» має акустичним індикатором, який за допомогою звуку під час гальмування здатний повідомити власника про знос робочої поверхні фрикційних накладок. Характерний скрегіт сигналізує про необхідність заміни гальмівних колодок на «Лачетті». Як це зробити, розглянемо нижче.

Заміна задніх колодок на "Шевроле" своїми руками

Яким чином зняти старі гальмівні колодки «Лачетті» або встановити нові? У кожної моделі «Лачетті» існує спеціальна інструкція. Все ж для повного розуміння порядку дій пропонується поетапна методика:

 • Необхідно підняти задню частину автомобіля, використовуючи домкрат, а потім зняти колесо з того боку, де передбачається почати ремонт.
 • Між направляючими колодками і положенням гальмівного супорта слід вставити викрутку.
 • Далі накидним ключем необхідно відгвинтити фіксуючий болт, що становить кріплення супорта.
 • Після цього за допомогою викрутки витягують супорт, відкриваючи поверхню колодки.
 • Потім гальмівні колодки «Лачетті» обережно виймають з направляючих. Для впевненості їх злегка розгойдують.
 • За допомогою щітки для роботи по металу необхідно зняти патьоки, а також корозійні освіти з місця установки колодок.
 • Далі посадочні гнізда обробляють високотемпературної мастилом з пластичними властивостями.
 • В останню чергу слід продавити у внутрішню порожнину тіло поршня робочого циліндра.
  Колодки гальмівні «Лачетті» - особливості, ознаки зносу, заміна своїми руками
 • У разі коли автомобіль має задніми гальмами дискового виконання, є можливість паралельно провести заміну пристрою колодок ручного гальма. Така необхідність виникає, якщо він не забезпечує надійної фіксації навіть після підтяжки троса.

  Заміна передніх гальмівних колодок

  Заміну вироблених передніх гальмівних колодок на «Лачетті» проводять після закінчення 40 тисяч кілометрів пробігу, в той час як задні здатні служити в 2 рази довше. Для здійснення цієї процедури рекомендується виконати наступну послідовність дій:

 • Для виконання цього завдання передню частину корпусу машини піднімають за допомогою домкрата, викручують фіксуючі болти з дисків коліс, а після їх знімають.
 • Щоб легше було виконати цю операцію, краще за все повернути кермом колеса в ту сторону, де здійснюється заміна колодок.
 • Після цього накидним ключем викручують нижній болт, який служить для утримання супорта.
 • Потім супорт вивертають вгору, звільняючи доступ до розташування гальмівних колодок «Лачетті».
 • Старі колодки виймають шляхом зміщення їх убік.
 • Після цього покладається вставити в супорт змінні колодки, а потім зняти з фіксації гальмівний циліндр.
 • Опускають супорт на місце і затискають нижнім болтом.
  Колодки гальмівні «Лачетті» - особливості, ознаки зносу, заміна своїми руками
 • Якщо правильно виконана зазначена черговість дій, то в наступний раз гальмівні колодки на «Лачетті» доведеться знімати після 40 тисяч кілометрів пробігу.

  Тонкощі виконання присутність ABS

  При наявності антиблокувальної системи в автомобілі «Шевроле Лачетті» важливо враховувати деякі особливості.
  Колодки гальмівні «Лачетті» - особливості, ознаки зносу, заміна своїми руками
  Слід розуміти, що якщо у комплектацію машини включена система ABS, то конструктивні характеристики гальмівних колодок мають особливі відмінності. Задні колодки гальмівний системи в цьому випадку відрізняються наявністю прорізи для приводу датчика, що фіксує параметри обертання колеса. Перед зміною колодок датчик вилучають, щоб уникнути пошкоджень при зміні старих колодок. Знімають датчик, використовуючи ключ-головку з позначенням Е8.

  Супутні складності

  При зміні гальмівних колодок на «Шевроле Лачетті» необхідно проявляти уважність. Допущені помилки можуть послужити причиною зниження функціональності системи. Іноді фіксацію гальмівних колодок неможливо подолати вказаним способом. У цьому разі перед тим, як прикладати значне зусилля, необхідно обробити посадковий канал аерозолем, відомим як WD-40. Перед фіксацією змащування гальмівних колодок виробляти не рекомендується. А в разі коли утруднена їх посадка на місце, варто трохи підточити поверхню дрібним напилком.