Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна термостата на "Пріорі": інструкція для водія

05.03.19, Різне
104
"Лада-Пріора" - один з автомобілів сімейства "ВАЗ". І як типовий представник не позбавлений деяких недоліків, що виникають в самий невідповідний момент. Недостатній нагрівання двигуна в зимовий час або перегрів в літню спеку під час перебування в пробці - все це може бути викликано несправністю системи охолодження. Заміна термостата на "Пріорі" - нескладне завдання для будь-якого автомобіліста.

Призначення термостата

Ця невелика деталь має колосальне значення. Саме термостат дозволяє двигуну працювати в оптимальному температурному режимі. Будучи частиною системи охолодження, він виконує функцію клапана, який не дозволяє циркулювати охолоджуючої рідини по великому колу через радіатор), поки той не досягне робочої температури.
Заміна термостата на "Пріорі": інструкція для водія
Система охолодження має 2 контуру, які з'єднуються між собою через термостат. Малий коло дозволяє в холодну пору як можна швидше прогрівати двигун. Поки температура ОЖ не підніметься до 70-75 градусів, термостат повністю закритий. Він починає відкриватися в цьому тепловому проміжку і повністю відкритий при досягненні 95 градусів. По мірі того як клапан відкривається, відбувається підмішування гарячої охолоджуючої рідини у велике коло, де вона, проходячи через радіатор віддає частину тепла в атмосферу. При порушенні режиму роботи слід провести заміну термостата "Пріори".

Причини виходу з ладу

Робота термостата багато в чому залежить від того, наскільки добротно він зібраний. Якщо на машині встановлена якісна деталь, а власник використовує хороший антифриз і змінює його своєчасно, то термостат може прослужити весь термін експлуатації автомобіля. На жаль, не завжди ОЖ відповідає ГОСТ, а деталі, що поставляються на конвеєр, проходять контроль якості. Все це призводить до того, що заміна термостата на "Пріорі" стає неминучою.
Заміна термостата на "Пріорі": інструкція для водія
Основні причини виходу з ладу наступні:
 • Розгерметизація латунної колби, в яку запаяний віск. В процесі експлуатації латунний припой піддається корозії, внаслідок чого порушується його цілісність. Ця несправність проявляє себе в тому, що клапан відкривається повністю, а назад закритися не в змозі. Антифриз постійно проходить по великому колу, і двигун не може прогрітися до робочої температури.
 • Потрапляння сторонніх часток у термостат. Таке трапляється, якщо ОЖ довго не змінювалася, а також розбавлялася водою, і виникла накип. У цьому випадку клапан може заклинити як у відкритому, так і закритому положеннях. У першому випадку прогрів відбуватиметься довше звичайного, а в другому ДВС буде перегріватися.
 • Методи діагностики

  При справно працюючій термостаті двигун автомобіля нагрівається до робочої температури за 5-10 хвилин при температурі навколишнього повітря не нижче 0 градусів. Якщо прогрів відбувається довше, то переконатися в тому, що винуватцем є термостат, досить просто. Для цього потрібно:

 • Завести двигун і дочекатися, коли показання температури ОЖ на панелі приладів будуть перебувати в районі 85 градусів.
 • Відкрити капот і знайти патрубок, що йде від термостата до радіатора. Він повинен мати приблизно однакову температуру з іншими патрубками системи охолодження. Якщо він значно холодніше, значить, клапан або закритий, або відкрито не повністю. Це є серйозною підставою для заміни термостата "Лади-Пріори".
 • Ознаки несправностей

  Навіть якщо не проводити діагностику, запідозрити наявність несправності термостата можна в процесі експлуатації автомобіля. Вони будуть проявляти себе наступним чином:
 • Двигун довго гріється.
 • Нагрівання охолодної рідини до температури 130 градусів і вище.
 • Датчик показує температуру під час зупинки значно вище, ніж при русі на швидкості.
 • Нижній патрубок термостата починає прогріватися відразу після запуску двигуна. Це говорить про те, що клапан не закривається повністю.
 • Нижній патрубок холодний в той час, коли температура на панелі приладів підходить до сотні.
 • Останній пункт повідомляє про закритому клапані, за винятком випадку, коли несправний вентилятор системи охолодження, що не вимагає заміни термостата "Пріори".
  Заміна термостата на "Пріорі": інструкція для водія

  Заміна своїми руками

  Перед тим як виконувати роботу, потрібно зрозуміти, чи є відмінності в заміні термостата на "Пріорі" з 16 клапанами від такої ж моделі з 8 кл. Незважаючи на різницю в потужності, відмінності в двигунах не суттєві. Обидва виконані на базі одного і того ж блоку циліндрів. Розрізняються лише ГБЦ і газорозподільний механізм, а сам вузол, у якому відбувається поділ на мале і велике кола, однаковий. Це означає, що заміна термостата на "Пріорі" 16 кл нічим не відрізняється, за винятком того, що на ній треба знімати декоративну пластикову кришку, що закриває двигун.
  Заміна термостата на "Пріорі": інструкція для водія
  Щоб поміняти термостат, потрібно:
 • Злити антифриз з радіатора. Для цього відвернути кран внизу, а також зняти пробку з розширювального бака. Ємність для зливу потрібно приготувати не менше 5 л.
 • Відкрутити хомут патрубка, що йде до радіатора, і зірвати його. Витече ще трохи ОЖ, тому потрібно підставити пляшку для зливу.
 • Таким же чином зняти протилежний патрубок.
 • Відвернути 3 болта термостата за допомогою шестигранного ключа.
 • Переставити зі старого термостата на новий ущільнювальне гумове кільце, змастити силіконовим герметиком примикають один до одного площині.
 • Встановити на місце новий термостат і затягти болти.
 • Встановити патрубки на місце, попередньо змастивши посадочні місця на термостаті силіконовим герметиком.
 • Додаткові поради

  Перед заміною термостата "Пріори" має сенс перевірити новий на працездатність. Для цього деталь поміщається в каструлю з водою.
  Заміна термостата на "Пріорі": інструкція для водія
  Поступово нагріваючи воду, потрібно стежити за тим, як відкривається клапан. Якщо при температурі близької до кипіння він повністю відкритий, його можна встановлювати на машину. Після заміни варто не забути додати антифриз в систему охолодження до робочого рівня, який зазначений на розширювальному баку. Якщо при зливі було пролито якусь кількість ОР, додавати потрібно такого ж кольору, як і основна рідина. Антифризи різних кольорів не поєднуються.