Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна датчика масла ваз 2107 своїми руками

23.12.14, Ваз
2184
 • 1 Навіщо потрібен цей датчик
 • 1.1 Як правильно перевірити працездатність датчика тиску масла
 • 2 Процес заміни датчика

 • Заміна датчика масла ваз 2107 своїми руками
  Заміна: датчик тиску масла ваз 2107
  Як не сумно усвідомлювати, але будь-який агрегат автомобіля може вийти з ладу і відбувається це в самий невідповідний момент. В цьому відношенні не є винятком і контрольно-вимірювальні пристрої.

  Причини можуть бути різні:

 • Порушення умов експлуатації, зазначених заводом-виробником.

 • Порушення температурного режиму.

 • Елементарне механічне пошкодження датчика.


 • Загалом, цих причин вистачає, а підсумок - один. Враховуючи, що контрольно-вимірювальні пристрої не підлягають ремонту, їх, при необхідності потрібно замінити.

  У цьому покроковому посібнику для автолюбителів буде описана і продемонстрована на базі автомобіля ваз 2107 - заміна датчика тиску масла.


  Навіщо потрібен цей датчик


  Основною технологічною функцією даного пристрою, природно, є здійснення контролю тиску масла в системі маслосмазки двигуна. Дані, які передає цей датчик на покажчик тиску масла, що мають для водія дуже велике значення.

  За ним водій визначає, наскільки коректно працює двигун автомобіля та в разі необхідності приймає конкретне рішення.
  Увага: При зниженні тиску масла до критичного рівня, необхідно зупинити машину і заглушити двигун.

  Не виключено, що стався витік масла з системи змащення двигуна. При значних втратах мастильного матеріалу двигун може заклинити.
  Однак можливий і той варіант, що просто вийшов з ладу датчик тиску масла . Відсутність на поверхні датчика явних механічних пошкоджень жодною мірою не свідчить про його справності.

  Дефект може бути не тільки механічного, але і технологічного характеру. В даному випадку, стосовно до запропонованого варіанту, передбачається заміна датчика тиску масла ваз 2107.  Як правильно перевірити працездатність датчика тиску масла


  Якщо лампочка на панелі приладів сигналізує про зниження тиску в системі змащення двигуна, то в цьому випадку раціонально буде перевірити працездатність датчика. Перевірка працездатності датчика виконується за допомогою манометра.

  Але перш, ніж перевіряти датчик, необхідно перевірити за допомогою щупа рівень масла в системі і цілісність проводки електроживлення датчика тиску масла. Якщо по цих двох позиціях немає зауважень, тоді можна приступати до перевірки датчика.

  Для цього необхідно:

 • Вигвинтити датчик тиску масла.

 • На його місце встановити манометр.

 • Запустити двигун автомобіля.

 • Перевірити показання манометра.


 • Якщо манометр показує тиск в системі мастила не менше 035 кгс/см2 то це означає, що система працює нормально, а датчик несправний. Однак не завжди манометр може виявитися під рукою.

  У такому випадку необхідно зробити таким чином. Треба вигвинтити датчик тиску і на короткий час включити стартер(див. Ремонт стартера ВАЗ 2107 - інструкція ), але двигун заводити не треба.

  Якщо з посадочного отвору бризки полетять мастильного матеріалу, то це значить, що рух мастила в системі проводиться нормально і причиною включення контрольної лампи є все той же несправний датчик. Отже, необхідно в роздрібній мережі придбати новий датчик, до речі, ціна на нього невелика, і провести його заміну.

  Процес заміни датчика


  Спочатку, датчик тиску масла ваз 2107 заміна якого буде проводитися, необхідно очистити від бруду і пилу. Це необхідно для того, щоб сміття не потрапив в систему змащення двигуна.

  Знаходиться датчик з лівої сторони, по ходу машини, в корпусі двигуна знизу (дивіться фото нижче).
  Заміна датчика масла ваз 2107 своїми руками
  Розташування датчика тиску ваз 2107
  В сутності, заміна датчика тиску масла на ваз 2107 - це процес, який не представляє великої складності. Дану процедуру цілком можна виконати своїми руками.

  Для більшої наочності і розуміння процесу пропонуємо переглянути нижченаведене відео:  А для цього потрібно:

 • В першу чергу «відкинути» негативну клему акумуляторної батареї. Це необхідно, щоб уникнути замикання в електросистемі.

 • Потім необхідно від'єднати від датчика контактний провід.

 • З допомогою ключа R21 прослабить кріплення датчика і потім рукою зняти його.

 • Далі необхідно вкрутити новий датчик.

 • Після цього під'єднуємо до нього контактний провід і встановлюємо на місце зняту клему акумулятора.


 • Увага: При установці нового датчика проконтролюйте наявність на ньому ущільнювального кільця.
  Заміна закінчена. Як показує запропонована покрокова інструкція, дана процедура не вимагає багато часу і великих навичок у проведенні ремонтних робіт.

  Але якщо все-таки виникають які-небудь сумніви, ви завжди зможете звернутися в пристойний сервісний центр, де компетентні фахівці проконсультують вас і при необхідності виконають заміну датчика.