Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками

24.12.14, Ваз
1973
 • 1 Як все працює
 • 2 Як проводиться заміна
 • 2.1 Демонтаж решітки воздухопритока і фільтра
 • 211 Правильна установка автомобіля
 • 2.2 Очищення різьбових з'єднань
 • 2.3 Встановлення нового фільтра

 • Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Салонний фільтр ваз 2110 вугільний
  Система вентиляції в автомобілі ВАЗ 2110 має кілька особливостей. Тепле повітря надходить в салон автомобіля, коли температура рідини з системи охолодження досягає значення в 90 градусів за шкалою Цельсія.

  Заміна салонного фільтра на ваз 2110 в даному випадку, це досить поширена процедура. А спрямована заміна салонного фільтра ваз 2110 на те, щоб повітря завжди залишався всередині чистим, так і робота деяких складових авто від цього залежить.


  Як все працює


  Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 заміна салонного фільтра
  До початку роботи електричного вентилятора отопітеля необхідно повністю закрити всі вікна автомобіля. Тільки таким способом можна досягти постійної температури в салоні автомобіля.

  Повітря надходить в систему через специфічну решітку, яка розташована на капоті перед вітровим склом.
  Примітка. Сама опалювальна система встановлена під цією гратами в правій стороні. На самому початку опалювальної системи встановлюється фільтр, який не дозволяє потрапляти в систему сторонніх предметів разом з повітрям.
  Даний фільтр прийнято використовувати для очищення повітря від пилу. Система опалення вельми чутлива до пилу і бруду.

  Саме він є першою перепоною на шляху повітря. Іноді виникає необхідність почистити фільтр.

  У деяких випадках його необхідно замінити новим. Щоб дана операція пройшла успішно слід уважно вивчити інструкцію по експлуатації автомобіля.

  У тому разі, коли автомобіль перепродувався, інструкція може бути відсутнім, а новому господареві доведеться самостійно проводити пошук навчальної літератури і способів заміни даного фільтра. Керівництво заміни салонного фільтра ваз 2110 представлено в даній статті.

  Скориставшись порадами та методикою обслуговування, можна отримати максимальні знання про проведення даної операції.

  Як проводиться заміна


  Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Заміна фільтра салону у ваз 2110

  Демонтаж решітки воздухопритока і фільтра


  Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Заміна фільтра салону ваз 2110
  Насамперед необхідно підготувати інструмент.

  Для проведення робіт з заміни салонного фільтра в автомобілі " ВАЗ 2110 необхідно:
 • Зняти ґрати воздухопритока системи вентиляції салону.


 • Примітка: Даний процес не зовсім простий, а тому доводиться описувати його з самого початку.

 • Перед початком робіт по демонтажу решітки воздухопритока, необхідно підготувати автомобіль до даної процедури.

 • Автомобіль необхідно помити і зробити дану процедуру якісно. Кожна зовнішня деталь ретельно промивається. Не слід забувати про днище.

  Так як подальша робота буде проходити під капотом, моторний відсік доведеться вимити.


 • Примітка: мийку моторного відсіку слід проводити обережно. Слід уникати попадання води на колодки, датчики і виконавчі пристрої системи упорскування палива.

  Стартер і генератор не повинен потрапляти під натиск води. Перед тим як почати мийку відсіку двигуна, необхідно зняти клему з акумулятора «мінус».

  Після процесу обмивання, кожна деталь продувається струменем повітря до тих пір, поки на ній не буде видимих патьоків води.
  Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 заміна фільтра в салоні
  Мийка під капотом здійснюється в ручному режимі. Для цих цілей необхідно використовувати чисту ганчірку, теплу воду (щоб руках було приємно) і деяку кількість миючого засобу.

  Місця, де скупчення бруду занадто велико - колісні дуги і днище - слід відмивати за допомогою автоматичної мийки з сильним напором води. Процес сушіння обов'язковий для кожного сантиметра автомобіля.


  Правильна установка автомобіля


  Отже:

 • Перед здійсненням остаточних робіт, автомобіль необхідно встановити правильну позицію. Такі правила безпеки при виконанні робіт.

  Автомобіль можна встановити на кількох поверхнях, а тому необхідно знати, як правильно цю роботу зробити.


 • Установка автомобіля на рівній, горизонтальній майданчику:

 • У даному випадку може використовуватися гаражне покриття. Можна скористатися рівною поверхнею в будь-якому іншому місці. Поза приміщенням це може бути асфальт, дерев'яний настил або бетон.

  Твердість покриття при необхідності дозволяє підняти потрібну для ремонту частину автомобіля і встановити його на спеціальних кріпленнях. Для здійснення роботи без вивішування коліс досить вимкнути запалювання.

 • Автомобіль фіксується в одному положенні ручним гальмом. Якщо така деталь пошкоджена і вимагає ремонту або відсутня, необхідно під колеса підкласти спеціальні фіксуючі блоки, які дозволять автомобілю не зрушити з місця.


 • Примітка: Можна залишити включену передачу тільки в тому випадку, якщо не будуть проводитися роботи по провертання колінчастого вала двигуна або запускати двигун. Перед тим, як запустити двигун автомобіля, необхідно вичавити педаль зчеплення і перемістити важіль коробки передач у нейтральне положення.

  Заборонено залишати ключ запалювання в салоні. Існує ймовірність, що сигналізація спрацює і автомобіль блокується разом з ключами в салоні.

  Якщо необхідно для проведення робіт залишити ключ у пазі запалювання, залишається відкритим вікно однієї з дверей.
  Установлення автомобіля на естакаду або оглядовій ямі:

 • У деяких випадках, ремонт необхідно проводити під автомобілем. В такому разі, його необхідно помістити в гаражі з оглядовою ямою.

  Перед тим, як заїхати в даний гараж, яму необхідно накрити виробом, яке витримає вагу автомобіля. Це необхідно на випадок, якщо колесо транспортного засобу зісковзне вниз.

  Після того як автомобіль виявиться під оглядовою ямою, необхідно провести аналогічні приготування як і в установці на рівній поверхні.

 • Деяким автомобілістам вдається спорудити спеціальну естакаду. Це конструкція з металу, яка дозволяє отримати доступ до днища автомобіля без необхідності поглиблення під землею.

  Виїжджати на таку естакаду необхідно під чітким наглядом. Для того, щоб встановити на естакаді домкрат, необхідно подбати про дерев'яному настилі.


 • Установка автомобіля на схилі або нерівній майданчику:

 • Часом виникають ситуації, коли автомобіль знаходиться на ділянці дороги, де є нахил. Поломка не дозволяє зрушити його з місця, а ремонт необхідно провести в терміновому порядку.

  У будь-якому разі слід уникати трави, піску і щебеню. Краще трохи зрушити автомобіль з такої поверхні.

  Установка автомобіля на рівній майданчику відбувається за тими ж правилами, які описані вище.


 • Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Провести заміну фільтра салону ваз 2110 слід правильно

  Очищення різьбових з'єднань


  Наступним пунктом, перед початком заміни салонного фільтра автомобіля, буде очищення різьбових з'єднань. Коли автомобіль знаходиться в постійній роботі, деякі кріпильні деталі, із-за корозії, практично неможливо зрушити з місця.

  Кожна деталь кріплення обробляється металевою щіткою і змащується спеціальною рідиною. Можна використовувати гас, коли інші варіанти мастила відсутні.

  Такі роботи необхідно проводити заздалегідь, мастило встигає всмоктатися в виріб:

 • Після підготовки автомобіля, необхідно провести вилучення акумуляторної батареї.

 • Автомобіль необхідно підготувати до проведення даної роботи. Тут необхідно керуватися правилами установки і очищення, які описані вище.

 • Для видалення батареї необхідно відкрутити гайки кріплення клем проводів. В насамперед необхідно вилучити клему з від'ємним значенням.

  Після відкручування гайки, вона легко видаляється.

 • Гумовий захисний кожух необхідно зрушити в бік для доступу до другої клеми.

 • Проводиться відкручування гайки кріплення і звільняється клема з позитивним значенням.

 • На верхньому кріпленні батареї є металева планка з двома кріпильними болтами, які необхідно видалити. Після відкручування болтів знімається сама пластина.


 • Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Заміна салонного фільтра ваз 2110 старого зразка

 • Слід вилучити і гайку, що кріпить нижню частину акумуляторної батареї.

 • Після проведення даної роботи, акуратно видаляється акумулятор.

 • По закінченню вилучення батареї, необхідно відшукати пластмасовий ковпачок. Він приховує гайку, яка прикріплює лівий важіль склоочисника.

 • Для демонтажу даної гайки необхідно використовувати ключ з цифрою «10» накидний.

 • Важіль видаляється з кріплення і позначається маркерів або шматком крейди.


 • Примітка: трапляється ситуація, що важіль щільно «сів» на валі і не хоче вытаскиваться. Необхідно повернути гайку на колишнє місце і злегка, пассатижами, піднімаємо важіль до гайки.

  Робота проводиться поступово.


 • По цій же системі знімається і інший важіль.

 • Болти верхнього кріплення воздухопритока заховані особливими заглушками. Їх необхідно злегка підколупнути гострим предметом.

 • Гвинти-саморізи викручуються хрестової викруткою.

 • Демонтується ущільнювач перегородки.

 • Оббивка моторного відсіку пригвинчена тими ж гвинтами. Їх 6-ть штук.

  Кожен з них необхідно видалити.

 • Праве і ліве кріплення грат кріпиться кронштейнами до кузова автомобіля. Тут є дві гайки, які зручно видалити торцевим ключем з 10-тимиллиметровым ходом.


 • Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 заміна фільтра салону старого зразка - решітка/захист

 • Механізм обмивання лобового скла і має шланг, який необхідно від'єднати.

 • Шланг механізму обмивання видаляється через перегородку моторного відсіку.

 • Решітка воздухопритока вільна.

 • Використовуючи хрестоподібну викрутку, знімаються чотири шурупа, які з'єднують грати фільтру і корпус опалюють механізму.

 • Знімається решітка самого фільтра.

 • З корпусу опалювальної системи витягується салонний фільтр автомобіля.


 • Встановлення нового фільтра


  Заміна салонного фільтра на ваз 2110 своїми руками
  Новий салонний фільтр ваз 2110
  Примітка: для установки фільтра, дії необхідно виконувати в протилежному порядку процесу розбирання. Фільтр розміщується за напрямом поступания повітря в систему.

  Даний показник вказано на етикетки нового фільтра.
  Вартість даного фільтра буде залежати від багатьох показників. Ілюстрації або відео матеріал можна знайти в мережі інтернет.

  Своєчасна заміна салонного фільтра своїми руками, допоможе уникнути можливих проблем з вентиляцією і станом повітря в салоні автомобіля. Інструкція, дана вище, допоможе все зробити грамотно.

  Примітно, що так можна буде непогано заощадити, адже ціна на послуги подібного роду у фахівців не дешева.