Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101

09.03.19, Різне
1392
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних седанів оснащується кузовом несучої конфігурації. «Копійка» в цьому випадку не є винятком. Зазначена конструкція являє собою сталевий короб, всередині якого обладнується відсік для пасажирів, водія і багажу. Крім того, кузов несе на собі робочі вузли і агрегати транспортного засобу.
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101

Конструкційні особливості

Незалежно від того, скільки важить ВАЗ-2101 кузов авто відчуває не тільки статичну напругу від встановленого на ньому обладнання, але й змушений чинити його впливу при динамічному навантаженні. Подібна властивість короби іменується крутильной жорсткістю. На цій машині даний показник становить приблизно 7300 Нм/град. Суттєво на цей технічний параметр впливає стан донної частини, даху, порогів. Це обумовлено тим, що зазначені елементи пов'язані між собою фронтальною панеллю. Крім того, міцнісні характеристики і геометрія кузова залежить від цілісності дверних стійок, віконних панелей і поперечки багажного відсіку. Перевірити правильність симетрії і загальний стан машини можна самостійно. Для цього знімають фактичні розміри каркасу і звіряють їх з параметрами, зазначеними в керівництві по ремонту автомобіля.

Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101

Розподіл навантажень

З вищесказаного випливає, що втома кузова ВАЗ-2101 безпосередньо впливає на стан контрольних точок фіксації агрегатів і вузлів, а також проявляється в правильності геометрії його передніх, задніх і бічних отворів. При русі (в динаміці) розподіл навантажень на каркас відбувається наступним чином:
 • Від деталей передньої підвіски вібраційні і механічні моменти трансформуються на поперечку з подальшим переходом на подмоторную рамну частина.
 • Далі зусилля передається на поверхню бризковиків і фронтальний щиток, які відносять до несучих кузовних елементів.
 • У задній частині відбувається аналогічна картина в більш спрощеному вигляді. Тут не беруть участь кріплення мотора, перехід йде відразу з підвіски на каркас авто.
 • Матеріал виготовлення

  При такій конфігурації кузова і підвіски значну роль у безпеки і стійкості машини грає матеріал виготовлення каркаса. Логічно, що посилення слабких місць кузова дозволить зробити транспортний засіб жорсткіше і стабільніше на дорозі. Але тоді маса автомобіля буде критичною, що зробить його неповоротким і дуже важким. При посиленні каркаса підвищується вага «копійки» і навантаження на всі конструктивні елементи. Ось тому інженери-проектувальники намагаються підбирати раціональну товщину матеріалів, враховуючи співвідношення їх габаритів і перерізу. В результаті виходить досить міцний і не надто важкий кузов.

  Щоб знизити масу і заощадити на собівартості, елементи, які не несуть навантаження, роблять з більш тонкого металу. Основні частини мають товщину близько одного міліметра, що відповідає аналогічним показникам у інших авто, близьких по класу.
  Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101

  Скільки важить ВАЗ-2101?

  Оперення «копійки» спереду і ззаду приварений до каркаса машини, що дає можливість внести його в опорну схему. Це також сприяє зниженню маси авто. Нижче наведена розкладка по основним частинам «Жигулів» першої моделі (в кілограмах):
 • двигун з супутнім устаткуванням – 140;
 • коробка перемикання передач – 26;
 • вал карданний – 10;
 • задній міст – 52;
 • радіатор – 70;
 • кузовна частина – 280.
 • Загальна вага ВАЗ-2101 становить 955 кілограм. Здавалося б, цифра не дуже вражає. Але якщо помножити залишки на всі одиниці, яких випущено 485 мільйона, стає зрозуміло, що кожен зекономлений грам відіграє вагому роль.

  Додаткові заходи по обробці

  Варто відзначити, що при габаритах 407/161/144 метра розглянуте авто має досить прийнятну масу. На міцність і цілісність кузова впливає не тільки те, скільки важить «копійка» і яка товщина металу, але і якість заводської та самостійної антикорозійної обробки.
  Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
  За правилами, після проведення зварювальних маніпуляцій, перед фарбувальної обробкою, кузов автомобіля повинен пройти фосфатизацию. В процесі такої обробки вся поверхня каркаса покривалася спеціальної фосфатної плівкою, стійкої до хімічного впливу. Крім того, ефект закріплювався шляхом нанесення шару грунтовки, яку напилюється допомогою електрофорезу. Це дозволяло грунтующему шару забезпечити рівномірне покриття в самих важкодоступних ділянках. Донна частина транспортного засобу оброблялася спеціальної посиленою мастикою, надійно захищає днище від впливу агресивного навколишнього середовища.

  Цікаві факти

  Автомобілі ВАЗ в класичному виконанні до сучасного часу зберегли оригінальну конфігурацію і любов народу, незалежно від віку і соціального статусу. Інженери Волзького автокомбината і не думають зупинятися на досягнутому результаті, розробляючи та виготовляючи нові модифікації. Примітно, що з усіх радянських легкових автомобілів, тільки «копійка» поставлялася в Країну висхідного сонця. Популярність розглянутих моделей багато в чому пов'язана з Кімі Райкконеном, який перші свої успіхи і перемоги отримав саме на даному авто. Батько легендарного автогонщика вважав цю машину одним з найбільш надійних представників свого сегмента. Якщо з'ясовувати, скільки важить ВАЗ-2101 і його послідовники, можна відзначити, що за піввікову історію цей показник у розглянутій марки варіювався від 095 до 13 тонни. Суттєвих і кардинальних перетворень у цьому напрямку не спостерігалося.
  Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101

  На завершення

  «Копійка» по праву іменується легендою радянського автомобільного виробництва. Люди оцінили цю машину за її надійність, практичність і доступність за ціною. Дана модифікація вже тривалий час не випускається, але придбати її можна на вторинному ринку. Є цілком гідно збережені екземпляри. Крім того, ВАЗ-2101 являє собою безмежне поле для тюнінга. Умільці «прикладають свою руку» буквально до всіх частин авто, починаючи від оснащення салону, закінчуючи доопрацюванням кузова і силового агрегату.