Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками

24.12.14, Ваз
3504
 • 1 Виявлення несправностей
 • 1.1 Особливості
 • 1.2 Діагностика
 • 121 Датчик відповідає за температуру в салоні
 • 122 Контролер
 • 123 Микроредуктор
 • 124 Вентилятор отопітеля
 • 2 Заміна радіатора пічки
 • 2.1 Заміна радіатора старого зразка
 • 2.2 Заміна радіатора нового зразка
 • 2.3 Заміна радіатора нового зразка без демонтажу корпусу

 • Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Ваз 2112 заміна радіатора
  У даній статті я б хотів приділити час такого важливого обладнання автомобіля як обігрівач салону.

  В силу того що клімат нашої країни на більшій частині її території досить таки прохолодний, то можна вважати, що система опалення та вентиляції салону коштує в одному ряді з основним автомобільним обладнанні (силовий агрегат, трансмісія, шасі). Погодьтеся, ну куди ви поїдете, якщо у вас задубіли руки і ноги, а так само затягнуло лобове скло?

  В наслідок сказаного вище в даній статті розглядається саме заміна радіатора опалення на ваз 2112 так як для старих автомобілів це питання дуже актуальне.


  Виявлення несправностей


  Особливості


  На ваз 2112 заміна радіатора опалення має свою невелику особливість: система опалення та вентиляції салону «десятого» сімейства за принципом роботи принципово відрізняється від аналогічних систем попередніх поколінь (сімейств «дев'ятки» і «класики»).
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Ваз 2112 заміна вентилятора отопітеля
  Дані відмінності полягають у наступному:

 • Радіатор пічки завжди включений в цикл системи охолодження двигуна, тобто перебувати у гарячому стані;

 • Електронне управління заслінками нагрівника. Для чого на консолі змонтований контролер, який має рукоятки, з допомогою яких встановлюється необхідна температура в салоні автомобіля, режими роботи вентилятора і потрібний напрям обдування.


 • Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Заміна вентилятора отопітеля ваз 2112

  Діагностика


  На цьому знайомство з системою опалення ваз 2112 вважаю закінченим, і далі вашій увазі пропонується інструкція, за допомогою якої ви своїми руками зможете виявити та виправити деякі недоліки в роботі даної системи.

  Отже, заміна опалювача на ваз 2112 починається з пошуку причини незадовільної роботи системи опалення . Для початку перевіряємо.


  Датчик відповідає за температуру в салоні


  Датчик працює нормально коли заслінка відкривається/закривається при положенні рукоятки контролера в крайніх положеннях (червоні і сині точки шкали температури відповідно). Заслінку можна спостерігати при знятих передніх дефлекторах.

  Крім цього так само перевіряється електричний опір самого датчика: при 22 градусах воно має становити 22 Ом, при 16 - 25 Ом. Звичайно ж, перед перевіркою датчик необхідно демонтувати (дивіться фото).

  Контролер


  Даний прилад вже перевіряється на наявність напруги на кінцях перемикача температурного режиму. Для цього демонтуємо з гнізда корпус контролера і, повертаючи ручку перемикача, знімаємо свідчення з відповідних проводів, які, як правило, пофарбовані в коричневий і рожевий колір.
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Заміна мотора опалювача ваз 2112
  При перемиканні рукоятки напруга повинна з'явитися і через 10-15 секунд впасти. Якщо цього не відбувається, швидше за все, несправний контролер і підлягає заміні.


  Микроредуктор


  В цьому випадку перевірка дещо ускладнюється, так як доведеться працювати вже безпосередньо в моторному відсіку, а там:

 • Відкручуємо шумоізоляцію;

 • Гайки і гвинти кріплення жабо (повністю зняти навіть не намагайтеся, та і не потрібно);

 • Демонтуємо електроприводи двірників;

 • Відсуваємо жабо і виявляємо два роз'єми, один з яких з'єднує вищеописані проводу рожевого і коричневого кольору забезпечують харчуванням привід моторедуктора.


 • Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Заміна мотора опалювача на ваз 2112
  Спочатку переконуємося в цілісності проводки, для чого роз'єднуємо роз'єм і вольтметром фіксуємо приходить на нього напругу. Потім подаємо контакти контролера напруга бортової мережі (від акумуляторної батареї) і спостерігаємо його роботу: якщо не крутиться - на заміну, хоча можливо наявність простого окислення на контактах роз'єми.
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Заміна мотора нагрівника


  Вентилятор отопітеля


  Звичайно ж, якщо він працює на всіх чотирьох положеннях, то претензій до нього бути не може. Ну а якщо не включається режим роботи «малих обертів», можливо, вийшло з ладу додатковий опір, який розташовується на корпусі самого електродвигуна, дістатися до якого можливо тільки з боку моторного відсіку.

  Заміна вентилятора отопітеля на ваз 2112 відбувається тільки тоді, коли ви переконалися в тому, що сам перемикач і знаходяться в монтажному блоці 20-ти амперний запобіжник (F7) і реле (К6) справні, а у електродвигуна вентилятора не зависли струмознімні щітки колектора.
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Розбираємо приладову панель
  Ну а якщо вентилятор отопітеля салону працює тільки в одному режимі, то несправність слід шукати в наступному порядку:

 • Перевірка проводки контролера на наявність обгорілих контактів (проводиться з допомогою «прозвонки»);

 • Перевірка надійності з'єднання контактів проводки блоку реле (праворуч під капотом);

 • Перевірка додаткового резистора регулює оберти і включає вентилятор при положенні регулятора в положення «А» і «1» (знаходиться на корпусі самого нагрівника).


 • Рада! Так само причиною появи з заслінок системи опалення непрогрітого повітря може служити недостатній рівень охолоджуючої рідини. У цьому випадку в корпусі радіатора опалення з'являється повітряна пробка що заважає нормальному прогріву корпусу радіатора.

  При доливанні рідини до визначеного рівня повітря з радіатора пічки самоусувається.

  Заміна радіатора пічки


  Основною ж причиною по якій відбувається заміна радіатора опалення на ваз 2112 є протікання через його корпус охолоджуючої рідини і зашлаковування яке відбувається при використанні неякісного тосола і простий, не дистильованої води.
  Рада! При витоку тосола на початку робіт слід перевірити кріплення шлангів. Ну а так як цю перевірку можна провести тільки після демонтажу захисту і шумоізоляції відразу приготуйте новий радіатор отопітеля.
  Дана інструкція із заміни радіатора пічки містить лише стислий опис основних етапів робіт, які відбуваються виключно в підкапотному просторі, при необхідності можете переглянути відео.

  Необхідно зауважити, радіатори опалювачів ваз 2112 розрізняються за роками випуску - до і після вересня 2003 року. Хоча процедура по їх заміні, так само як і їх ціна не сильно різняться, все-таки деякі поправки далі будуть представлені.

  Крім того що нам знадобляться кілька нових хомутов (не менше чотирьох штук), стандартного набору інструментів (а ще краще головок), необхідно приготувати укорочену хрестову викрутку та пінцет (дуже сильно виручає при демонтажі «прихованих» засувок).

  Перший крок по заміні це злив охолоджуючої рідини, який можна зробити двома способами:

 • Спосіб перший. Спорожнити всю систему, попередньо знявши кришку розширювального бачка (щоб не створювати в системі охолодження розрядження), через зливну пробку, що знаходиться за модулем запалювання.


 • У цьому випадку зіллється приблизно чотири літри охолоджуючої рідини, яку, як правило, потім міняють на нову.

 • Другий спосіб. Зливаємо частина рідини (приблизно близько одного літра) від'єднати шланг від печі.


 • Потім, щоб не плутався, послаблюємо три хомута і знімаємо патрубок воздуховода.
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Демонтаж патрубка воздуховода
  Далі заміна радіатора пічки старого і нового зразка дещо різняться.

  Заміна радіатора старого зразка


  Отже:

 • Прибираємо гумовий ущільнювач;

 • Відкрутивши всі болти, і прибравши в бік шумоізоляцію, добираємося до вентилятора салону, від якого від'єднуємо роз'єм проводу живлення;

 • Далі демонтуємо верхню обшивку;


 • Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Верхня накладка

 • Знявши кліпси, прибираємо передню кришку і відкручуємо передню кришку фільтра салону;

 • Відкручуємо і демонтуємо сам радіатор отопітеля.


 • Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Заміна радіатора на обігрівач
  Все збирається в зворотному порядку, головне тільки не забудьте, що звідки, і встановіть новий салонний фільтр.
  Увага! При монтажі пластикового корпусу вентилятора отопітеля прослідкуйте, щоб педаль привода потрапила точно в паз, інакше заслінка не зможе переміщатися.
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Педаль привода заслінки

  Заміна радіатора нового зразка


  На ваз 2112 заміна радіатора опалення нового зразка так само починається з демонтажу шумоізоляції моторного відсіку, зняття верхній декоративної накладки, шлангів омивача переднього і бачок з омиваючої рідиною заднього скла (при наявності).

  Місця кріплення корпусу обігрівача:

 • Нижній торець лобового скла - один гвинт;

 • Над випускним колектором дві гайки;

 • Лівий кут (поблизу повітряного фільтра) - одна гайка.


 • Увага! Не забуваємо відключити пластмасову кришку повітряного фільтра від корпусу обігрівача яка закріплена на ньому чотирма саморізами.
  Корпус обігрівача складається з двох частин з'єднуються трьома саморізами - два з лицьової сторони, а до третього можливо підлізти через Г-подібний шланг воздуховода.

  При демонтажі корпусу необхідно праву частину відсунути якомога правіше, а ліву наступним чином:

 • Проворачиваем ліву частину трохи від себе;

 • Виводимо з посадкового місця спочатку праву половину;

 • Потім акуратно всю частину (дивіться фото).


 • Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Демонтаж корпусу
  У свою чергу потрібна нам права частина нагрівника так само складається з двох частин з'єднаних залізними скобами, які знімаємо і, роз'єднавши, добираємося до заслінки.
  Увага! Не пошкодите ущільнювач.
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Права половина корпусу печі
  Рада! Заслінка, виконана з алюмінію краще пластмасової, так як не схильна до температурних деформированиям.
  При зворотній установці необхідно переконатися в тому, що заслінка переміщується без особливих зусиль, в іншому випадку слід підточити і підігнати її по місцю.
  Рада! Після того як заслінка встановлена на місце встановіть її в «холодне» положення (радіатор закритий). Переводимо рукоятку задатчика температури в положення мінімум і включивши запалювання чекаємо поки редуктор не переміститься в потрібне положення, це значно полегшить зворотну збірку даного з'єднання.

  Заміна радіатора нового зразка без демонтажу корпусу


  Не можу не розповісти ще про один спосіб заміни радіатора ваз 2112 нового зразка. Але, як кажуть, він для досвідчених користувачів)))

  Отже, попередні ласки» полягають у демонтажі двірників, жабо (можна просто його підняти верх), розширювального бачка і короткої частини шумоізоляції моторного відсіку.

  До речі, охолоджуючу рідину я зливав наступним чином:

 • Зняв шланг підігріву дросельного вузла і встромив його в порожню двох літрову пляшку;

 • Дихнув повітрям через пароотводящий шланг, попередньо затиснувши отвір у дросельному сайті і дірку на бачку розширювача (наше завдання створити тиск яке видавить охолоджуючу рідину через шланг обігріву дросельного вузла);

 • При наповненні пляшки злив ще одну (на всякий випадок).


 • Увага! Так як сучасні охолоджуючі рідини є отруйними рідинами, дотримуйтесь особливої обережності.
  Потім, з допомогою ключа на сімнадцять відкручую від «вакуумника» головний гальмівний циліндр і відводжу його в бік.
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Зняття головного гальмівного циліндра
  У салоні головкою на тринадцять відкручуємо кріплять педальний вузол чотири гайки, від'єднуємо дроти живлення датчика включення гальмівних ліхтарів і через моторний відсік виймаємо педальний вузол разом з вакуумним циліндром.

  Вищеописані операції допомагають нам дістатися до самого радіатора, який кріпиться трьома саморізами. Від'єднуємо від нього шланги, відкручуємо кріплять саморізи і акуратно витягуємо радіатор вправо.
  Заміна печки ваз 2112: як зробити своїми руками
  Демонтаж радіатора нового зразка без розбирання
  Тепер нам залишається тільки поміняти радіатор на новий, ну а подальша збірка як завжди проводиться в зворотній послідовності. Сподіваюся, дана інструкція допоможе вам без особливих труднощів провести ремонт своїми руками і значно скоротить час простою автомобіля.

  Домовленість - під час ремонту автомобіля згадуємо про автора статті або добре або взагалі ніяк)))