Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Не працює спідометр на ВАЗ-2115: ознаки, причини, заміна датчика

05.03.19, Різне
540
При постійному використанні авто «десятого» сімейства від "Автовазу" часто постає питання, чому на ВАЗ-2115 не працює спідометр. Цей датчик життєво необхідний, адже не у кожного водія розвинене відчуття швидкості, щоб пересуватися з непрацюючим приладом. Однак це відчуття досить добре розвинене у камер спостереження, які реєструють порушення швидкісного режиму на дорогах міста і передмістя. Виявити і усунути цю несправність автолюбитель може самостійно, але для цього потрібно трохи часу.

Основні функції спідометра

Не працює спідометр на ВАЗ-2115: ознаки, причини, заміна датчика
Відразу відзначимо, що завдання спідометра ВАЗ-2115 входить кілька функцій. Цей датчик призначений:
 • Щоб виводити електронний сигнал на спідометр, який розташований на приладовій панелі. В результаті цього можливо контролювати швидкість руху і відстань.
 • На основі показань спідометра, ЕБУ коригує і визначає оптимальні оберти двигуна на різних режимах пересування.
 • Ознаки несправності

  Якщо спідометр ВАЗ-2115 не працює, то можуть з'являтися наступні ознаки несправності:
 • Датчик повністю не працює.
 • Під час руху стрілка постійно стрибає або недовго зупиняється в одному положенні.
 • Найчастіше після виникнення другого ознаки потрібно чекати настання першого.

  Причини пошкоджень

  Щоб визначити, чому не працює спідометр ВАЗ-2115 з інжектором, можна скористатися простим тестом для перевірки його справності. Спочатку натискаєте на кнопку скидывания показань денного пробігу, утримуєте її і одночасно включаєте запалювання. У випадку, якщо всі датчики на приладовій панелі справні, то стрілки від початкових показань шкали рухаються до її кінця, а потім повертаються назад. Так повинно повторитися тричі. Якщо спідометр ВАЗ-2115 не працює, стрілки рухатися не будуть. Це означає, що проблема криється тільки в датчику швидкості. Сам спідометр працює нормально.
  Не працює спідометр на ВАЗ-2115: ознаки, причини, заміна датчика
  Якщо не працює спідометр ВАЗ-2115 у авто з двигуном карбюраторного типу, то причина, швидше за все, в тому, що перестав нормально функціонувати шестерний привід, що передає з датчика швидкості необхідні свідчення. Причиною цього може бути механічне пошкодження: зрізало межі у наконечника приводного вала або зіпсовані на шестернях зуби. В результаті цього обривається передача крутного моменту від вала коробки передач на вал датчика.

  Ремонт несправності

  Не працює спідометр на ВАЗ-2115: ознаки, причини, заміна датчика
  По факту, якщо не працює спідометр ВАЗ-2115 причини чого вже встановлені, ремонт датчика швидкості на цих моделях ВАЗа ніхто не проводить. Набагато швидше і простіше замінити цей вузол цілком. Його вартість становить близько 400 рублів, що не так вже і дорого. Щоб приступити до процесу заміни спідометра, слід загнати автомобіль на яму, і підготувати:
 • Викрутки.
 • Плоскогубці.
 • Набір гайкових ключів.
 • Якщо ями неподалік немає, то спочатку потрібно зняти клеми з АКБ, а потім прибрати повітряний фільтр і тільки потім впускний патрубок. Далі знімаєте клему з самого датчика спідометра. Однак якщо в машині застосовано тросовий привід на спідометр, то треба зняти і його. Далі необхідно очистити робочу зону від пилу, сміття та олії. Потім приступити безпосередньо до заміни деталі:
 • Демонтуйте контактну колодку, використовуючи кнопки, які деактивує пружинний фіксатор.
 • Гайковим ключем на 21 зніміть датчик швидкості.
 • Прикріпіть новий датчик таким чином, щоб точно потрапив він своїм штоком в фіксує втулку.
 • Затягніть назад різьблення ключем на 21. Не затискайте, щоб не пошкодити цілісність пластикового корпусу спідометра.
 • За підсумком виконаних робіт результат можна оцінити відразу ж: якщо спідометр не сідає в гніздо, значить, у втулку його шток не просунувся. Тому цю процедуру, вам доведеться повторити до досягнення успіху. Коли спідометр встановлено, далі треба повернути на місце всі демонтовані деталі, підключити живлення і перевірити роботу нового датчика під час руху авто.