Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна запобіжників ваз 2101 своїми руками

24.12.14, Ваз
3750
 • 1 Призначення блоку запобіжників
 • 2 Навіщо потрібні запобіжники
 • 3 Як поміняти блок запобіжників на ваз 2101

 • Заміна запобіжників ваз 2101 своїми руками
  ВАЗ 2101
  У цій статті, наочно, з використанням фото надані матеріали про те, як правильно проводиться заміна запобіжників на ваз 2101. Крім того у статті детально викладено особливості конструкції монтажного блоку даної моделі автомобіля та надано методичні вказівки з обслуговування і заміни блоку запобіжників.

  Автомобіль «Жигулі» давно вже перейшов у ранг культової моделі вітчизняного автопрому. Ця легендарна машина в свій час завоювала серця багатьох автоаматорів.

  І, що найцікавіше, багато автовласників, придбавши сьогодні досить дорогу сучасну модель автомобіля, продовжують зберігати у себе кохану «копійку» і дбайливо за нею доглядають. Однак багатьом автомобілістам ця машина до цих пір служить вірою і правдою.

  І, не дивлячись на вік, виглядають ці машини відмінно і знаходяться в прекрасному стані. Все це завдяки своєчасному технічному обслуговуванню та якісного ремонту.

  Але більшою мірою в даному випадку відіграє роль саме ставлення водія до свого автомобіля. Далі пропонується розглянути особливості обслуговування конкретного вузла в цьому автомобілі,а саме - блок запобіжників.


  Призначення блоку запобіжників


  Заміна запобіжників ваз 2101 своїми руками
  Блок запобіжників ВАЗ 2101
  Блок запобіжників це найважливіший вузол в електричної ланцюга автомобіля, який об'єднує в собі усі запобіжні роз'єми. Основне його призначення полягає в тому, щоб створити водієві зручні умови для заміни перегорілих запобіжників.

  Погодьтеся, якщо запобіжники будуть не в одному місці, а будуть розставлені по всій машині, то це створить певне утруднення при їх перевірці.Розглянемо окрему ситуацію.

  Припустимо двигун автомобіля, з невідомої нам причини не запускається. В даному випадку, перше, що треба зробити - це перевірити стан запобіжників.

  Відкривши кришку блоку, ми можемо швидко виявити перегорів запобіжник і замінити його. Ось таким чином інженерна думка, яка створила цей сайт допомагає нам в найкоротші терміни вийти з таких нестандартних ситуацій.

  До речі - це не єдиний варіант, коли перевірка блоку запобіжників дозволяє швидко вирішити проблему.

  На закінчення даного розділу додамо, що блок складається з наступних деталей:

 • Пластмасовий корпус блоку.

 • У корпусі закріплені тримачі запобіжників.

 • Пластмасова кришка корпусу.


 • Знаходиться блок запобіжників в салоні машини, з боку водія під панеллю.
  Рекомендація: Настійно рекомендується берегти блок від механічних пошкоджень. Запобіжники завжди повинні бути закриті кришкою, щоб уникнути замикання електричного ланцюга.

  Навіщо потрібні запобіжники


  «Де тонко, там і рветься» - саме так говорить народна мудрість. В даному випадку вона цілком підходить для визначення головної задачі, яку виконує автомобільний запобіжник.

  Якщо бути більш конкретним, то запобіжник служить для розмикання електричного ланцюга, в якій з певних причин значно збільшилася сила струму. Це необхідно для того, щоб уникнути короткого замикання, яке може призвести до займання та пожежі в автомобілі.

  Кожен окремий запобіжник у блоці виконує свою певну задачу по захисту конкретного агрегату або електропристрої. Нижче наводиться перелік призначень кожного запобіжника.  Заміна запобіжників ваз 2101 своїми руками
  Блок запобіжників

 • 1 (16) - звуковий сигнал, лампи стоп-сигналів, плафони всередині салону, прикурювач розетка переносної лампи.

 • 2 (8) - електродвигун опалення, реле склоочисника, двигун омивача вітрового скла.

 • 3 (8) - дальнє світло лівої фари, контрольна лампа дальнього світла.

 • 4 (8) - дальнє світло правої фари.

 • 5 (8) - ближнє світло лівої фари.

 • 6 (8) - ближнє світло правої фари.

 • 7 (8) - габаритне світло лівого подфарника, габаритне світло правого заднього ліхтаря, контрольна лампа габаритів, лампа підсвічування панелі приладів, ліхтар підсвічування номерного знака, лампа освітлення всередині багажника.

 • 8 (8) - габаритне світло правого подфарника, габаритне світло лівого заднього ліхтаря, лампа прикурювача, лампа освітлення моторного відсіку.

 • 9 (8) - датчик температури охолоджуючої рідини, датчик рівня палива і контрольна лампа резерву, лампа тиску масла, лампа стоянкового гальма і покажчик рівня гальмівної рідини, індикація рівня зарядки акумуляторної батареї, покажчики поворотів та їх контрольна лампа, ліхтар освітлення заднього ходу, лампа речового відділення («бардачок»).

 • 10 (8) - генератор (обмотка збудження), регулятор напруги.


 • Примітка: рекомендується встановлювати запобіжники, відповідні необхідного номіналу.

  Якщо належить ставити запобіжник на 8 А, отже, такий запобіжник і потрібно поставити. Ні в якому разі не можна заміняти його запобіжником на 16 А.
  Слід зазначити, що схема електрообладнання автомобіля ваз 2101 - одностороння. Це означає, що всі негативні дроти від електропристроїв і електроагрегатів приєднані до кузова машини, тобто до «масі».

  Як було вже згадано, запобіжники виконують захисну роль в електросистемі і якщо вони перегорають їх необхідно замінити. Замінити запобіжник можна самому, тобто своїми руками.

  Але для цього необхідно в першу чергу визначити, що запобіжник дійсно перегорів. Це можна зробити двома способами: візуально та за допомогою приладу (тестер).
  Заміна запобіжників ваз 2101 своїми руками
  Запобіжники
  На фотографії вище показано, як виглядає перегорів запобіжник в порівнянні з справним обладнанням. Перегорілий зображений з лівого боку.

  На фотографії чітко видно, що, порівняно з справним, у нього перегоріла перемичка. Однак не завжди розрив електроланцюга може статися через перегорання перемички.

  Можуть просто окислитися вставні ножі пристрою і тоді його перевірку необхідно проводити за допомогою тестера. Якщо ви самостійно не можете це виконати, зверніться в сервісний центр.
  Примітка: Перш ніж змінювати запобіжник, необхідно з'ясувати причину його виходу з ладу.

  А для цього слід переглянути всю ланцюг, у яку він включений. Особливо ретельно необхідно переглянути агрегати і пристрої, за збереження яких він відповідає.

  Як поміняти блок запобіжників на ваз 2101


  Заміна запобіжників ваз 2101 своїми руками
  Новий блок запобіжників


  Причина, по якій потрібна була заміна блоку запобіжників ваз 2101 може бути різною. Це може бути і механічне пошкодження внаслідок удару або ж розплавлення корпусу з-за перегріву утримувачів запобіжників.

  Але найчастіше змінюють старий блок на блок нової модифікації. Блоки нового типу набагато надійніше і зручніше в обслуговуванні.

  Звичайно ж, ціна їх - залишає бажати кращого. Однак така заміна блоку дозволить вам позбавитися від багатьох проблем і надовго.

  Нижче запропонована інструкція допоможе вам виконати необхідну заміну.

  Для того, щоб замінити блок, необхідно виконати наступне:

 • Насамперед, необхідно від'єднати проведення від «мінусової» клеми акумулятора.

 • Потім необхідно підготувати 4 перемички.

 • Перемички встановлюємо на новому блоці, замикаючи запобіжники в такому порядку: 3-4 5-6 7-8 9-10.

 • Далі ключем R8 відгвинчуємо гайки кріплення блоку.

 • Потім блок знімаємо з установочного місця, але дроти не від'єднуємо.

 • Далі послідовно, в установленому порядку, переподсоединяем дроти зі старого блоку на новий блок запобіжників.

 • Приєднавши провід «мінусової» клеми перевіряємо працездатність електричних пристроїв і агрегатів ланцюга.

 • Якщо все працює, встановлюємо блок запобіжників на штатне місце і закріплюємо його.


 • Рекомендація: Обов'язково переконайтеся в надійності з'єднання проводів з власниками запобіжників.
  Надане відео, в наочній формі, допоможе вам краще зрозуміти розташування і пристрій блоку запобіжників.