Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Паливний фільтр "Ларгус": де знаходиться і як замінити? Lada Largus

05.03.19, Різне
79
Напевно кожному другому автолюбителю відомо, що навіть у часи стрімкого прогресу ідеально чистого палива ще не винайдено. Найбільш важка ситуація з бензином спостерігається в країнах СНД. Розбавлене або просто паливо низької якості заповнює все більше автозаправок, тому стежити за станом двигуна і паливного фільтра на "Ларгусе" автомобіліст повинен самостійно.

Загальна інформація про паливний фільтр

Паливний фільтр "Ларгус": де знаходиться і як замінити? Lada Largus
Важливим у цій системі вважається саме фільтруючий елемент, який очищає паливо, що надходить у інжектор або карбюратор. Цікаво те, що цей невеликий вузол при грамотному використанні здатний збільшити ресурс двигуна до 30 %. Якщо вчасно не проводити заміну паливного фільтра при його забрудненні, можливий швидкий знос інжекторної системи, що призведе до порушення впорскування палива і зниження потужності двигуна.

Для чого потрібен цей вузол

Простий, по своїй структурі, паливний фільтр на "Ларгусе" виконує функції великого значення для будь-якого авто. Цей вузол "Лади":
 • Перешкоджає потраплянню великих частинок разом з неякісним паливом, інжектор або циліндри.
 • Відфільтровує дрібний пісок, який також знаходиться в пальному.
 • Продовжує термін служби паливної системи та двигуна.
 • Пристрій паливного фільтра

  Паливний фільтр "Ларгус": де знаходиться і як замінити? Lada Largus
  Конструкція паливного фільтра на "Ларгусе" цікава, як для моделі авто від Автовазу. У конструкції є два фільтруючих паливних елемента, які встановлені в систему бензонасоса. Фільтри тонкого і грубого очищення в тандемі з бензонасосом являють собою цілісну конструкцію. Це означає, що в разі поломки в більшості випадків змінюється вузол повністю. Беручи до уваги таку особливість, АвтоВАЗ зробив паливний фільтр для Lada Largus надійним, якісним і з тривалим терміном служби.

  Пристрій паливного фільтра і бензонасоса на "Лада Ларгус" зроблені складно, тому розглядати окремі елементи немає сенсу. Але, незважаючи на це, навіть автомобіліст любитель зуміє візуально визначити ступінь його забрудненості.

  Заміна деталі

  Як поміняти паливний фільтр на "Ларгусе"? Щоб виконати ремонт, потрібно буде розібрати всю систему бензонасоса, що робити, звичайно ж, не варто. Дана процедура не тільки фінансово затратна, але вимагає багато часу.

  Коли потрібно міняти

  Паливний фільтр "Ларгус": де знаходиться і як замінити? Lada Largus
  Ви не зможете дізнатися, забруднений паливний фільтр, якщо не будете регулярно перевіряти його цілісність і стан. Із-за специфіки конструкції паливний елемент на "Ларгусе" наділений "богатирським ресурсом". Як говорить АвтоВАЗ, фільтри палива разом з бензонасосом розраховані на весь період експлуатації авто, тобто близько 160 тис. км пробігу. Але чи правда це? Судячи з практичного досвіду, немає. Враховуючи середню статистику, можна виділити наступне:
 • сітка-фільтр у форсунці інжекторної системи, яка пропускає через себе паливо після первинної і тонкого очищення можуть прослужити не більше 30-45 тис. км пробігу;
 • головний паливний фільтр володіє ресурсом, рівним 80-120 тис. км пробігу.
 • Досвідчені авторемонтники радять кожному власнику "Ларгуса" демонтувати цілий модуль бензонасоса і перевіряти рівень забруднення фільтра кожні 20 тис. км пробігу. Також проводять перевірку, якщо спостерігаються:

 • невелика втрата тяги;
 • проблеми з паливною системою;
 • зниження або збільшення витрати палива.
 • Основною відмінністю того, що забруднився саме паливний фільтруючий елемент, є поступове поява описаних вище симптомів.

  Особливості заміни деталі

  Паливний фільтр "Ларгус": де знаходиться і як замінити? Lada Largus
  Замінити цю деталь не так вже й складно, якщо знати, де знаходиться паливний фільтр на "Ларгусе" і як правильно провести ремонт. Важливо зазначити, що процедуру заміни зможе виконати навіть автомобіліст любитель, так як весь процес дуже простий. Якої-небудь серйозної підготовки заміна фільтра не вимагає, крім наступних заходів:
 • проводити заміну фільтруючого елемента найкраще в просторій майстерні, де авто можна поставити на рівному місці, надійно зафіксувавши його з допомогою ручника або підставки під колеса;
 • заздалегідь підготуйте стандартний набір для авторемонту: кілька викруток, набір ключів, ганчірки і рукавички;
 • купіть бензонасос в зборі або окремо "сіточку" бензонасоса (наприклад, підійде ця ж деталь, але тільки від "Рено Логан").
 • Сама процедура займає не більше 30 хвилин, звичайно ж, якщо ви не хочете розбирати систему бензонасоса повністю і пробувати «дідівськими» способами виконати очищення паливного фільтра. Поганою ідеєю вважається заміна деталі на саморобний фільтр. Також, цього робити це не варто, тому що неправильно очищення або складання бензонасоса спровокує серйозні поломки всієї паливної системи "Лади Ларгус". Чи варто воно того? Швидше за все, немає.

  Як поміняти фільтруючий елемент своїми руками

  Паливний фільтр "Ларгус": де знаходиться і як замінити? Lada Largus
  Отже, покроковий алгоритм заміни паливного фільтра на "Ларгус" наступний:
 • Демонтуйте подушку заднього дивана і підніміть пластмасовий люк, який знаходиться під нею. Для більшої зручності фахівці рекомендують прибрати килимове покриття.
 • Заздалегідь відключивши акумулятор, підігніть язичок, який знаходиться на роз'ємі бензонасоса і вимкніть його.
 • Далі, потрібно підключити акумулятор і завести мотор. Заведений двигун повинен працювати дві-три секунди і після стихнути. Далі знову обесточьте всю систему, відключивши клеми. Від'єднайте паливний патрубок і окрутите фіксуючу шайбу бензонасоса проти годинникової стрілки. Полегшити роботу допоможе використання спеціальної монтажної лопатки.
 • Проробивши всі перераховані вище кроки, модуль бензонасоса можна буде без проблем отримати. У міру потреби здійснюється заміна фільтра-сіточки або бензонасоса повністю. Після заміни потрібно зібрати всю конструкцію в оборотному порядку.
 • Розбирати систему бензонасоса для заміни фільтруючих частин все-таки не варто. Такий ремонт може негативно позначитися на стані всієї паливної системи в майбутньому. Краще не економити і поміняти всю конструкцію бензонасоса. Багато авто-майстри вважають, що поміняти паливний фільтр на "Ларгусе" швидко і легко, якщо заздалегідь вивчити особливості його конструкції і розташування в авто.