Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками

24.12.14, Ваз
1597
 • 1 Підготовка і заміна вентилятора
 • 2 Як самостійно позбавитися від шуму вентилятора пічки
 • 2.1 Що саме дратує водія

 • Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Вентилятор пічки
  Поширеною «хворобою» багатьох машин є несправність мотора нагрівника. У цьому випадку причина може полягати у багатьох нюансах, можливо, зносилися щітки колектора або щітки максимально «прогризають» мідні ламелі цього колектора.

  В результаті він просто перестає працювати і заміна вентилятора на печі ваз 2110 стає необхідністю. На ваз 2110 заміна вентилятора пічки може бути проведена своїми руками і про це буде сказано в нижчеподаній інструкції.


  Підготовка і заміна вентилятора


  Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Заміна вентилятора пічки ваз 2110
  В рідкісних випадках дана проблема може полягати в підшипниках ковзання (латунних втулках), які посвистують і поскрипують. Виходом у цій ситуації буде звичайна мастило, але, виходячи з практики, це ефект затримується ненадовго.
  Примітка! Для виконання будь-яких ремонтних робіт автомобіль потрібно попередньо підготувати. Спочатку відкривають капот і від'єднують «-» клему від АКБ.
  Тепер звернемо увагу безпосередньо на порядок подальших дій:

 • З проводів двірників(див. Ремонт двірників своїми силами ) знімають гумові ковпачки. Виконати такі дії можна за допомогою ключа 10-го розміру, відкручуються дві гайки, фіксують щітки склоочисника.

 • При поддевании декоративних заглушок з допомогою шлицевой викрутки відкручують 4 кріпильних гвинта жабо.

 • Торцевим ключем 10-го розміру відвертають дві кріпильні гайки жабо, розташовані по краях.


 • Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 заміна вентилятора пічка

 • Демонтується ущільнювач з гуми, і відкручуються саморізи. Це ж стосується і кріплень щитка моторного відсіки.

 • Гумовий шланг для підведення рідини з омивача на форсунки(див. Заміна форсунок омивача, обслуговування і регулювання також открепляется.

 • Тепер настав час отримати правий щиток моторного відсіку, який знизу закріплюється двома гайками 10-го розміру. Для їх відкручування знадобиться торцевий ключ.


 • Примітка! Не потрібно відвертати гайки повністю, щит і так без праці дістається.
 • Заздалегідь знявши хомути зі шланга підсилювача гальм, демонтується щиток.

 • Далі відвертаються чотири саморіза з кришки фільтра печі , після чого вона легко знімається.


 • Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Заміна вентилятора пічки в ваз 2110

 • Від'єднується колодка вентилятора пічки і колодка резистора.

 • Відвертаються 3 самореза.

 • Дістається ліва частина отопітеля з його двигуном.

 • На пічку ставиться новий двигун.


 • Як свідчить кожна інструкція, все монтується в зворотному порядку.
  Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Заміна вентилятора пічки ваз 2110
  Якщо заміна вентилятора виконується перший раз, буде потрібно як мінімум два з половиною години.

  Як самостійно позбавитися від шуму вентилятора пічки


  Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Заміна вентилятора пічки ваз 2110
  Взимку доводиться набагато частіше включати вентилятор пічки, оскільки відразу запотівають скла. Окрім цього, через радіатор опалення можна швидко прогріти повітря всередині салону.
  Що саме дратує водія


  Звичайно, просто дратівливий шум витерпіти можна, але якщо з'являється несамовитий вереск, відразу хочеться щось зробити. Отже, звернемо увагу на те, яким чином можна знизити шум пічки на машині ВАЗ 2110.
  Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Замінити вентилятор пічки ваз 2110 можна за цією схемою
  Спочатку потрібно розібратися, з яких причин чується цей шум. Найчастіше таке явище спостерігається при отстегнутой нижній частині корпусу, яка повинна фіксуватися за допомогою гачків (застібок).

  Якщо ж проблема полягає тільки в цій ситуації, її можна вирішити шляхом повернення гачків на своє місце.

  До поширених випадків також можна віднести поломку виступів, тримають фіксатор. У подібній ситуації доведеться купити новий корпус пічки.

  Крім цього потрібно зазначити, що вентилятор може шуміти або верещати через нерівномірні коефіцієнти розширення вала. Більшою мірою вереск з'являється при достатньо низькій температурі або внаслідок тривалого використання (зносу).

  Для вирішення цієї проблеми доведеться змінити або весь електродвигун, або його втулки, які по закінченню процесу заміни обробляються райбером.

  У деяких випадках вереск видається текстолитовыми шайбами, які усувають осьовий люфт. Ці шайби розміщують з двох сторін вала електричного двигуна.

  Звернемо увагу на методи боротьби з такою проблемою:
  Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Демонтований вентилятор отопітеля ваз

 • Першим ділом потрібно демонтувати вентилятор і почистити його від пилу і забруднень.


 • Примітка! Так як роботи пов'язані з електромережею машини, потрібно відключити масу перед початком ремонту.

 • Природно, основним завданням вважається позбавлення від осьового люфту вентилятора. Це можна виконати при використанні шайби, виготовленої із фторопласта або схожого матеріал. • Примітка. Потрібно обов'язково дотримуватися такої умови: між матеріалами повинно забезпечуватися мінімальне тертя.

  Бажано змастити підшипник спеціальної густою змазкою, не надає реакції на вплив температури. Приміром, непоганим варіантом буде мастило типу «МС - 1000».

 • Потрібно буде розібрати електродвигун вентилятора. Далі виготовляють необхідну кількість шайб і змащують їх.

  Після таких маніпуляцій електричний двигун збирається у протилежному порядку.


 • Серед майстрів існує ще один варіант усунення шуму, при якому використовується моторне масло. Звичайно, це добре, але ненадовго, оскільки це масло має рідку консистенцію, тому швидко витікає і висихає.

  Якщо ж змастити деталі в'язким і густішим складом, справа йде по-іншому, вентилятор буде працювати більш ефективно, при цьому низькі температури не будуть викликати ніякого вереску.
  Заміна вентилятора на печі ваз 2110 своїми руками
  Усуваємо шум вентилятора
  Якщо обігрівач погано функціонує, причина найчастіше полягає в електродвигуні печі. У деяких ситуаціях її можна відремонтувати, подивившись відео і фото, своїми руками, але не завжди є на це час або можливості, тоді єдиним виходом буде не інструкція з ремонту, а заміна нового пристрою.

  На СТО важко проконтролювати установку вентилятора, таким чином, більше грошей сплачуватися саме за роботу, а не за якість пристрою. Тому є великий ризик повторення проблеми через короткий проміжок часу.

  Так як це не складний процес, пропонується провести його самостійно, витрачаючи кошти тільки на покупку замінного вироби. Ціна порівняно якісного і надійного вентилятора буде приблизно 1200 рублів.

  Сьогодні є можливість подивитися наочні приклади і покрокову інструкцію.