Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як проводиться заміна датчика тиску масла ваз

23.12.14, Ваз
2697
 • 1 Пристрій датчика
 • 2 Види датчиків
 • 2.1 Механічні і магнітні датчики
 • 2.2 Пневматичні Датчики
 • 3 Заміна датчика масла ваз 2108 своїми руками

 • Як проводиться заміна датчика тиску масла ваз
  Датчики масла ваз
  Заміна датчика тиску масла ваз є обов'язковою процедурою, що сприяє подальшій нормальної роботи системи змащення автомобіля. Як відомо, якщо двигун сучасного автомобіля не буде отримувати достатньої кількості мастила, він одразу ж вийде з ладу.

  Датчик тиску або рівня масла призначений для того щоб надати водієві необхідну інформацію. Якщо масла в системі буде недостатньо, на панелі приладів відразу ж загоряється червона лампа, яка свідчить про те, що необхідна заміна датчика рівня масла ваз.


  Пристрій датчика


  Як проводиться заміна датчика тиску масла ваз
  Схема датчиків масла
  Як відомо, на будь-яких автомобілях і на ваз 2106 заміна датчика тиску масла проводиться після того, як його пристрій буде ретельно вивчено. По суті, датчик є електронним пристроєм, який подає сигнал на панель приладів.

  Сигнал подається, коли рівень масла в системі змащення двигуна стає критичним або з інших причин.

  Масло подається в з'єднання і місця тертя деталей по-різному. Одним з найпоширеніших способів подачі масла вважається розбризкування.

  Приміром, у розподільчому валі роблять спеціальні отвори, крізь які під тиском і відбувається розбризкування.

  Пристрій датчика засноване на спеціальному принципі перетворення однієї енергії в іншу. Перетворювачі подають сигнал, який впливає на манометр або зчитується комп'ютерним блоком управління, якщо на автомобілі такий стоїть.
  Рада. Щоб стежити за тиском масла, в салон автомобіля встановлюють спеціальний пристрій.

  Види датчиків


  На сьогоднішній день відомо кілька видів датчиків, кожен з яких має окрему конструкцію та принципи дії. Існують датчики простого поплавкового типу з індикатором рівня масла і прилади, що мають спеціальний лазерний індикатор з наявністю сигналізатора.

  Механічні і магнітні датчики


  Найпростішим вважається механічний датчик. Це найбільш просте та поширене індикаторне пристрій.

  Його принцип дії схожий з магнітними, кабельними, електричними і іншими видами датчиків, у яких поплавковий тип роботи. Що являє собою цей принцип?

  Нічого складного. У процесі відбувається перемикання механічного поплавця, який здійснюється за допомогою прямого контакту з магнітним механізмом або ж з комутатором.

  Датчики, які мають магнітний привід з плаваючою точкою, принцип дії мають трохи інший. Перемикання в даному випадку відбувається, коли постійний магніт знаходиться всередині поплавця.

  І він спрацьовує, тобто падає або піднімається до рівня спрацьовування. Поплавок рухається проти микрокоммутатора і таким чином, спрацьовує датчик.

  Що стосується поплавкового матеріалу, то він залежить від температурного зміни в щільності і в'язкості . Ці зміни безпосередньо впливають на плавучість та інші важливі показники.  Примітка. Вважається, що при дуже високій в'язкості масла поплавкові датчики бажано не використовувати. Крім цього, поплавкові датчики не рекомендується застосовувати в тих сферах, де спостерігається тенденція до утворення шлаків або плівки, а також, якщо масло сильно забруднено.
  Спеціальні реле-регулятори покликані в даному випадку вирішувати проблеми, пов'язані з забрудненням. Вони часто використовуються для вимірювання водонафтових рідин і на автомобілях можна встановлювати подвійний поплавок, оснащений з одного боку спеціальним грузилом, який відповідає питомій вазі нафти, а з іншого вазі води.

  Одним словом, магнітні датчики, що використовуються як датчики рівня масла або датчики температури, дуже популярні в силу своєї простоти і низької вартості.

  Пневматичні Датчики


  Вони призначені для контролю рівня масла або іншої рідини. Пневматичні датчики часто застосовуються там, де обмежена подача електроенергії або її зовсім немає.

  Це ідеальні прилади для роботи з агресивними рідинами.
  Як проводиться заміна датчика тиску масла ваз
  Як працює пневматичний датчик рівня і тиску масла

  Заміна датчика масла ваз 2108 своїми руками


  Якщо старий датчик приходить в непридатність, то його не ремонтують. Як і було сказано вище, замінюють датчик рівня масла у тому випадку, коли загоряється лампочка на панелі приладів.

  Але відразу до заміни не приступають, а проводять такі дії:

 • перевіряють ланцюг від самого датчика до контрольної лампи;

 • перевіряють масляний насос і масляний фільтр.


 • Якщо все вказує на те, що причиною загоряння лампочки є датчик, його замінюють. Дане відео допоможе зробити все правильно.  Приступаємо:

 • автомобіль піднімаємо на оглядову яму;

 • знаходимо датчик, що знаходиться біля масляного насоса (фото нижче), і від'єднуємо провід;


 • Як проводиться заміна датчика тиску масла ваз
  Заміна датчика тиску масла на ваз

 • беремо ключ на 21 і відвертаємо сам датчик.


 • Рада. Датчик знімається разом з ущільнювальним кільцем алюмінієвого типу. Дане кільце рекомендується замінити на нове при установці, навіть якщо з вигляду воно виглядає придатним.
  Представлена вище стаття допоможе своїми силами провести заміну датчика тиску масла навіть якщо Ви знаходитеся в шляху. Сама операція не являє собою ніякої складності, а покрокова інструкція допоможе зробити все правильно.

  Таким чином, можна буде не тільки сміливо вирушати в дорогу на далекі відстані, але і непогано заощадити. Як відомо, в автосервісах ремонтні послуги коштують недешево , а ціна на роботи, де потрібно використовувати багато ручної праці, взагалі висока не за мірками.

  Так що ця стаття - це ідеальне керівництво для автомобілістів, які роблять все самостійно.