Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2107: заміна крана отопітеля своїми руками - інструкція

24.12.14, Ваз
3794
 • 1 Як працює система крана отопітеля
 • 1.1 Заміна крана отопітеля на ваз 2107

 • Ваз 2107: заміна крана отопітеля своїми руками - інструкція
  Кран отопітеля ваз 2107
  На ваз 2107 заміна крана отопітеля - одна з найважливіших ремонтних робіт. Адже дана деталь відповідає за регулювання температури повітря в салоні машини.

  Використання крана залежить і від моделі автомобіля. Наприклад, Ваз 2108 ще забезпечений спеціальною заслінкою для подачі повітря, а на моделях Ваз 2110 і вище кран взагалі відсутня.

  На ваз 2107 кран отопітеля, заміна якого покроково буде представлена в цій статті, виконує функцію подачі охолоджуючої рідини двигуна в радіатор. Це допомагає нагрівати повітря в салоні автомобіля.


  Як працює система крана отопітеля


  Справа в тому, що для охолодження двигуна, як відомо, використовується тосол. Це спеціальна рідина, що наливає в радіатор власник машини.

  Ця рідина має властивість нагріватися і тим самим знижувати температуру двигуна. Саме така вже гаряча рідина направляється в радіатор отопітеля салону і спостерігається поступове нагрівання повітря.

  Але відбувається це лише у тому разі, коли кран отопітеля буває відкритим. Якщо ж він буває закритий, повітря вже не стає теплим.

  Адже радіатор автомобіля буває підключений не тільки до системи охолодження двигуна, але і до вентилятора. А той, як відомо, забирає холодне повітря зовні, який проходить через радіатор і нагрівається лише в тому випадку, якщо буде надходження тосола.

  Чим більше відкритий буває кран отопітеля, тим сильніше буде нагріватися повітря в салоні і навпаки. Даний принцип використовується на «сімках» до цих пір.

  Але ось більш пізні моделі, починаючи з Ваз 2108 мають в наявності ще й заслінку, яка автоматично регулює температуру. Кран в даному випадку працює, як і було описано вище, а заслінка визначає напрямок повітря.

  Коли вона буває відкрита, повітря повністю йде в радіатор, де буває відкритий кран. Коли ж заслінка буває закрита, повітря через радіатор вже не надходить.

  Нерідко використовується і комбінований варіант, коли частина повітря надходить зовні, а інша з радіатора. Що стосується управління заслінкою, то це відбувається одночасно з управлінням крана.

  Заміна крана отопітеля на ваз 2107


  Потребує кран отопітеля в ремонті або заміні в тих випадках, коли повітря не перемикається з холодного на гарячий. Терміновості ремонт не потребує, але все ж, який водій хоче мерзнути в салоні і піддавати цього своїх пасажирів.

  А якщо ще, з крана отопітеля тече, то вже пора бити тривогу і братися за заміну, адже повітря в такому випадку йде з системи охолодження, надходячи в салон. Це призводить в результаті до нехороших наслідків, таких як неприємний запах в салоні, намокання ковроліну оббивки та іншим проблемам.

  На ваз 2107 замінити кран отопітеля бажано на керамічний варіант. Такі краники, тим більше вітчизняного виробництва дешеві, але дуже якісні, що парадоксально в даному випадку.
  Ваз 2107: заміна крана отопітеля своїми руками - інструкція
  Керамічний кран отопітеля вітчизняного виробництва
  Перш, ніж замінити кран отопітеля на ваз 2107 потрібно озброїтися наступними інструментами:

 • викрутками;

 • ємність, куди буде зливатися охолоджуюча рідина;

 • гайковим ключем на 10;

 • накидним ключем на 13.


 • Не варто говорити про те, що роботи повинні проводитися на оглядовій ямі або естакаді. Деякі використовують в роботі домкрат, але для огрядних людей, відкручувати патрубки з землі буде трохи проблематично.

  Адже заміна крана отопітеля ваз 2107 інжектор - справа не проста!

  Отже, переходимо до безпосередньої заміни:
 • зливаємо рідину, що охолоджує, підставляючи ємність під двигун машини, що стоїть на оглядовій ямі (потрібно просто відкрутити зливну пробку);

 • після повного злиття рідини, потрібно переходити до патрубків (прибирати ємність далеко не варто, так як вона ще знадобиться);

 • відкручуємо патрубки, так як у них теж залишилася рідина;

 • кожен патрубок прикріплений буває хомутом, який потрібно розслабити;

 • добираємося до основного патрубка, який йде від двигуна до крана пічки;


 • Ваз 2107: заміна крана отопітеля своїми руками - інструкція
  Головний патрубок, що йде від двигуна до крана отопітеля

 • відпускаємо хомути патрубка і зачищаємо різьблення двох шпильок крана отопітеля металевою щіткою (рекомендується попередньо обробити шпильки WD 40).


 • Увага:Обробка спеціальним складом шпильок і різьбових з'єднань дуже важлива. Адже якщо цього не робити, у процесі відкручування виявляється проблема не мала.

  Шпильки - це ті ж болти, капелюшки яких сидять в пластмасовому корпусі крана отопітеля. А що стосується гайок, то вони бувають самостопорящимися і з пластиковим кільцем, що вже говорить про складному процесі відкручування.

  Тому, не потрібно лінуватися, а слід ретельно обробити з'єднання. Адже на це піде всього кілька хвилин, а час на відкриття економія приблизно на цілу годину.
  Заміна крана отопітеля ваз 2107 відео якого можна подивитися тут  Особливо це стосується тих, хто нещодавно став займатися самостійним ремонтом і заміною деталей:

 • знімаємо патрубки, зливаючи рідину, що залишилася в них;

 • переходимо в салон автомобіля;

 • знімаємо накладку бічну торпеди Ваз 2107;


 • Ваз 2107: заміна крана отопітеля своїми руками - інструкція
  Заміна опалювального крана ваз 2107

 • добираємося до хомутам патрубків і якщо вони виглядають не дуже, замінюємо їх (для цього їх потрібно відкрутити ще біля радіатора);

 • беремо ключ на 10 і відкручуємо гайки, фіксують кран пічки (слід знати, що в момент зняття з обігрівача може политися рідину і для її збору необхідно буде скористатися дрантям);

 • повертаємося в салон і витягуємо кран отопітеля на себе (робити це потрібно з боку пасажирського сидіння);

 • витягаємо з крана отопітеля пружинний фіксатор;

 • роз'єднуємо трос управління від крана.


 • Можна після цього спокійно братися за встановлення нового крана. Як і говорилося вище, заміна опалювального крана на ваз 2107 рекомендується проводити, застосовуючи керамічний кран, хоча підійде і звичайний. Це значно знижує ймовірність закисання, що часто відбувається з металевими варіантами.

  Отже:

 • під'єднуємо новий кран до троса;

 • прикручуємо кран до кузова автомобіля.


 • В даному випадку буде непогано скористатися наступним радою. У магазині потрібно придбати кульовий кран для водопроводу, який дозволить закривати і відкривати доступ більш зручно і непогано заощадити.

  Під капотом потрібно буде вирізати спеціальний довгий патрубок печі, враховуючи розміри нового крана.Варто тут зазначити, що деякі роблять навпаки: спочатку скручують кран до кузова, а потім до тросу.

  Але в такому випадку буває дуже проблематично встановлювати пружинний трос фіксатором.Установка проводиться в зворотній послідовності зняття.

  Крім цього, потрібно знати про те, що при установці нового крана корисно користуватися герметиком, що вбереже від теч. Герметик наносять в місцях, де патрубки зістиковуються.

  Також, необхідно поставити гумові ущільнювачі (фото внизу), чиє місце між краном і кузовом.
  Ваз 2107: заміна крана отопітеля своїми руками - інструкція
  Гумові ущільнювачі на ваз 2107
  В кінці всі патрубки необхідно обов'язково затягнути гвинти. Можна поставити нові, можна скористатися старими. Кому як. Після цього потрібно перевірити, як працює система, і насолодитися теплом в салоні.

  Деякі важливі поради:

 • гумові прокладки обов'язково потрібно замінити на нові;

 • важіль керування краном слід перемістити в саме крайнє положення вправо своїми руками;

 • установка обов'язково проводиться в зворотній послідовності;

 • потрібно не забути залити тосол в систему;

 • в кінці обов'язково перевіряється герметичність стиків.


 • Ця покрокова інструкція, представлена вище, допоможе всім бажаючим самостійно здійснити заміну або ремонт на своєму автомобілі. Це допоможе реально заощадити, адже ціна на дані види робіт в автосервісах буває досить висока.