Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло "Манол 10W-40", полусинтетика: відгуки, характеристики

07.03.19, Різне
378
Від якості вибору моторного масла залежить ефективність і довговічність роботи двигуна. Надійний складу попередить тертя деталей силової двигуна один про одного, відсуне термін настання капітального ремонту. Під час пошуку необхідного мастильного матеріалу більшість автомобілістів уважно прислухаються до думки інших автомобілістів. Відгуки про маслі "Манол 10W-40" (полусинтетика) виключно позитивні. Як представлений склад зумів заслужити таку втішну оцінку?

Де виробляють

Зазначена торговельна марка належить великому німецькому концерну. Однак сам мастильний матеріал виробляється на заводах у Бельгії. Приваблива ціна масел "Манол" відбувається і з-за того, що виробник розливає складу безпосередньо в Росії. Причому це жодним чином не позначається на якості готової продукції. Компанія отримала міжнародні сертифікати ISO, що підтверджують неймовірну надійність складів цього бренду.
Масло "Манол 10W-40", полусинтетика: відгуки, характеристики

Типи двигунів

Відгуки про маслі "Манол 10W-40" (полусинтетика) залишають власники машин з бензиновим і дизельним типами силових установок. Організація API привласнила цьому маслу індекс SM/CF. Це означає, що зазначений склад застосовується навіть для форсованих двигунів, на які додатково встановлена система турбонаддува. Представлений склад рекомендують використовувати і деякі виробники транспортних засобів. Наприклад, масло отримало допуски від VW, Renault і ряду інших компаній. Міцність плівки дозволяє застосовувати мастильний матеріал на нових і старих силових установках.

Масло "Манол 10W-40", полусинтетика: відгуки, характеристики

Природа

Представлене масло Mannol відноситься до категорії напівсинтетичних. В якості основного компонента в цьому випадку використовуються продукти фракційної переробки нафти, додатково оброблені гідроочищення. Властивості мастильного матеріалу додатково підсилили пакетом легуючих присадок. Їх обсяг декілька нижче, ніж у повністю синтетичних видів масел, тому в ряді випадків це масло Mannol не може витримати конкуренції з такими типами мастильних матеріалів. Перевага полягає в іншому. Справа в тому, що представлене олія коштує трохи дешевше повністю синтетичних аналогів. Воно ідеально підходить для тих автомобілістів, які багато уваги приділяють насамперед вартості мастильного матеріалу.

Сезон застосування

За класифікацією SAE, зазначений склад відноситься до всесезонним. Ось тільки низьких температур експлуатації засіб не витримує. Ефективний розподіл мастильного матеріалу по системі і забезпечення надійного захисту деталей двигуна від тертя можна здійснити при -30 градусах. Однак повністю безпечний холостий запуск двигуна можливий тільки при -20 градусах. Відгуки про маслі "Манол 10W-40" (полусинтетика) залишають насамперед автомобілісти з регіонів з досить м'якими зимами. Суворих випробувань морозом цей склад витримати не зможе.

Застосовуються присадки

Для поліпшення характеристик масла "Манол 10W-40" (полусинтетика) виробники ввели до складу базової суміші різні легуючі присадки. Саме завдяки їм вдалося розширити експлуатаційні параметри мастила.

Видалення нагару

Це масло відрізняється насамперед хорошими миючими властивостями. Нагар всередині двигуна формується з-за поганої якості палива. У пальному для бензинових і дизельних силових установок міститься багато сполук сірки. При термічному впливі представлені речовини згорають з утворенням сажі. Поступово частинки нагару з'єднуються один з одним. У результаті формується осад. Сформовані агломерації сажі призводять до підвищення вібрації мотора, збільшення шуму, підвищення витрати палива і зниження потужності. У відгуках про масла "Манол 10W-40" (полусинтетика) автомобілісти відзначають, що використання цього засобу дозволяє запобігти всі ці негативні ефекти. До складу мастила хіміки компанії ввели з'єднання деяких лужноземельних металів (барій, кальцій і магній). Речовини прилипають до поверхні сажі, запобігають їх подальшу коагуляцію один з одним. Представлене масло здатне руйнувати і вже сформовані відкладення, переводячи нагар в колоїдний стан.
Масло "Манол 10W-40", полусинтетика: відгуки, характеристики

Стабільна в'язкість

Поліпшити якість розподілу масла по деталям двигуна в мороз допомагають різні в'язкісні присадки. Механізм їх дії простий. Справа в тому, що в склад додають полімерні сполуки, що утворюються з великої кількості мономерів. Розміри з'єднань варіюються в залежності від температури середовища. При зменшенні температури з'єднання згортаються в специфічний клубок, при її збільшенні відбувається зворотний процес. Таким чином і вдається попередити різкі зміни в'язкості.

Низьке споживання пального

У відгуках про маслі "Манол 10W-40" (полусинтетика) водії вказують і на те, що використання цього складу дозволяє дещо знизити витрату палива. У середньому споживання пального знижується на 6%. Яким чином вдається досягти такого ефекту? Справа в тому, що для збільшення ККД мотора виробники додали до складу мастила органічні сполуки молібдену. Речовини відрізняються високими адгезійними властивостями. Вони прилипають до металевої поверхні і формують на ній міцну плівку. В результаті чого вдається запобігти контакту деталей один з одним, знизити тертя. Представлені присадки і збільшують довговічність двигуна, підвищують його ресурс.
Масло "Манол 10W-40", полусинтетика: відгуки, характеристики

Пробіг

У відгуках про маслі "Манол 10W-40" (полусинтетика) власники вказують на збільшений інтервал заміни. Зміну мастильного матеріалу потрібно здійснювати тільки після 8 тис. км пробігу. Домогтися таких характеристик вдалося завдяки активному застосуванню антиокислювачів. Феноли та інші ароматичні з'єднання запобігають окислювальні процеси, вловлюючи радикали кисню. Стабільний хімічний склад масла "Манол Молібден" запобігає і зміна фізичних властивостей.
Масло "Манол 10W-40", полусинтетика: відгуки, характеристики

Вартість

Ціни на масло "Манол" цього типу знаходяться на дуже привабливих відмітках. Наприклад, четырехлитровая каністра в середньому коштує не більше 1050 рублів. Сукупність якісних технічних характеристик і приваблива ціна на масло "Манол" породили іншу проблему, пов'язану з великою кількістю підробок. Знизити ризик покупки контрафакту можна за допомогою детального аналізу каністри і якості поліграфії етикетки.