Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Чим відрізняється передній привід від заднього: різниця, переваги і недоліки кожного

08.03.19, Різне
34479
Серед власників авто навіть сьогодні не вщухають суперечки з приводу того, що краще і чим відрізняється передній привід від заднього. Кожен наводить свої аргументи, але не визнає доказів інших автомобілістів. І на насправді, визначити найкращий тип приводу серед двох доступних варіантів не легко. Тут необхідно провести докладний аналіз, порівняти ключові властивості і зробити акцент на недоліки кожного з приводів. Не можна забувати, що привід виступає важливим вузлом будь-якого автомобіля, тому кожен покупець повинен самостійно вирішити, який тип підійде саме йому. А для цього необхідно розрізняти ці системи і знати їх основні відмінності.

Що таке привід і яким він може бути?

Спочатку потрібно визначити, що ж собою представляє цей вузол, як він функціонує і яким може бути. Працює автомобільний мотор при русі на дорозі на колеса передає крутний момент. На які саме колеса машини «потрапляє» обертальна енергія, той тип приводу авто і є основним. Привід автомобіля може бути заднім, переднім і повним. Останній варіант також ділиться на кілька типів залежно від кількості осей у машини. Проте в нашій статті детальніше все-таки розглянемо, чим відрізняється передній привід від заднього. Підсумковий вибір будь-якого типу з цих автомобільних приводів безпосередньо залежить від багатьох нюансів. Це вид і стан дорожнього покриття, по якому планується постійно переміщатися, манера їзди, якій віддає перевагу сам водій, марка обраного авто, а також цілий ряд інших факторів. І тільки визначивши для себе такі дрібні особливості, можна відповісти на питання, що краще: передній або задній привід автомобіля.

Задній привід

Чим відрізняється передній привід від заднього: різниця, переваги і недоліки кожного
Цей варіант трансмісії являє собою певний пристрій, в якому обертальний рух, що передається від двигуна, надходить тільки на задні колеса. В таких авто двигун знаходиться переважно в передній частині. Потім розташовується коробка перемикання передач, карданний вал і задній міст, який і вважається провідним. Цей тип приводу є класичним, адже спочатку у всіх без винятку машин провідними були тільки задні колеса. Тобто в потоковому виробництві були саме задньопривідні автомобілі. Передньопривідні варіанти машин «народилися» і стали популярними значно пізніше. Популярними моделями машин із заднім приводом вважаються: Dodge Magnum, соплатформенника «Доджа» — Chrysler 300 "американець" Cadillac CTS, Jaguar S-Type, Lexus GS, «Опель Омега», Mercedes С-Class в кузові W203 «трійка» BMW в кузові Е30.

Плюси задньопривідних машин

Чим відрізняється передній привід від заднього: різниця, переваги і недоліки кожного
Машини із заднім приводом, безперечно, мають багато переваг. Наведемо деякі факти про те, чому задній привід краще переднього. Найважливішим і основним перевагою задньопривідних автомобілів є їх висока продуктивність. Це означає, що, коли відбувається натискання на газ і машина починає набирати обороти, вага переноситься на задню частину, в результаті навантаження на передні колеса значно зменшується. Це сприяє збільшенню зчеплення провідних коліс з дорогою і знижує ймовірність виникнення їх пробуксовки, а особливо під час початку ходу або різкого розгону.

Ще одна перевага авто з заднім приводом – більш висока керованість "залізним конем". Відбувається це за рахунок того, що передні колеса тільки задають лінію руху. У задньопривідних машин менший радіус розвороту. Тобто на них набагато легше входити в повороти, а також, завдяки більш рівномірному розподілу маси авто, їм набагато простіше керувати. Ну і ще одним незаперечним плюсом автомобіля, у якого задній привід, є висока комфортність їзди за рахунок того, що в салоні майже не відчуваються вібрації від працюючого двигуна машини.

Мінуси задньопривідних машин

Чим відрізняється передній привід від заднього: різниця, переваги і недоліки кожного
До недоліків цих авто зараховують високий ризик занесення в дощову, туманну або снігову погоду, про що ми вже говорили в статті вище: провідні задні колеса частіше можуть пробуксовувати на слизькому або мокрому дорожньому покритті. До речі, з-за цієї особливості авто із заднім приводом застосовують для занять так званим дрифтингом. При поворотах автомобіля, у якого задній привід, двигуну потрібно набагато більше зусиль, адже повертаються передні колеса як би гальмують хід задніх. Це також збільшує замет машини. Варто відзначити, що пристрій задньопривідних авто, а саме присутність карданного валу, значно зменшує корисну вільну площу в салоні машини. Ну і одним із суттєвих недоліків автомобілів з заднім приводом вважають їх більш складну конструкцію. Це тягне за собою підвищення остаточної вартості ремонту транспортного засобу. Саме цей нюанс у багатьох випадках є основним при виборі авто, а тому різниця між переднім і заднім приводом очевидна, тому перший варіант вважається більш затребуваними.

Передній привід

Чим відрізняється передній привід від заднього: різниця, переваги і недоліки кожного
У авто з переднім приводом рушійна сила мотора спрямовується тільки на передні колеса, які є одночасно напрямними і ведучими. Такі машини мають більш простим будовою, завдяки чому придбати їх можна за більш доступною ціною. Перші автомобілі з передньою трансмісією виникли ще на початку минулого століття, наприклад Cord L29 який був створений американською компанією Auburn Automobile в 1929 році. Ці елегантні моделі були популярними за рахунок застосування інновацій.

Плюси машин з переднім приводом

Крім того, що автомобілі прості і придбати їх можна за більш низької вартості, у них є і інші плюси. До них відноситься значна курсова стійкість машини і просторість салону, що досягається за рахунок відсутності карданного валу і тунелю для нього. Автомобіль з переднім приводом менш розташований до заметів на слизькій дорозі. Правда, виходити з таких скрутних ситуацій фахівці радять іншим способом керування авто, ніж тим, у кого машина з провідними задніми колесами. Це означає, що кращим варіантом стане натискання на педаль газу і поворот керма в бік заносу.

Мінуси передньопривідних машин

Чим відрізняється передній привід від заднього: різниця, переваги і недоліки кожного
Негативними сторонами таких машин прийнято вважати відсутність швидкого старту, адже машина починає буксувати через підвищене навантаження саме на передні колеса. З-за того що вони одночасно виконують дві дії, їх пристрій більш схильне до зношування, тому вимагає більш частих ремонтних робіт. З цієї ж причини кут повороту автомобіля з переднім приводом зменшується. Ну і ще в таких авто більш відчутними стають вібрації, які з'являються з-за роботи двигуна, а при розгоні кермо помітно тремтить (якщо відсутня гідропідсилювач керма).

Який привід безпечніше?

Багато фахівці постійно ведуть суперечки, чим відрізняється передній привід від заднього. Керувати передньопривідним авто набагато простіше, і його важче пустити в занос. Виходячи з цього, в якості свого першого автомобіля краще всього купувати "залізного коня" з переднім приводом. З іншого боку, занос задньопривідною машини легко виправляється скиданням газу – якщо ви відпустіть газ, то авто повернеться на заздалегідь задану траєкторію. Переваги заднього приводу перед переднім у даній ситуації очевидні. Адже для виходу із замету на передньому приводі потрібно набагато більше досвіду і майстерності. Щоб вийти з такої ситуації на задньому приводі, потрібно лише відпустити педаль газу. Фахівці кажуть, що задній привід відразу ж показує водієві всю небезпечність слизької дороги. А передній привід до останнього моменту приховує її від водія. Незважаючи на це, навіть для заднього приводу є своя межа швидкості, після якого її скидання не здатний стабілізувати рух машини.

Автомобіль з яким приводом самий прохідний?

Перед тим як визначити, який привід краще - передній або задній, розглянемо особливості пристрою. Спочатку зазначимо, що провідні колеса машин з переднім приводом більше притиснуті до землі під великою масою двигуна, що знижує пробуксовки. Також ведучі колеса машин з переднім приводом рульові, завдяки чому водій може задавати напрямок тяги. При пробуксовування ведучих коліс водій передньопривідною машини може передніми колесами витягнути машину із снігового полону. Задні колеса при цьому будуть слідувати по тій же траєкторії, що і передні. Так який привід краще - передній або задній - взимку? Другий варіант приводу в цій ситуації поводиться гірше – задню частину машини починає зносити, і контролювати цей процес досить складно.

Підйом

Чим відрізняється передній привід від заднього: різниця, переваги і недоліки кожного
Чим відрізняється передній привід від заднього при підйомі по дорозі з великим ухилом? Авто з першим типом трансмісії на слизький підйом піднімається набагато впевненіше, ніж другий варіант. Провідні передні колеса можуть буксувати, але все-таки вони тягнуть авто на підйом, а задній привід в такій ситуації починає буксувати і розгортає авто, як би ви не тримали кермо. Королем слизьких і крутих підйомів, безумовно, вважається "його величність" повний привід, що тягне машину без пробуксовок.

Яка машина швидше розганяється?

Різниця заднього і переднього приводу полягає в тому, що на сухому асфальті задньопривідне авто розганяється швидше передньопривідних машин. При розгоні маса автомобіля переноситься на задню вісь, при цьому передні колеса розвантажуються. Тому передній привід при розгоні допускає сильні пробуксовки.

Який привід все-таки краще?

Чим відрізняється передній привід від заднього: різниця, переваги і недоліки кожного
Розглянувши відмінності заднього приводу і переднього приводу, можна зробити висновок, що другий тип виграє за багатьма показниками. Також він вигідніше по витраті палива. У середньому їзда на машині з переднім приводом економічніше пересування на авто із заднім приводом. Різниця може досягати 7 %.
У задньопривідних авто немає приводних валів, тому найбільший радіус повороту рульових коліс буде більше, а кут розвороту – менше, що дуже доречно в умовах міста. Об'єктивно сказати, який привід краще – передній або задній, насправді важко. Багато компаній-виробники відзначають, що передньопривідні машини у виготовленні набагато дешевше. Тому вони здійснюються за більш доступними цінами. Більш низька вартість – це основна перевага переднього приводу перед заднім. Можна сміливо сказати, що завдяки низькій вартості перший тип трансмісії вважається найпоширенішим. Передньопривідні автомобілі виробляються частіше, ніж з машини із заднім і повним приводом разом узяті. Другою причиною великої популярності переднього приводу є його простота у використанні на слизькій дорозі. Передньопривідні авто набагато доступніше, економічніше. Вони конструктивно прості і менш вимогливі до майстерності водія. Задній привід фахівці рекомендують використовувати тільки в тому випадку, якщо у вас є пристойний досвід водіння за плечима і тепер ви хочете не просто водити авто, а отримувати масу задоволення від самого процесу управління машиною.

Поведінка машини на поворотах

Відмінність у керуванні авто на поворотах буде обумовлено різною будовою. Передньопривідні машини несуть на собі велике навантаження і приводять в рух всю конструкцію авто. Щоб виконувати всі покладені на них обов'язки, передні колеса оснащені різними вузлами і деталями, які займають дуже багато місця під капотом і поруч з маточинами. З-за цих технологічних особливостей колеса автомобіля з переднім приводом не володіють такою амплітудою повороту, як задньопривідні машини. Тому перший варіант автомобілів в повороті мають тенденцію до розпрямленню, що призводить до заносу передньої осі, особливо на слизькому або мокрому дорожньому покритті. Задньопривідні машини, навпаки, за рахунок більшого кута поворотності коліс, легко входять в повороти. Однак, якщо при русі на високій швидкості додавати газ, задня вісь може не впоратися з високим крутним моментом. За підсумком колеса будуть прослизати, втрачаючи зчеплення з дорогою. Машини із заднім і переднім приводом володіють багатьма перевагами і недоліками. У різних ситуаціях ці автомобілі ведуть себе по-різному. Тому керувати ними слід певним чином. Ми прийшли до висновку, що головне не те, з яким приводом у вас автомобіль, а як ви їм можете управляти. Отже, тепер ви знаєте, які авто краще - з переднім або заднім приводом. Плюси і мінуси обох типів трансмісії розглянуті в статті.