Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

ПДР пункт 6: що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, як правильно орієнтуватися по світлофора

01.03.19, Різне
1308
З дитинства нам знайомі сигнали світлофора, але детально особливості їх роботи вивчаються тільки водіями. Вони знають, що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, і які підводні камені заховані за цими штучними регулювальниками дорожнього руху. У пункті 6 ПДР (крім п. 610-612) розповідає про те, як необхідно орієнтуватися за сигналами світлофора, і які види цих пристроїв існують.
ПДР пункт 6: що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, як правильно орієнтуватися по світлофора

Пункт 6.1

У дорожніх світлофорах використовуються сигнали червоного, зеленого, жовтого (оранжевого) та білого кольору. Самі вони можуть бути у вигляді стрілок, круглі, у вигляді силуету велосипедиста або пішохода, х-подібні. Круглі види дорожніх світлофорів можуть оснащуватися додатковими секціями зі світної зеленою стрілкою. Як правило, вони розташовані на рівні круглого елемента відповідного кольору на основному світлофорі.

Пункт 6.2

Кожний колір сигналу світлофора, за правилами має певне значення. Позначення кольорів наступне:
 • Зелений – їхати можна. А що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, що повинен робити водій? Такий варіант сигналу інформує учасників руху про те, що найближчим часом включитися червоне світло. На деяких пристроях миготіння супроводжується зворотним відліком.
 • Жовтий – заборонений колір. При ньому рух заборонено, крім ситуацій, передбачених у п. 614.
 • Жовтий миготливий дозволяє учасникам починати рух і говорить про те, що в даний момент на цьому перехресті дію встановлені знаки дорожнього руху.
 • Червоний колір забороняє рух.
 • Червоний і жовтий сигнали, включені одночасно, говорять про те, що незабаром загориться зелений сигнал і можна буде почати рух.
  ПДР пункт 6: що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, як правильно орієнтуватися по світлофора
 • Пункт 6.3

  На деяких світлофорах зображені стрілки зеленого, червоного, жовтого кольору. Вони мають ті ж значення, що і круглі варіанти, але їх дія поширюється тільки в зазначеному стрілками напрямку. Стрілка вказує напрям рух, в даному випадку вона дозволяє поворот наліво, також дозволяє розвернутися, за умови, що немає знаків, що забороняють це дія.

  А що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, на якому намальована стрілка? Миготіння означає, що незабаром спалахне червоний колір, і рух потрібно буде зупинити. Світлофори зі стрілками часто оснащуються додатковою секцією. Якщо сигнал цій частині регулювальника вимкнений або включений, але видно червоний контур, то заборонено рухатися в тому напрямку, куди вказує секція.

  Пункти 6.4 і 6.5

  Значення сигналу світлофора змінюється, якщо на нього нанесена чорна стрілка. Вона інформує про додаткової секції і позначає, в яких напрямках дозволяється рухатися. На деяких світлофорах зображений пішохід. Його дія поширюється тільки на велосипедистів і пішоходів. Червоний колір забороняє рух, а зелений – дозволяє. Регулювання руху велосипедистів здійснюється світлофором меншого розміру і додатковою табличкою, вказує, що цей світлофор призначається для велосипедистів.
  ПДР пункт 6: що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, як правильно орієнтуватися по світлофора

  Пункти 6.6 і 6.7

  Іноді світлофори встановлюють так, що водії потрапляють в сліпі зони. У цих випадках їх доповнюють спеціальним звуковим сигналом. Для регулювання реверсивного руху використовуються світлофори з х-подібним сигналом. При забороненому сигналі зображений червоний символ «Х». У ті моменти, коли рух дозволяється, світлофор показує зелену стрілку, спрямовану вниз. По ПДР, сигнали реверсивного світлофора типу діють на ту смугу, над якою встановлено.

  Крім основних сигналів, реверсивні пристрої можуть доповнюватися жовтим кольором. При їх включенні водії інформуються про те, що незабаром буде зміна сигналу або про необхідність перестроювання на ту смугу руху, на яку вказує жовта стрілка.

  Пункти 6.8 і 6.9

  Для регулювання руху трамваїв та інших маршрутних ТЗ, що переміщуються за спеціальною, виділеній смузі, використовуються одинарні світлофори з чотирма круглими елементами білого кольору. Такі пристрої мають форму літери «Т». Кожна комбінація включення сигналів має своє позначення. Так, при включенні всіх секцій одночасно можна продовжувати рухатися в будь-якому напрямку. Якщо ж будуть горіти тільки верхні три секції, то рух заборонено. Біло-місячний сигнал, розташований на ЖД переїзді, регулює рух через нього. Так, при миганні світлофора, транспорт не може проїхати через переїзд. Коли вимкнений сигнал, дозволяється проїжджати через ЖД.
  ПДР пункт 6: що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, як правильно орієнтуватися по світлофора

  Пункт 613

  Знаючи, що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, водіям не варто починати рух, так як це говорить про те, що зараз загориться червоний. На заборонний сигнал ТЗ повинні припинити рух, зупинившись біля стоп-лінії. Якщо ж її немає, то зупинку виконують:
 • безпосередньо перед перехрестям;
 • перед світлофором, без створення перешкод іншим учасникам руху;
 • перед ЖД переїздом.
 • Зупинка на пішохідному переході забороняється.

  Пункт 614

  Бувають ситуації, коли водії почали маневр і не можуть виконати зупинку без різкого гальмування, вони можуть продовжити рух. Якщо в цей час на проїжджій частині знаходяться пішоходи, то вони зобов'язані звільнити проїжджу частину, зупинившись на лінії, що розділяє потоки ТЗ.
  ПДР пункт 6: що означає миготіння зеленого сигналу світлофора, як правильно орієнтуватися по світлофора

  Пункти 6156.16 і

  Водії зобов'язані виконувати всі вимоги дорожніх знаків, світлофора та регулювальника. Якщо вимоги дорожніх знаків і світлофорів суперечать один одному, водії повинні орієнтуватися по сигналам світлофора. При порушенні ПДР водіїв чекає покарання у вигляді адміністративного покарання (штрафу), а в деяких випадках і позбавлення водійських прав.