Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 21099: заміна блоку запобіжників своїми руками

24.12.14, Ваз
2962
 • 1 Для чого потрібні запобіжники
 • 1.1 Схема запобіжників
 • 2 Заміна блоку запобіжників

 • Ваз 21099: заміна блоку запобіжників своїми руками
  Блок запобіжників Ваз 21099
  Нерідко автомобілісти стикаються з проблемою запобіжників. Перестає працювати та чи інша деталь електропроводки автомобіля.

  На ваз 21099 заміна блоку запобіжників допомагає вирішити безліч проблем, пов'язаних з електрикою. І нічого дивного в цьому немає, адже заміна запобіжників у ваз 21099 - це можливість уникнути короткого замикання в ланцюзі електропроводки.

  У даній статті ми розглянемо саме всю систему запобіжників, місце їх розташування та призначення кожного. Також буде представлена покрокова інструкція по заміні блоку запобіжників на новий.


  Для чого потрібні запобіжники


  Заміна запобіжників ваз 21099 стане безглуздою витівкою без знання призначення запобіжників. Сучасний автомобіль є потужним засобом пересування і обладнаний відповідно.

  Величезна кількість деталей, що знаходяться в машині, працює завдяки електриці. Кожна зі складових може зіпсуватися з ряду причин.

  Але всі вони схильні до ризику, який представляє коротке замикання в ланцюзі. Для того щоб запобігти цю ситуацію і застосовують запобіжники, які беруть на себе роль захисників основних деталей.

  Потужна сила струму, здатна спалити деталь, припадає на запобіжник, який таким чином захищає не тільки одну деталь, але і всю систему електропроводки. Щоб було зручно міняти запобіжники, їх всі разом встановлюють у спеціальному блоці.

  Нерідко на автомобілях буває і два блоку запобіжників.Перший знаходиться в салоні автомобіля, а другий зовні, під капотом.

  У салоні блок знаходиться поруч з водієм, зліва від рульової колонки внизу.Заміна запобіжників на ваз 21099 також передбачає знання приналежності певного номера щодо деталей і вузлів електросистеми автомобіля.

  Для того щоб легко визначити приналежність того чи іншого запобіжника використовується схема.Дану схему можна знайти на кришці блоку запобіжників із зворотного боку.

  Піктограмами позначаються прилади, які на схемі розміщені відповідно їм. Самі ж запобіжники розрізняються по силі струму А.

  Саме розходження в Амперах примушує виробників випускати запобіжники різних кольорів . Наприклад, запобіжники червоного кольори позначають, що сила струму в них дорівнює 10 Ампер.

  Що ж стосується зеленого кольору запобіжників, то вони більш потужнішим і дорівнюють 30 А.
  Ваз 21099: заміна блоку запобіжників своїми руками
  Запобіжники з різним значенням сили струму
  Крім основних запобіжників, що виконують певні функції, існують і додаткові - резервні.Часто використовуються запобіжники складаються з плавких штекерних складових.

  Їх ще називають ножовими. Їх конструкція представляє собою дріт із сплаву міді і олова.

  Що стосується перетину дроту, то воно визначається максимальним значенням струму. Струм доходить до запобіжника через дріт і при різкому зростанні сили його, коли відбувається коротке замикання, моментально перегорає ця сама дріт і плавиться.

  Внаслідок цього, відбувається обрив ланцюга, що і призводить до знеструмлення певного приладу.

  Заміна запобіжника ваз 21099 проходить не так часто, якщо на автомобілі зустрічаються і термобиметаллические варіанти багаторазового дії. Вони складаються з двох пластин, що мають срібні контакти на кінцях.
  Ваз 21099: заміна блоку запобіжників своїми руками
  Термобиметаллические запобіжники 10 А
  Принцип дії таких моделей полягає в тому, що пластина, що складається з двох сплаву металів, дуже пружна і дозволяє контактам перебувати в зімкнутому стані. Коли трапляється коротке замикання, біометаллічна пластина нагрівається і розгинається, відповідно розмикаючи контакти.

  Після охолодження пластина повертається у вихідне положення, і струм заново починає проходити по ланцюгу. Зазвичай такий вид запобіжників прийнято ставити для захисту електричної ланцюга фар.

  Коли запобіжник буде спрацьовувати, салоні будуть чутні характерні клацання і буде часте миготіння світла. У цьому разі водій зобов'язаний зупинити автомобіль, дізнатися причину замикання і усунути її.

  Крім цього, існують запобіжники, у яких термобиметаллическая пластина має інший принцип дії. У таких варіантах пластина не повертається у вихідне положення після охолодження.

  Справа в тому, що конструкція таких запобіжників оснащена пружиною і кнопкою. Ця пружина встановлюється для того щоб утримувати пластину і не давати їй зігнутися.

  І щоб заново замкнути контакти, після усунення причини замикання водій повинен самостійно підключити кнопку.
  Схема запобіжників


  Ваз 21099: заміна блоку запобіжників своїми руками
  Схема запобіжників
  Будь-яка схема запобіжників автомобіля складається з позначень. Запобіжники позначаються латинською літерою F. Що стосується приладів, то вони позначені бувають літерою K.

  Рекомендується для більш детального ознайомлення подивитися дане відео  Розглянемо схему докладніше:
 • символами F8 F9 і бувають позначені запобіжники, які відповідають за протитуманні фари з обох сторін автомобіля (сила струму у них дорівнює 75 А);

 • запобіжник F1 відповідає за омивач фар і має значення в 10 А;

 • запобіжник F7 призначений для кількох цілей - захищати електричну ланцюг вентилятора отопітеля, насоса омивача, вентилятора радіатора і лампочки в бардачку (сила струму у нього 30 А);

 • запобіжник з силою струму 15 А F16 відповідає за поворотники, щітки вітрового скла, задні ліхтарі, генератор і за датчик рівня гальмівної рідини;

 • F16 - має силу струму 15 А і призначений для захисту ланцюга электроузлов тиску масла, повітряної заслінки карбюратора, датчиків стоянкового гальма і охолоджуючої рідини, а також за автоматичне відкриття дверей;

 • F3 - цей запобіжник у відповіді за освітлення салону і задні фари (силу струму має в 10 А);

 • F6 відповідає за склопідйомники і має силу струму до 30 А;

 • F5 і F4 - запобіжники з силою струму 20 А відповідають за звуковий сигнал, обігрів заднього скла, реле, прикурювач і патрон підключення переносної лампи;

 • F11 - сила струму запобіжника 75 А, а у відповіді він за габарит заднього правого ліхтаря;

 • F2 - запобіжник в 10 А відповідає за аварійний режим;

 • F12 F13 F14 і F15 - з силою струму в 7.5 А відповідають за фари і ближнє світло.


 • Крім цього, існують ще й резервні запобіжники і ті, які позначені цифрами від 1 до 16. Вони відповідають за вентилятор отопітеля, дальнє світло фар, задній світло гальм, лампу гальмівного світла і багато що інше.

  Заміна блоку запобіжників


  Для проведення даного виду робіт необхідно озброїтися новими монтажним блоком і накидним ключем на 10.

  Починаємо:

 • відкриваємо капот;

 • скидаємо масу з акумулятора;

 • знаходимо монтажний блок (на фото вказано стрілкою);


 • Ваз 21099: заміна блоку запобіжників своїми руками
  Монтажний блок запобіжників

 • відкриваємо кришку, яка кріпиться на кліпсах (потрібно пам'ятати, що з часом вона може прикипіти і відкриваючись зламатися/тому діяти треба акуратно);

 • всередині кожного блоку є спеціальний пінцет, службовець для заміни певного запобіжника;


 • Ваз 21099: заміна блоку запобіжників своїми руками
  Пінцет для заміни запобіжників

 • відкручуємо старі блоки (ззовні та всередині салону);

 • прибираємо Z-подібні кронштейни кріплення;

 • великий блок ретельно розглядаємо (що куди йде);

 • беремо новий блок і тримаючи її на вазі, поруч зі старим, починаємо міняти дроти зі старого на новий по одному;


 • Слід пам'ятати, що в новому блоці на вхід і вихід буде використано два роз'єми і їх розташування буде дуже близьким. Щоб уникнути короткого замикання, необхідно ізолювати перед перекидання проводів кожної гілки роз'єми термоусадкою.

  Дані роботи проводяться повністю своїми руками, і тому ця покрокова інструкція є безцінним посібником для початківців автомобілістів. Вона допоможе значно заощадити, адже ціна на такі послуги сьогодні дуже високі.

  Тим більше, якщо водій хоче зробити все за індивідуальною програмою, скористатися даною інструкцією буде, як не можна до речі.