Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2109: заміна радіатора опалення своїми руками

24.12.14, Ваз
3535
 • 1 Система опалення автомобіля ВАЗ 2109
 • 1.1 Як замінити радіатор опалювача на автомобілі ВАЗ 2109

 • Ваз 2109: заміна радіатора опалення своїми руками
  Радіатор пічки автомобіля ВАЗ 2109
  В салоні авто ВАЗ 2109 температура повітря на потрібному рівні підтримується грубкою або обігрівачем. Вмонтована автоматична система управління регулює коливання температури в салоні з похибкою не більш як на два градуси за Цельсієм.

  Для підігріву повітря в систему вмонтований радіатор. Проходячи через його дефлектори потоки повітря, розподіляються всередині салону авто.

  Напрямок їх залежить від положення рукоятки, розташованої на приладовій панелі. У статті пропонується ознайомитися, як виконується заміна радіатора опалення на ВАЗ 2109.


  Система опалення автомобіля ВАЗ 2109


  В салоні авто ВАЗ 2109 вбудована припливно-витяжна вентиляція. Незамінним пристроєм для підігріву повітря служить пічка, вимагає періодичну профілактику і ретельний догляд.

  Подача повітря в салон відбувається через спеціальні отвори в накладках на лобовому склі . Повітря надходить примусово, при працюючому вентиляторі обігрівача, або мимовільно.

  Виходить із салону через отвори, розташовані в торцях дверей, через щілини, наявні між внутридверными оббивкою. В отвори вбудовані клапани, вони пропускають назовні і закривають доступ повітря всередину.

  Така конструкція покращує теплоізоляцію всередині автомобіля. При необхідності перед попаданням в салон, повітря підігрівається в радіаторі опалення.

  Пристрій розташовується в салоні авто ВАЗ 2109 горизонтально, під панеллю з приладами в пластмасовому кожусі, з системою охолодження з'єднується патрубками. Знаходиться на вхідному патрубку кран перекриває подачу гарячої рідини для охолодження.

  Для авто ВАЗ 2109 інжекторного типу вбудовані два датчика. Внизу радіатора охолодження знаходиться датчик для включення электовентилятора, в блоці циліндрів розміщений датчик, що видає значення температури на приладову панель.

  Як замінити радіатор опалювача на автомобілі ВАЗ 2109


  Автомобілі ВАЗ 2109 практично всі комплектуються «високою панеллю». В цьому випадку виникає багато неприємностей при поїздці в зимовий період.

  Хоча нагрівник і підігріває повітря, але, як правило, він йде в ноги або до лобового скла, а розподілитися рівномірно по салону не може. Тому і виникає ситуація коли потрібна заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2109. Висока панель модернізується, що покращує рівномірність розподілу повітря по салону автомобіля.

  Якщо зняти накладки повітроводів, можна побачити неспіввісність з соплами отопітеля і отворів на панелі. Пічка як би «з'їжджає» вперед.

  Величина перекосу можлива понад 50%, в цьому випадку потрібно підпиляти опалювач салона на авто ВАЗ 2109.

  Інструкція по заміні радіатора включає:

 • Зливається охолоджуюча рідина . Перед цим відкручується баранець - пластмасовий кран, який знаходиться внизу радіатора, біля генератора.


 • Порада: При зливанні тосола основна частина його зіллється, але решту можна видалити за допомогою воронки і невеликого відрізка шланга. Якщо тосол буде використовуватися повторно, зливати його потрібно в чистий посуд.

 • Знімається приладова панель. Для цього роз'єднуються під роз'єми вимикачі і лампочки.


 • Порада: При знятті роз'ємів їх краще підписати фломастером, можна для записів використовувати паперовий скотч, що заощадить час зворотного складання.
 • Знімається з накладками рульове колесо .

 • Видаляються, розташовані під кермом, важіль керування склоочисниками і перемикач покажчиків поворотів.

 • Ключем на «10» відкручуються чотири гайки, фіксують корпус пічки до кузова. Треба пам'ятати, що «дальня права» гайка є місцем з'єднання з кузовом «маси» вентилятора.

  Тут же знаходиться для плюсового проводу роз'єм. У корпус обігрівача вставляється роз'єм для регулювання швидкостей обертання резистора, вентилятора.

 • Від'єднуються всі роз'єми.

 • Відключаються фішки, за допомогою яких живляться перемикачі швидкості і лампи освітлення.

 • Видаляються з шланги радіатора.

 • Знімається у краника засувка троса.

 • Відкручуються два гвинти вентилятора.


 • Порада: Потрібно звернути увагу на збереження гумових шайб і підп'ятника, для використання їх повторно.

 • Знімається піч обігріву салону ВАЗ 2109.

 • Відкручуються саморізи, для фіксації радіатора нагрівника.

 • Радіатор витягується з нагрівника.


 • Ваз 2109: заміна радіатора опалення своїми руками
  Радіатор виймається з автомобіля

 • Всі зняті деталі очищаються від бруду і ставляться на місце.

 • Встановлюється новий або модернізований старий радіатор. Підвищити температуру в салоні можна застосуванням турболизаторов охолоджуючої рідини.

  Це прості пластикові спіральки, збільшують питому тепловіддачу радіатора. Виробники стверджують, що на більшості виробів такі деталі вже є, але при їх відсутності можна виготовити своїми руками.

  Для цього нарізаються пластини з міді або алюмінію, шириною приблизно 6 міліметрів товщиною до 15 міліметрів. Одна сторона пластинки затискається в патроні дриля, інша фіксується в лещатах і закручується.

  Ціна доопрацювання невелика, а ефект від отриманої конструкції значний, але за умови, що двигун буде працювати на низьких обертах.

 • Потрібно педаль направити в паз для того щоб микроредуктор правильно пересував заслінку і надійно працювала пічка. Стрілкою на фото показана педаль. • Ваз 2109: заміна радіатора опалення своїми руками
  Напрям в паз педалі

 • Перевіряється переміщення пластикової заслінки. Рух її має бути без зусиль, вільним і плавним.

  В іншому випадку деталь погіршується. Алюмінієва заслінка підлягає такий же доопрацювання.

 • Микроредуктор встановлюється при пересуванні вручну заслінки на холодний режим. У цьому випадку вона буде закривати подачу повітря з радіатора.

 • До положення мінімум встановлюється задатчик температури, після включення запалювання він займе потрібне положення. Заслінка і редуктор в цьому випадку займуть однакове становище, а пристрій легко займе своє місце.

 • Заливається охолоджуюча рідина, двигун запускається, перевіряється щільність з'єднання.


 • Як проводиться заміна радіатора опалення ВАЗ 2109 низька панель на печі модернізується аналогічно і з високою панеллю. Процес роботи добре видно на відео.

  Використання справного радіатора нагрівника автомобіля ВАЗ 2109 забезпечить комфорт при пересуванні водія і пасажирів.