Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як відключити АБС: порядок робіт. Антиблокувальна система

07.03.19, Різне
562
Практично на кожному сучасному автомобілі встановлена антиблокувальна система. Основне завдання - запобігти аварії під час гальмування, коли автомобіль втрачає стійкість. Пристрій допомагає водієві зберегти контроль над автомобілем і зменшити гальмівний шлях. Не всім водіям припала до душі ця система. Доводиться подумати над питанням, як відключити АБС, що особливо часто цікавить досвідчених водіїв.

Деякі причини для відключення антиблокування

Як відключити АБС: порядок робіт. Антиблокувальна система
Питання, як відключити АБС, хвилює автомобілістів, що рухаються по бездоріжжю. Пристрій найкращим чином показав себе тільки в умовах гладкої поверхні дорожнього покриття. Російські дорожні умови далекі від досконалості: автотраси з вибоїнами, засніжені, брудні - антиблокування марна в таких випадках. Її наявність, навпаки, ускладнює ситуацію, збільшуючи гальмівний відстань. Не менше дратує той факт, що навіть на маленькій швидкості автомобіля антиблокувальна система спрацьовує.

Дивна проблема

Як відключити АБС: порядок робіт. Антиблокувальна система
Чому відбувається спрацьовування ABS на невеликій швидкості автомобіля, незалежно від марки та країни виробника? Трапляються труднощі з автомобілями з великим пробігом і на новеньких агрегатах. Поширеною причиною інженери вважають вихід з ладу датчиків або наявність нестійких контактів. У цій справі допоможе первинна діагностика.

Виправлення ситуації

Необов'язково задаватися темою, як відключити АБС, при постійному водіння в міських умовах. Для цього можна зняти проблемний датчик, почистити його і отшкуріть посадочне місце. Непогано допоможе очищення від бруду електроконтактів, роз'ємів і щільне їх підтягування. При стабільній експлуатації автомобіля в умовах бездоріжжя доведеться все-таки замислитися над питанням відключення антиблокувальною конструкції.

Реально відключення без наслідків

Як відключити АБС: порядок робіт. Антиблокувальна система
Замислюючись над тим, як вимкнути АБС на "Грант", важливо пам'ятати: «самоуправство» призведе до деяких питань при проходженні техобслуговування, про що буде видно майстрам по бортовому комп'ютеру. При зверненні в сервіс під час гарантійного періоду факт відключення ABS самостійно є причиною відмови у безкоштовному ремонті. Як провести процедуру правильно?
 • Для початку відкривається монтажний блок, де знаходяться запобіжники. Він знаходиться поблизу АКБ. Іноді доводиться витягати 15-амперний запобіжник, однак уточнити це питання допоможе інструкція до автомобіля.
 • Далі ненадовго включається запалювання, при цьому важливо, щоб лампочки гальмівної системи ABS не гасли. Після звукового сигналу запалювання потрібно вимкнути.
 • Потім йде зняття блоку з нижньою кришкою. Електропровід від запобіжника розрізається вздовж і зачищаються його кінці приблизно на 2 див.
 • Проблема, як відключити АБС, вирішується легко: знадобиться пятиконтактное реле, його можна придбати в будь-якому автомагазині. Ретельне вивчення схеми контактів допоможе провести процедуру без негативних результатів.

  Починається робота з контактів обмотки 86 і 85. До них необхідно підключити провід, що йде на масу. Другий проводок відповідає за подачу сигналу. Контакт з маркуванням «30» повинен з'єднатися з проводом, йде від запобіжника, при цьому 88 повинен підключитися АБС. Кнопку вимикання можна поставити в будь-якій точці салону.

  Про тимчасову блокування роботи

  За умови експлуатації автомашини в міській інфраструктурі робити це необов'язково. При нормальних умовах використання технічного ноу-хау дійсно скорочує шлях гальмування, що дозволяє водієві взяти контроль керма в свої руки в складних ситуаціях. Можна блокувати функціонал ABS на деякий час. При необхідності відсутності часу на відключення системи можна вдатися до наступного способу. До тимчасової блокування призведе різке смикання ручного гальма, блокування задньої колісної пари. Автотранспортний засіб зупиниться без проблем. Не всі розуміють доцільність пристрою, тому варто розібратися, що таке АБС на автомобілі і варто поспішати її відключати.

  Коротко про суть функціонування антиблокування

  Як відключити АБС: порядок робіт. Антиблокувальна система
  Втрата рульового контролю – поширена причина автокатастрофи. Активація гальмівних дисків виникає при натисканні на гальма. Неконтрольоване ковзання шин веде до втрати управління транспортом. Антиблокувальна конструкція була придумана для запобігання подібної ситуації. Спрацювання її дає водієві відчути пульсацію гальмівної педалі. Тут головне - коректно скористатися непоганий інженерною розробкою.

  Особливості гальмування на автомашинах з АБС

  Про переривистому, плавному гальмуванні можна забути. Автомобілісту не потрібно постійно стежити за колісним зчепленням. Педаль гальма потрібно натискати не слабо, не шкодуючи прикласти зусилля. У даному разі відпадає необхідність використання моторної частини. Установка віддає перевагу працювати самостійно. У ситуації екстреного гальмування доводиться говорити про одночасному натисненні педалей гальма і зчеплення. Важливо вимкнути двигун від коробки передач. Великі надії на електроніку покладати не варто.

  Про найбільш частих причини поломок

  Як відключити АБС: порядок робіт. Антиблокувальна система
  На приладовій панелі загорілася АБС, чути сторонній шум в гальмівному сайті, занадто м'якою стала педаль гальма, значить, є висока ймовірність серйозної несправності. Спочатку автолюбителю доведеться переконатися у відсутності повітря в гальмівній системі, в тому, чи немає витоку мастила в нормальному рівні гальмівної рідини. З якими «хворобами» доводиться зіткнутися в СТО?
 • Колісні датчики не хочуть працювати.
 • Пошкоджені елементи механічним шляхом.
 • Вийшов з робочого режиму насос ABS.
 • Відмовив блок управління.
 • Остання труднощі викликає безліч нюансів.
 • Незважаючи на складності, варто гарненько подумати, чи виправдане відключення АБС конкретно для самого автособственника. Наважуючись на такий крок, треба зважити всі за і проти, придивитися до умов водіння. Критерії в чому зумовлені особливостями конкретної дороги, по якій часто змушений їздити «сталевий кінь».

  «Наводимо в почуття» блок управління

  Як відключити АБС: порядок робіт. Антиблокувальна система
  Відмова в працездатності агрегату – наслідок перегорання контактів, до чого веде підвищена напруга. Другою причиною, що контакт відсутній, служить механічне або хімічне вплив. При продуманому підході ремонт блоку ABS простий. Зручно розташувавши деталь на верстаті, необхідно розкрити акуратними діями корпус, використовуючи будівельний ножик. Занадто глибоко його запускати не варто, інакше можна пошкодити дроти. Виявивши місце обриву, використовуючи імпульсний паяльник, виконується перепайка пошкоджених проводів. Можна використовувати паяльну станцію Weller. Не рекомендується перегрівати керамічне підстава, щоб не зіпсувати плату. Пошкоджена плата веде до заміни. Після цього залишається зібрати блок і встановити його назад. Не завжди проблема полягає в блоці. Часом доводиться міняти датчики, розміщені на колісних дисках. При бажанні самостійно відновити працездатність колишнього приладу, не вдаючись до встановлення нового, виникає необхідність в перемотуванні котушки, вбудованою всередині датчика. Робота по відновленню системи невдячна, тому рекомендується звернутися в сервісні центри. Це значно заощадити сили, нерви і грошові капітали.