Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Помилка Р0102: усуваємо несправність датчика витрати повітря

05.03.19, Різне
124
Сучасні автомобілі нашпиговані всілякою електронікою. З одного боку - це зручно, оскільки за допомогою бортового комп'ютера можна визначити більшість несправностей, а з іншого боку - нерідко виходять страшні написи з кодами несправностей у роботі двигуна. Помилка Р0102 - нерідкий винуватець збоїв автомобілів сімейства ВАЗ. Що означає цей код і як його усунути, ми розповімо у статті.

Що означає помилка Р0102

Робота двигуна повністю підпорядкована командам, що надходять від ЕБУ автомобіля. Збираючи інформацію від різних датчиків, контролер вибирає правильні режими для всіх систем машини. Код помилки Р0102 говорить про те, що сигнал, що надходить від ДМРВ (датчик масової витрати повітря), має низьку напругу. Цю несправність може викликати кілька причин:
 • Зайве засмічений повітряний фільтр. Кількості повітря, що поступає в двигун, недостатньо для коректної роботи датчика - ця причина одна з найпоширеніших.
 • Близькість високовольтних проводів запалювання до ДМРВ. Висока напруга в поруч розташованих проводах може створювати в датчику струм самоіндукції і приводити до генерування хибних сигналів.
 • Забруднення ДМРВ.
 • Для чого призначений ДМРВ

  Двигун внутрішнього згоряння працює на поєднанні палива з повітрям. Для ефективної роботи потрібна така суміш, яка буде тліти в циліндрах практично повністю, а для цього потрібно підібрати правильне співвідношення.
  Помилка Р0102: усуваємо несправність датчика витрати повітря
  ДМРВ, а по іншому його називають MAF-сенсор, передає показання комп'ютера, який підбирає точну пропорцію повітря і бензину, відповідну певним оборотів колінчастого валу.

  Симптоми помилки

  Безсумнівно, з помилкою Р0102 автомобіль може їздити, однак його робота двигуна буде нестійкою. Спочатку на панелі приладів загоряється напис Check Engine, що повідомляє про неполадки. При цьому автомобіль може погано заводитися. Замість стійких оборотів холодний двигун буде працювати з перебоями, доведеться подгазовывать, щоб двигун не заглох. Сигнал помилки може пропадати на якийсь час, але пізніше ситуація тільки погіршується: провали можуть виникати не тільки на холостому ходу, але і під час роботи двигуна під навантаженням. Наприклад, під час обгону, коли потрібно вичавити максимальну потужність, машина може почати нервувати, не набираючи швидкості. Авто може стихнути на ходу, як тільки нога буде прибрана з педалі газу. Все це може призвести до аварійної ситуації на дорозі.

  Як перевірити датчик

  Перш ніж купувати новий MAF-сенсор, потрібно повністю переконатися, що старий несправний. Для початку потрібно очистити ДМРВ спеціальним спреєм для датчиків. Потім подивитися, в якому стані повітряний фільтр. Якщо необхідно, то замінити. Більш ніж у половині випадків несправність не буде усунена.
  Помилка Р0102: усуваємо несправність датчика витрати повітря
  Для того щоб продіагностувати причину виникнення помилки Р0102 потрібно виконати наступне:

 • Стерти код помилки ЕБУ.
 • Підключити до роз'єму OBD-II сканер або бортовий комп'ютер і зробити пробну поїздку.
 • Якщо помилка знову загорілася, то перевірити всіх потенційних винуватців її виникнення: фільтр, роз'єм, джгут проводів.
 • Крім того, потрібно провести перевірку електричного ланцюга за допомогою мультитестера і заміряти напругу між контактами колодки. При вимкненому запаленні від'єднується роз'єм датчика. Потім включається запалювання і перевіряється напруга між контактами 2 - 3 3 - маса, 3 - 4. Між контактами 2 і 3 вольтметр повинен показати 10 вольт, між 3 і 4 - 5 вольт, а між 3 і масою напруги бути не повинно.
  Помилка Р0102: усуваємо несправність датчика витрати повітря
  Після перевірки потрібно встановити опір між контактом 5 і масою. В нормальному стані воно буде становити 4 - 6 кОм. Якщо дані виміру не відповідає номінальному значенню, значить є або обрив або замикання проводки. Діагностика опору виконується при вимкненому запаленні. Тільки після попередньої перевірки можна зробити висновок про несправність MAF сенсора.

  Як провести заміну самостійно

  Датчик витрати повітря знаходиться між повітряним фільтром і масивним повітряним патрубком, сполученим з впускним колектором. Після того, як ви встановили, що у ВАЗа помилка Р0102 вискакує з-за ДМРВ, можна сміливо йти в магазин за новою деталлю. Стоїть новий датчик більше 3000 рублів і продається в комплекті з патрубком, який встановлений. Робота по заміні відбувається при вимкненому запаленні. Для початку потрібно від'єднати від датчика колодку із проводами. Для цього слід натиснути внизу фішки на фіксаторі і акуратно зняти роз'єм. При цьому потрібно тягнути не за дроти, а за колодку. За допомогою викрутки послаблюється хомут і знімається гумовий патрубок з датчика. Після цього відвертаються два болти М6 з двох сторін ДМРВ.
  Помилка Р0102: усуваємо несправність датчика витрати повітря
  Після вилучення деталі необхідно подивитися маркування на корпусі, оскільки на одні і ті ж моделі автопром встановлює різні ЕБУ, і може вийти, що новий справний датчик виявиться несумісним з контролером, встановленими на машині. Встановлюється датчик в порядку, зворотному зняттю. Так усувається помилка Р0102 у "Калини", "Пріори", "Самари" - всіх представників сімейства ВАЗ з аналогічними інжекторними двигунами.