Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло "Лікві Молі 5w30", синтетика: відгуки покупців

07.03.19, Різне
379
Довговічність і ефективність роботи двигуна безпосередньо пов'язані з якістю підбору олії. Надійний мастильний матеріал здатний відсунути терміни капітального ремонту силової установки, знизити витрати, попередити появу шуму і стуку мотора. Під час пошуків багато автомобілістів основну увагу приділяють думку інших водіїв і їх відгуками. Масло "Лікві Молі 5w30" (синтетика) зуміло завоювати масу схвальних оцінок. Чим же викликана така народна любов?
Масло "Лікві Молі 5w30", синтетика: відгуки покупців

Виробник

Компанію "Лікві Молі" заснували в 1957 році. Спочатку цей німецький концерн займався тільки виготовленням і реалізацією різних присадок для двигуна. Трохи пізніше керівництво компанії вирішило збільшити асортимент. У підсумку бренд почав виробляти моторні масла. У відгуках про "Лікві Молі 5w30" (синтетика) водії відзначають насамперед неймовірну надійність складу. Цього вдалося досягти завдяки тому, що концерн величезну увагу приділяє контролю якості готової продукції. Це підтверджено і низкою міжнародних сертифікатів ISO і деяких інших організацій.
Масло "Лікві Молі 5w30", синтетика: відгуки покупців

Тип двигуна

У відгуках про маслі "Лікві Молі 5w30" (синтетика) водії вказують перш за все на те, що цей склад відрізняється високою універсальністю. Зазначену мастило можна використовувати в дизельних і бензинових моторах. Причому масло стосується як старим, так і новим двигунам. Про надійність мастильного матеріалу та його стабільності властивостей додатково говорить те, що представлене засіб рекомендовано деякими виробниками авто. Наприклад, це масло радять використовувати VW, BMW, Renault.

Сезонність

Класифікація, запропонована SAE, зараховує зазначений мастильний матеріал до розряду всесезонних. Стабільна в'язкість зберігається в широкому температурному інтервалі. Наприклад, прокачати масло по системі і забезпечити доступ до різних деталей і агрегатів двигуна можна при температурі -35 градусів. Повністю безпечний холодний пуск двигуна здійснимо при -25 градусів. Саме тому відгуки про маслі "Лікві Молі 5w30" (синтетика) залишають і багато жителів регіонів з дуже суворими і холодними зимами.

Тип мастила

Зазначений склад відноситься до розряду синтетичних. В якості основи виробники застосовують різні продукти гідрокрекінгу нафти. Для підвищення надійності та експлуатаційних характеристик до полиальфаолефинам додатково додали пакет легуючих присадок. Саме вони розширюють властивості мастильного матеріалу.

В'язкість

У відгуках про маслі "Лікві Молі 4600 5w30" (синтетика) автомобілісти відзначають, що склад забезпечує надійний захист двигуна в самому широкому інтервалі температур. Це стало можливим завдяки використанню різних модифікаторів в'язкості. Представлені з'єднання регулюють плинність складу, зменшуючи або збільшуючи її в залежності від зовнішніх умов. Як в'язкісних присадок використовують різні полімерні макромолекули. Речовини змінюють свою форму в залежно від рівня нагріву. При похолоданні вони згортаються в клубок, що різко зменшує в'язкість масла. При підвищенні температури ініціюється зворотний процес. Макромолекули розкручуються з клубка, плинність стає трохи вище.

Масло "Лікві Молі 5w30", синтетика: відгуки покупців

Очищення двигуна

Масло "Лікві Молі 5w30" (синтетика) для дизеля (за відгуками водіїв) підходить практично ідеально. За рахунок чого виробникові вдалося домогтися таких схвальних оцінок? Справа в тому, що в складі мастильного матеріалу збільшили частку миючих присадок. В цьому випадку активно застосовують різні сполуки магнію, барію і кальцію.
Масло "Лікві Молі 5w30", синтетика: відгуки покупців
Дизельне паливо від звичайного бензину відрізняється насамперед великим зольним числом. В складі цього виду пального є багато сполук сірки. Під час згоряння з них формуються невеликі частинки сажі. Вони можуть злипатися один з одним і випадати в осад. Природно, це негативно позначається на роботі мотора. Нагар зменшує ефективний об'єм двигуна, в результаті падає потужність машини і знижується її екологічність. Частина палива згоряє у внутрішній камері, а потрапляє відразу в вихлопну систему. Є й інші негативні моменти. Наприклад, брудні двигуни часто стукають під час запуску, сильно вібрують при зміні кількості обертів.
З'єднання лужноземельних металів руйнують сформувався нагар. Вони просто переводять його в колоїдний стан і попереджають повторне злипання частинок сажі.

Боротьба з морозами

Перевагою цього масла і вважається низька температура кристалізації. Склад твердне при -45 градусів. Спеціально для цього в масло додали сополімери метакрилової кислоти. Вони не дозволяють вищим парафинам сформувати великі кристали.

Паливна ефективність

У відгуках про маслі "Лікві Молі 4200 5w30" (синтетика) автолюбителі відзначають також те, що зазначений склад дозволяє економити на паливі. Витрата пального знижується на 5%. Так, цифра не виглядає значною, але постійне збільшення вартості пального підвищує її значущість. Для підвищення ККД силової установки виробники ввели до складу модифікатори тертя. Особливість цих речовин полягає в тому, що вони створюють тонку суцільну плівку на контактують один з одним поверхнях. Витрата енергії на тертя повністю виключається. З'єднання молібдену допомагають запобігти і передчасний знос деталей. В результаті чого вдається підвищити ресурс мотора, розширити термін його експлуатації.
Масло "Лікві Молі 5w30", синтетика: відгуки покупців

Довговічність

У відгуках про маслі "Лікві Молі Молиген 5w30" (синтетика) автовласники вказують і на те, що представлений склад від інших відрізняється тривалим терміном служби. Інтервал заміни становить 10 тис. км. Звичайно, ці дані усереднені. Водієві протягом усього терміну використання масла необхідно періодично проводити візуальний контроль. При виявленні у краплі мастильного матеріалу частинок металевої стружки або чорних включень необхідно негайно їхати на станцію технічного обслуговування.
Підвищити ресурс оливи в цьому випадку вдалося завдяки ароматичним вуглеводням (феноли і аміни). Речовини володіють вираженими антиокислювальними властивостями. Ці сполуки вловлюють радикали кисню повітря і не дають їм окислити інші компоненти мастила. Стабільність хімічного складу позитивно впливає і на сталість фізичних властивостей.

Поведінка в умовах складної експлуатації

Їзда по місту супроводжується постійним перепадом кількості обертів двигуна. У підсумку масло збивається в піну. Цей процес посилює і велика кількість миючих присадок, введених до складу мастила. В результаті чого знижується ефективність перерозподілу масла по деталях двигуна і деякі елементи втрачають захист від тертя. Запобігти цей ефект вдається завдяки частинкам діоксиду кремнію, що перебувають у складі мастила. Ці речовини збільшують поверхневий натяг масла, руйнують сформовані бульбашки повітря.

Попередження іржавіння

Зазначене масло відмінно підходить для старих двигунів насамперед тому, що воно допомагає захистити деталі від іржавіння. На металевій поверхні формується тонка сульфідна і фосфатна плівки, які нівелюють ризики контакту металу з органічними кислотами.

Як не купити підробку

Цей склад користується неймовірною популярністю. Однак це призвело до збільшення кількості підробок. Так, свою роль зіграли і позитивні відгуки про маслі "Лікві Молі 5w30" (синтетика). За фото оригінального складу видно, що з'єднувальний шов на каністрі дуже рівна, без будь-яких зовнішніх дефектів.
Масло "Лікві Молі 5w30", синтетика: відгуки покупців
Визначити підробку можна і за якістю поліграфії. Часто етикетки контрафактної продукції мають розмитий шрифт і погану читаність.