Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Кріплення захисту двигуна "Пріори"

05.03.19, Різне
84
Нові вітчизняні авто значно перевищують за якісними показниками та дизайну попередні, старомодні моделі АвтоВАЗа. Висока зносостійкість і відмінна прохідність роблять їх популярними на сучасному автомобільному ринку. Кожен автомобіль потребує особливого догляду. Автомобілісти повинні піклуватися про цілісність вузлів, а особливо про збереження двигуна. Вибоїни, ями і камені можуть руйнувати мотор. Щоб цього не сталося, подбайте про захист двигуна «Пріори». У нашій статті вивчимо, з якою метою це робиться, розглянемо види захисту і її встановлення.

Для чого потрібна

Кріплення захисту двигуна "Пріори"
Крім того, що щити захищають двигун від механічних ушкоджень, також вони запобігають викрадення машини, утруднюючи доступ до проводки. При зломі авто злочинці перекушують провід, що йде від акумулятора сигналізації, а він розташований біля днища. З грамотно підібраної захистом зробити це буде проблематично.

Де знаходиться захист картера?

Кріплення захисту двигуна "Пріори"
Її розташування, напевно, відомо всім. Захист двигуна «Пріори» кріпиться під днищем мотора авто і призначається для забезпечення його схоронності. У багатьох зарубіжних марок авто заводська захист встановлюється на все днище. Тобто вона починає йти від мотора і закінчується тільки в задній частині, захищаючи одночасно редуктор з карданним валом і коробку передач. При механічному пошкодженні захист бере всю силу удару на себе і тим самим деформується.

Захист двигуна «Пріори»: основні моменти

Такі щити являють собою аркуші піддону, які монтуються на днище машини, безпосередньо під двигун, так, щоб вентиляція картера була відкрита. Враховуючи стан вітчизняних доріг, важливо подбати про кріпленні захисту двигуна «Пріори», так як в противному випадку зношування силового вузла буде відбуватися набагато швидше. Тому багато виробників роблять щити для авто із сплавів металу. Ця деталь монтується за допомогою спеціальних кріпильних елементів. Щити не потрібно знімати для того, щоб замінити масло, адже в пристрої захисту повинні бути передбачені особливі отвори з заглушками.

Правила вибору захисту двигуна

Кріплення захисту двигуна "Пріори"
Сучасний ринок автомобільних аксесуарів переповнений пропозиціями недорогих варіантів захисних щитів. Можна знайти зразки зі сталі, нержавіючої сталі і композитних матеріалів. Такі вироби мають як недоліки, так і переваги. Карбонова композитна захист картера двигуна «Пріори» вважається найбільш практичною і надійною завдяки її високій міцності, легкості і стійкості до дії агресивних речовин. Самий головний недолік таких щитів – це їх висока вартість.

Найбільш доступним вважається варіант захисту двигуна ВАЗ «Пріори», який виконаний зі сталі. Такі щити відмінно протистоять численним ударам, однак мають пристойний вагою. Ціна таких виробів невисока. Захисна конструкція з нержавіючої сталі по своїй вартості порівнянна з деталями з алюмінієвого сплаву. Заводська захист, що встановлюється на вітчизняне авто, найчастіше виконана з міцного пластику. Звичайно ж, від сильного удару такий аксесуар не зможе повноцінно захистити. Крім цього, уламки пластику можуть деформувати шланги системи охолодження, проводку і т. д. Найголовнішою вимогою до механічних властивостей щитів є те, що захист зобов'язана взяти на себе і погасити високу енергію удару, який спрямований безпосередньо на двигун. Крім цього, вона не повинна сама інтенсивно деформуватися і не дозволяти згинатися кузова авто. Розрахункова жорсткість щитів для захисту двигуна повинна бути такою, щоб вона деформувалася при будь-якому впливі тільки на розмір простору між ним самим і двигуном. В середньому цей показник не повинен перевищує 3 див. Крім певної жорсткості захист двигуна «Пріори» повинна володіти міцністю, яка дозволяла б уникнути пошкоджень картера двигуна при наїзді на які-небудь перешкоди. І ще одна важлива вимога – маса захисту двигуна. Вага щитів не повинен занадто навантажувати передню вісь автомобіля, але і бути достатньою для забезпечення високої міцності. Оптимальною вважається маса від 7 до 15 кг.

Коли потрібно міняти захист картера?

Міняти захист картера необхідно при сильній деформації, з-за чого наступний удар може призвести до пошкодження нижньої частини двигуна вашої машини. Після таких наслідків немає сенсу експлуатувати авто, адже двигун буквально через хвилин 10-15 повністю вийде з ладу.

Процес установки захисту

Кріплення захисту двигуна "Пріори"
Розглянемо детальніше процес монтажу захисту двигуна. Насправді вартість установки захисту невисока – від 1000 рублів. Якщо ви звертаєтеся до фахівців станції технічного обслуговування, то будьте впевнені, що монтаж захисту на ваше авто буде виконаний якісно і в короткі терміни. Вам же потрібно буде тільки вибрати, яку саме захист двигуна ви б хотіли для своєї машини. Також виконати установку захисту двигуна «Лади-Пріори» можна самостійно. Для цього необхідно поставити машину на оглядову яму або на автомобільний підйомник. З інструментів вам знадобиться набір торцевих головок, динамометричний ключ, графітова або інша аналогічна змазка. Виконати встановлення захисту двигуна цілком реально самостійно, без залучення великої кількості працівників. Тривалість процесу кріплення цієї деталі – 30 хвилин.
Кріплення захисту двигуна "Пріори"
Порядок дій:
  • Демонтуйте штатний пильовик.
  • Відкрутіть гайки і болти кріплення задніх важелів підвіски.
  • Викрутіть передні болти кронштейнів, що кріплять розтяжки.
  • Надіньте задню частину захисту на болти задніх важелів.
  • Спереду закріпіть захист на штатні болти кріплення кронштейнів.
  • Щільно затягніть сполучні різьбові елементи.
  • Захист встановлюється в чотирьох точках. Зверніть увагу, що кріплення щитів з різних матеріалів може відрізнятися. Фахівці рекомендують зупинити свій вибір на тих варіантах, які володіють надійними кріпленнями. Неправильно виконана захист двигуна «Пріори» знижує безпеку експлуатації авто, зокрема, заважаючи іншим елементам кузова.